spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 481. - 485.

 91  92  93  94  95  96  [ 97 ]  98  99  100  101 

dobrý den roky špatně spím ale 6 měsícu je to horší měla jsem z toho uzkosti byla jsem u obvod.lekaře napsal mi citalec a neurol 0.25 který jsem i dříve brala občas 1 tabletu.Citalec beru skoro 2.měsíce asi 3 týdny jsem spala dobře ale pár dní spím špatně až po neurolu je to lepší.Mám strach že si na něj zvyknu.Nikdy si neberu víc než 0.25 tak 2x týdně.Děkuji moc Za odpověd.
Většinou nějakou dobu trvá, než antidepresiva, což je Citalec , začnou účinkovat, ale po 2 měsících již by mělo určité zlepšení být znát, píšete, že se Vám nyní pár dní spí špatně, to může být jenom takový výkyv. Terapie Neurolem, pokud ho berete takto nepravidelně, podle potřeby, se nemusíte zatím obávat, neberete ho zatím tak dlouho ani tak pravidelně, a je pravděpodobné, že časem s nástupem účinku antidepresiva ho budete moci vysadit úplně.
Trpím dlouhodobou nespavostí a psychiatr mi neustále předepisuje léky Xanax,Neurol,Lexaurin a Noveril,aniž by se zajímal o příčinu nemoci.Tento stav přetrvává asi 15 let.Dozvěděla jsem se o léčbě Melatoninem a chtěla bych tuto léčbu zkusit.Prosím oradu, kam bych se měla obrátit,abych se dozvěděla zda léčba je pro mne vhodná, příp.tento lék mi předepíše. Za odpověd děkuji a zdravím. Anýžová Miloslava
O léčbě Circadinem by měl především vědět Váš ošetřující psychiatr, tuto léčbu lze jistě zkusit i u nespavosti spojené s psychickými potížemi, ale účinky Circadinu a léků, které užíváte, se mohou navzájem sčítat, takže léčbu musí řídit jeden lékař. Pokud se domníváte, že péče není přiměřená, můžete se poradit s jiným specialistou.
Dobrý den,ráda bych se zeptala na psychické zdraví svého manžela.Jsme spolu 20 let.Odjakživa byl spíše cholerik,ale posledních zhruba 5 let to začíná být divné.Rychle se rozčílí kvůli hloupostem.Když se uklidní, sám nechápe, proč vybuchl.Před rokem u něj diagnostikovali Bechtěrevovu chorobu 4. a 5.stupně a nyní je v plném invalidním důchodu.Nemůže spát,v noci vstává a chodí po domě.Ráno je nevyspalý a má špatnou náladu.Zapomíná, co dělal,na čem jsme se domluvili,kam si položil věci apod.Někdy je naprosto apatický,celé dny proleží v posteli nebo hodiny kouká z okna.Pak je naopak velice činorodý,dlouho do noci někde něco kutí. Je to taková horečnatá práce,za kterou není výsledek,protože něco rozdělá,pak se mu změní nálada a zas jen leží.Nejhorší je, když se má o něčem rozhodnout nebo si vybrat ze dvou možností.Je okamžitě ztracený a tuto situaci dokáže řešit hodiny.Už je problém zeptat se ho, jestli chce rohlík nebo chleba,jestli se bude sprchovat nebo mám napouštět vanu.Manželovi je 44 let, máme dvě děti do 15 let.Jeho stavy už zabraňují, aby naše rodina normálně fungovala.Přesvědčovala jsem ho,aby šel k psychologovi nebo psychiatrovi,ale samozdřejmě se cítí zdráv a odmítá to.
Manžela by opravdu měl vyšetřit psycholog, spíše možná psychiatr, vzhledem k tomu, že píšete, že hodně zapomíná, mohlo by se jednat i o nějaké neurologické onemocnění, možná by manžel snadněji přistoupil na vyšetření neurologem, jeho názor na problémy manžela by Vám také mohl pomoci. Kromě neurologického onemocnění je samozřejmě nutné vylučovat různá psychiatrická onemocnění. Zkuste manžela nějakým způsobem přesvědčit k návštěvě lékaře, protože bez toho se opravdu nedá nic zjistit.
Už od střední školy trpím nadměrnou spavostí. Tak dvakrát či třikrát za den mě přepadne náhlá spavost. Stačí mi usnout třeba jen na patnct minut a pak jsem schopná fungovat dál. Zvlášť po vypjatých situacích, jako např. zkouška ve škole nebo nějaká jiná stresová situace je to extrém, jsem schopná začít usínat za chůze cestou domů. U lékaře jsem kvůli tomu nikdy nebyla. Kdybych se chtěla ale obrátit pro radu k lékaři, je to možné i bez obvodního doktora? Nechce se mi to opakovat každému zvlášť, co mám za problém, ale protože od září už budu mít po škole a budu hledat práci, znamená toto moje usínání pro mě velký problém, alespoŇ při představě osmihodinové pracovní směny (bez usnutí).
Pro zjištění příčiny Vaší nespavosti je nutné podrobné vyšetření. Na prvním místě je nutné vyloučit onemocnění, které se jmenuje narkolepsie a projevuje se právě podobným nutkavým usínáním, a to i v situacích, které k tomu nejsou vůbec příhodné. Ke stanovení této diagnózy slouží vyšetření spánku ve spánkové laboratoři a test, kterým se měří spavost během dne. Obraťte se na některou z poraden pro poruchy spánku, ale ty vyžadují většinou doporušení obvodního lékaře. Další možností je obrátit se na neurologa. Nadměrná denní spavost se dá ovlinit podáváním léků. Rozhodně byste vyšetření měla ve vlastním zájmu podstoupit, protože denní spánky mohou ohrožovat Vaši bezpečnost a výkonnost.
Dobrý den!Chtěla jsem se zeptat- v noci při spánku zadržuji dech na dlouhou dobu,podle přečtených informacích by mohlo jít o spánkové apnoe.Otec má toto onemocnění.V noci spím celkem dobře až na bolesti zad,které mě trápí po porodech a na které jsem si skoro zvykla.Je mi 45let a mám 3 děti.Může toto být dědičné?Co bych měla udělat,nebo jak se léčit,pokud by to tedy bylo spánk. apnoe.?Děkuji Kuncová
Pokud máte podezření na spánkovou apnoe, obraťte se na obvodního lékaře, aby Vám doporučil na podrobnější vyšetření do některého z center pro poruchy spánku, jejich seznam najdete na těchto stránkách. K zjištění spánkové apnoe je nutné monitorování dýchání a dalších funkcí během noci. Podle výsledku tohoto vyšetření se pak odvíjí léčba, pokud je apnoe nevelkého stupně , tak se neléčí. Někdy je apnoe vázaná na polohu na zádech, takže se doporučuje spát na boku. Doporučuje se nekouřit, nepít alkohol ve večerních hodinách. Pokud je pacient s apnoí obézní, doporučuje se snížení hmotnosti. Pokud je spánková apnoe těžkého stupně, musí pomoci léčba přístrojem, který udržuje průchodné dýchací cesty během spánku ( na noc si pacient nasazuje masku na noc, která je spojená s přístrojem udržujícím průchodnost dýchacích cest přetlakem).
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci