spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 426. - 430.

 81  82  83  84  85  [ 86 ]  87  88  89  90  91 

Dobrý den, máme 18 měsíců starou holčičku Kačenku. Asi od narození měla problémy se spaním, ale udržovalo se to v určitých mezích. Za poslední 2 měsíce je to ovšem kritické. Téměř už neusne před půlnocí. Spí ve své postýlce, má tam dva oblíbené plyšáky a plenu se kterou se ráda "šmrdlá". Poslední jídlo má cca kolem 20 hodiny a cca ve 21 jí dáváme do postýlky. V tuto dobu nejeví jedinou známku únavy a je velice čilá. Říkali jsme si, že jí prostě necháme v postýlce a ona se unaví nebo "uřve". Již 3 týdny to zkoušíme tímto způsobem a nepomáhá to! Vždy 3 - 4 hodiny vydrží ječet v postýlce, lomcovat s ní a hystericky brečet. Postýlka už musela být několikráte spravovaná, protože byla před rozpadem. Postýlku máme u nás v ložnici a není možno jí jinam přesunout (vzhledem na velikost bytu). Zatím se nám daří, že do 1 hodiny dcerka usne a ráno vstává kolem 10 hodiny. Po obědě je už hodně unavená a jde spát do kočárku (jdeme na procházku), kde usne během 5 minut. Nechávám jí spát max. 2 hodiny a pak jí probouzím. Když jsme byli na 1,5 roční prohlídce, lékař nám říkal, že se jedná pravděpodobně o hyperaktivní dítě, ale neporadil co s tím. Hyperaktivita se ovšem projevuje jen v problémech s usínáním, jinak je celý den klidná a hodná. Prosím, poraďte nám co máme dělat, situace se stává pro nás neúnosná! Děkuji a jsem s pozdravem Kateřina Hábová
Dětský lékař může mít pravdu, poruchy spánku mohou být předzvěstí budoucí hyperaktivity u dítěte, ale nemusí tomu tak být vždycky, v tomto věku se diagnóza hyperaktivity v podstatě ještě vůbec nedá stanovit. Doporučuji Vám konzultaci s dětským psychologem. Je možné, že je někde i chyba ve Všem přístupu k dítěti, které je hodně temperamentní, dětský psycholog by měl s Vámi rozebrat režim dítěte i Vám navrhnout vhodné postupy při večerním ukládání ke spánku. Pokud dítě spí až do deseti hodin, dala by se vyzkoušet změna v jeho režimu- dřívější ranní probuzení, spát do deseti hodin je v tomto věku dost neobvyklé - je možné, že pokud byste holčičku probudili dříve ráno, že by večer lépe a dříve usínala. Může také patřit mezi děti, které mají posunutý spánek- nastupuje později večer a déle potom trvá. Rozhodně by se tato změna režimu dala vyzkoušet. Léky na nespavost se doporučují jenom ve vyjímečných případech, to byste se museli opět domluvit s dětským lékařem, někdy se také s různým efektem zkouší homeopatika.
Dobrý den, nevím si už rady a tak se obracím na Vás, jestli byste nevěděli, kde by mohl být problém. Usínám pravidělně ve stejnou hodinu, s usnutím samotným nemám vůbec žádný problém, prakticky po celém dni usnu, ani nevím jak. Ale často se mi stává, že se probudím po půlnoci nebo nad ránem a pak již nemohu třeba dvě tři hodiny znovu zabrat. Usínám až těsně před tím, než mi zvoní budík a já musím vstávat do práce. Jsem pak jak praštěná a podle toho vypadá i následující den. Další noc usnu opět v pohodě (protože po předchozí noci jsem unavená), ale situace se opakuje a nastává probuzení uprostřed noci. Až většinou tu další noc spím až do rána, jelikož jsem už opravdu hodně vyčerpaná z nevyspalosti. Ale opět po dvou třech nocích se vše děje znovu. Umíte mi poradit, moc prosím? Děkuji.. Bára
Příčiny nočního probouzení jsou často nejasné. Jako první se nabízí vyloučení psychických potíží- nejčastěji deprese nebo úzkostné poruchy, takže na prvním mmístě je psychaitrické vyšetření. Je ale pravdou , že řada pacientů, kteří se probouzí během noci, přímo depresí netrpí a důvod nočních probouzení není zcela jasný. Rozhodně by bylo vhodné zkusit nějakou léčbu. Jako první je na místě návštěva obvodního lékaře. Dají se zkusit hypnotika 3. generace, potom se dá vyzkoušet také melatoninový lék na spaní, který se jmenuje Circadin a pak se zkoušení léky ze skupiny antidepresiv- léků proti depresi, které mají ovšem v nízkých dávkách účinek jako léky na spaní. Léčba je mnohdy dost svízelná a je potřeba i vystřídat, vyzkoušet několik léků. Je potřeba zvážit i vyšetření ve spánkové laboratoři, protože někdy člověka mohou budit v noci např.. pohyby končetinami, o nichž nemusí vědět, a to je pak porucha spánku, která má svoji specifickou léčbu.
Dobry den Po precitani vasich stranok som si utvrdil to ze moj spanok je castecne pricinou mojich trapeni a nespechou. Som student na strednej skole a bydlim na internate mam problemy s usinanim (trva to i vic nez 1 hodinu) a zo samotnim spankem (nekdy trpim dlhe hodiny nespavosti) a na internate se nemuzu dostatecne vyspat a rano se my tezce stava. co sem si jeste vsimnul ze doma o vykendu se mi lip usina v akukolvek hodinu a taky se mi stava lip, a muj spanek je lepsi a hlavne v rem fazy mam i stale sny ktere na internatu akoby nemuzu dosahnout rem faze a nemam zadne sny. Chci se zeptat ci je na to naky reseni dosahnout lepsiho spanku i mimo domova a jesli to je prostredim ci sou na to nake lehke prasky. Dekuji za pochopeni a rad si vyslechnu vas nazor. Pekny zvysok den
Vaše potíže jsou zřejmě způsobeny prostředím internátu, kde je jistě hluk, světlo, tedy podmínky, které nejsou pro klidný spánek úplně ideální a lidem, kteří mají sklonu k nespavosti mohou vadit. Pokud spíte v domácím prostředím dobře, rozhodně není na místě řešit situaci léky na spaní. Můžete zatím vyzkoušet spíše bylinkové léky, v lékárně Vám nabídnou volně prodejné přípravky z bylinek.
Dobrý den,již několik let pozoruji,že mívám obtíže se spaním. Vím,že se to odvíjí od mého duševního rozpoložení,jsem hodně úskostlivá a mám tendenci pořád v hlavě řešit věci,které ještě ani nenastaly.Brala jsem asi 3/4 roku Tritico, trošku se to zlepšilo,ale když na mě přišly chmury,tak jsem musela šáhnout po Hypnogenu a Lexaurinu.Pak jsem Hypnogen pro lepší spaní brala nepřetržitě skoro 8 týdnů,a začla u sebe pozorovat výpadky paměti a musela jsem dávku zvyšovat.Proto jsem je přestala okamžitě brát. Prvních 14dni jsem byla dost podrážděná,neschopná se soustředit a obtíže se spánkem se ještě zhoršily.Nyní beru jen přírodní tabletky Hypnox a piji čaje z meduňky,chmele a levandule a taky Melatonin,který jsem si koupila v Polsku.Usínám celkem v pohodě a první 2-3hodiny spím dost tvrdě,ale po půlnoci se vzbudím a již se pak do rána převaluji a nemůžu spát.Poraďte mi,co bych ještě měla vyzkoušet.Na lécích být závislá nechci být,ale taky bych se chtěla vyspat.Léky od psychiatra bych taky nechtěla brát,myslím,že to nevede nikam.Je mi 42 let.Děkuji. Marie
Pokud Vám funguje dobře melatonin, ale probouzíte se po 3 hodinách, doporučuji zkusit lék, který obsahuje melatonin s prodlouženým, postupným uvolňováním, tudíž je šance, že Vám účinek melatoninu vydrží déle. Lék se jmenuje Circadin a může Vám ho předepsat obvodní lékař. Pokud na Vás chodí chmury, lze užívat také třezalku, která má účinek na mírnou depresi, a tudíž zlepšuje také spánek. Je třezalkový čaj nebo můžete použít také třezalku v tabletách.
Je prosím lék Circadin na předpis a kolik je doplatek. Děkuji.
Circadin je na předpis, předepsat Vám ho může obvodní lékař, lék si hradí pacient, cena balení je přibližně 400 Kč.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci