spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 421. - 425.

 81  82  83  84  [ 85 ]  86  87  88  89  90  91 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na svého 3letého syna, který se ještě v tomto věku v noci budí někdy i 3x a ráno již stává ve 3:30 hodin. Spát chodí kolem 20 hodiny a přes den spí cca 2-3 hodiny. Bohužel bez odpoledního spánku nevydrží a když ho budím po hdině, v noci je to ještě horší. Děkuji
V tomto věku je to kratší doba spánku, většinou by měly děti spát kolem 10 hodin denně. Může samozřejmě jít o jedince, který má menší potřebu spánku, může také jít o předčasné probouzení při změně nastavení vnitřních biologických hodin. Záleží také hodně na to, zda uvedené množství spánku dítěti stačí- to znamená, zda se během dne chová přiměřeně, není mrzuté, náladové, ospalé nebo naopak hyperaktivní. Jedinou možností , jak vyloučit nějakou poruchu spánku by bylo natočení záznamu ve spánkové laboratoři, pokud by to Vás syn zvládl- je potřeba mít na hlavě přilepené elektrody, pořizuje se videozáznam.
Od osmi let trpím spánkovou poruchou. Říkali mi spací vagon. Nyní je mi 36 let a stále mám potřebu spát 15 hodin denně a s přehledem zvládnu i více. V porodnici se na mě chodil dívat i lékařský personál, spala jsem stejně, jako moje miminko, vlastně to ono mne budilo. Nyní trpím těžkými depresemi, revmatoidní artritis, mám leidenskou mutaci v heterozigotním stavu a migrény. Často se v noci budím. Za ty roky už jsem odborníkem na spánkovou hygienu a meditaci, nic nepomáhá. Za každou radu předem děkuji. Dávám přednost léčbě bez chemikálií, děkuji.
Je možné, že trpíte nějakou formou nadměrné denní spavosti, v těchto případech spánková hygiena nepomůže. Při nadměrné spavosti, což je Váš případ, se rozhodně doporučuje podrobné vyšetření, které začíná u obvodního lékaře, je vhodné vyšetřit také hormony štítné žlázy, potom by mělo následovat neurologické vyšeření a často bývá při nadměrné denní spavosti nutné vyšetření ve spánkové laboratoři, protože je nutné určit, o jaký typ poruchy přesně jde a to bez tohoto vyšetření není obvykle možné. Podle toho se potom volí léčba.
Dobry den, Rad bych se vas chtel zeptat kde mame vyhledat lekarskou pomoc a u jakeho lekare. Ma pritelkyne ma dlouhodobe problem se spankem a nenaspi vice nez 3 hodiny dene! Tabletky na spanek uz tez nezabiraji a v teto chvili si opravdu nevime rady. Predem dekuji. Pan Antonin
|Na prvním místě je vyšetření u obvodního lékaře, ten doporučí další vyšetření anebo zahájí léčbu bez dalších vyšetření. Z dalších vyšetření může lékař doporučit psychiatrické vyšetření, psychologické vyšetření, protože poruchy spánku mohou souviset se stresem, úzkostí, depresí atd., podle toho se pak také řídí léčba, vybírá s evhodný typ léků. Někdy je vhodné i interní vyšetření, odběry hormonů štítné žlázy.
Beru měsíc Tritiko Zolovft Velice se z derese dostávám ale pár dní co mně přepadá že si ublížím nebo si něco udělám paní doktorka mi dala rivitrolPodle panicke hrůzy bývají takové výkyvy při depresích
Musíte být trpělivá, účinek léků při depresi obvykle nastupuje nějakou dobu a zlepšení lze pomalu očekávat opravdu až během několika týdnů, takže je pravděpodobné, že Vaše potíže se budou postupem času zlepšovat. Také stavy panických atak mohou mít různý výskyt a zlepšení můžete opět očekávat až po nějaké době léčby.
Dobrý den. Nemám problém s nespavostí, ale spíše s posunem spánkové aktivity a následně s ranním vstáváním. Lehce ospalý bývám odpoledne, někdy v podvečer (kolem páté resp. osmé hodiny), ale pak jsem schopen čumákovat klidně do rána bez známky únavy (nejtvořivější bývám po desáté večer). Programově chodím spát před půlnocí a budit se chci kolem sedmé - a tady začíná můj hlavní problém: nejsem schopen se ráno probudit ani s pomocí několika budíků (teď mám tři, které zbudí přez zeď i sousedy, ale ne mě) - Pokud vím, měl podobné problémy i můj otec. Poradíte někdo, co s tím? Siréna už by asi byla "silné kafe" i pro ostatní sousedy ... Díky za postřehy. J.
Pokud chodíte spát kolem 24. hodiny a usnete, tak se ještě o posunu spánku nedá mluvit, to byste měl problém v tuto hodinu usnout, jste asi spíše večerní typ, ale posun spánku znamená usínání opravdu až kolem 2.-3. hodiny i později kránu. Pokud tedy spíte 7 hodin denně, pravidelně, může se jednat o nějakou poruchu nočního spánku, jenom z vašeho popisu se to přesně nedá vyčíst, pokud např. o víkendech ponocujete a máte spánkový dluh, je možné, že se Vám pak během týden špatně vstává. K tomu, aby se Váš problém dal lépe posoudit, by bylo potřeba vidět přehled vašeho spánku za delší časové období, dobu usínání, vstávání, počet hodin spánku denně. Pak by Vám lékař měl říci, zda je problém opravdu v posunu spánku nebo vaší větší potřebě spánku než je 7 hodin anebo zda Váš spánek během noci může být nějakým zpsobem rušený a proto špatně vstáváte. Doporučuji osobní poradu s lékařem. Obecně se dá ale říci, že ranní vstávání může zlepšit osvit intenzivním světlem, obvykle okolo 4 tisíc luxů, ve zdravotnických potřebách nebo na internetu lze sehnat nabídku speciálních lamp, to je ještě taková věc, kterou můžete vyzkoušet.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cílená biologická léčba