spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 406. - 410.

 81  [ 82 ]  83  84  85  86  87  88  89  90  91 

Dobrý den, už asi půl roku mám problém s usínáním i spánkem. Vždy, když se dostanu do usínací fáze, tak mi postupně začnou škubat svaly na různých částech těla a mozek vždy zareaguje probuzením a někdy jakoby sebou také škubne nebo v něm "hvízdne". Je to nepříjemné, jelikož se mi to stává i v noci, když se probudím a chci znovu usnout. Trvá to třeba i dvě či tři hodiny, než nějakým zázrakem i přes škubání těla usnu. Někdy je škubnutí tak silné, že se prohnu, jindy mi ve stejnou chvíli škubnou obě nohy nebo mi současně "vystřelí" levá ruka a levá noha. Občas se mi to stávalo i dříve, ale bylo to vždy jedno škubnutí při nějakém divočejším snu a pak byl klid. Teď se jedná o série záškubů a už mi to začíná vadit. Avšak nevím, jestli má cenu s tím zatěžovat lékaře. Děkuji za radu, Pavel
Nejspíše se jedná o záškuby při usínání - v lékařském jazyce se označují jako hypnagogické záškuby. Jde o projevy, které jsou velmi časté, které se přechodně objevují u řady lidí, aniž by znamenaly nějaké zdravotní riziko. Jejich častější výskyt může být spojený s nepravidelným režimem spánku, s ponocováním, s pitím nápojů s kofeinem, se zvýšenou fyzickou námahou - promyslete, zda by se na jejich zvýšení u Vás nemohlo něco z těchto faktorů podílet. Rozhodně není dobré pít několik hodin před spaním kávu nebo kolu a cvičit v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách- aspoň přechodně než se potíže zase zmenší. Záškuby se mohou také zvýrazňovat v období zvýšené psychické zátěže, stresu a nervozity. Léčba se většinou nepodává, je dobré zvýšit přísun hořčíku, který se dá koupit volně v lékárně. Pokud jsou ale potíže takto výrazné, jak popisujete a nemůžete pro ně spát, je návštěva u lékaře vhodná, protože lékař by měl posoudit, zda se nejedná o jinou záležitost a případně Vás podrobněji vyšetřit.
DOBRÝ DEN. BYLA MI ZJIŠTĚNÁ PANICKÁ PORUCHA. RÁNO BERU ZOLOFT50MG 13DEN.MENŠÍ ZLEPŠENÍ POCITUJI,ALE KDZŽ TO ZAS PŘÍJDE TAK STRÁCÍM NADĚJI. VEČER KOLEM 22.H. JSEM UNAVENÁ TAK USNU,ALE UŽ TŘEBA V JEDNU RÁNO SE BUDÍM A NEMŮŽU SPÁT. V PÁTEK MI NAPSAL PSYCHIATR PROTHIADEN25 NA NOC. ALE MÁM STRACH HO BRÁT, CO TO SE MNOU UDĚLÁ. JESTLI TO TAKY TRVÁ NEŽ TO ZAČNE ZABÍRAT A JESTLI SE MŮŽOU TY STAVY PROHLOUBIT?NEVADÍ KDYŽ SE KOMBINUJÍ DVOJE ANTIDEPRESÍVA? DĚKUJI ZA ODPOVĚDˇ.
Léky se mohou kombinovat, zálěží na zkušenosti lékaře, musíte mít trpělivost, protože někdy je třeba zvyšovat dávky léků nebo léky měnit, prostě se hledá lék, který by Vám pomohl. Také doba nástupu účinku je u Zoloftu delší, může to být 3-4 týdny. Proto zatím vydržte, je pravděpodobné, že pozitivní účinek se dostaví.
DOBRÝ DEN MÁM POUZE LEHKÝ SPÁNEK A KAŽDÝ TROCHU VĚTŠÍ RÁMUS MĚ HNED PROBUDÍ AT UŽ JE TO ŠTĚKAJÍCÍ PES ZA 2 DVEŘMI A 1 ZDÍ NEBO U SOUSEDŮ ZA DOMEM PO TOMTO PROBUZENÍ NEMOHU VELMI DLOUHOU DOBU USNOUT A TO I NĚKOLIK HODIN TENTO PRŘOBLÉM ŘEŠÍM JIŽ DLOUHO Z MANŽELEN A PSA SE NECHCE ZBAVIT ZA KAŽDOU CENU VŽDY DOCHÁZÍ K HÁDCE AŽ TICHÉ DOMÁCNOSTI Z MÉ STRANY. DĚKUJI ZA BZKOU ODPOVĚD´A RADU MARKÉTA
Kvalita našeho spánku- to jestli člověk spí dobře nebo špatně-. je do určité míry vrozené, ale lehký spánek může být také spojený se zvýšenou nervozitou a napětím, proto by bylo dobré, kdybyste se naučila nějaké relaxační postupy- to znamená postup, jak s epřed spaním uvolnit, abyste nebyla v napětí. Váš spánek by se mohl stát lepším. Postupy na relaxaci, např. metodou autogenního tréninku najdete v různých knížkách o nespavosti nebo se těmto metodám lze naučit s dopomocí psychologa.
Dobrý den, mám takový problém, který nespočívá v nějaké z poruch spánku, ale spíše s bakalářskou prací. Píší práci o spánkové apnoe a součástí musí být přímo ošetřovatelský proces spánkové apnoe. Mám daného potencionálního pacienta a máme uvést i potencionální či aktuální sesterské diagnozy. Pokoušela jsem se nalézt informace v různých zdrojích, ale marně. Můžete mi poradit nějaký zdroj, kde bych se o ošetřování při apnoe dověděla více nebo někoho, kdo se na tuto poruchu specializuje a mohla bych si s ním domluvit schůzku? Děkuji mnohokrát za odpověď
Záleží na místě vašeho bydliště, asi by bylo nejlepší kontaktovat některou ze spánkových laboratoří, kde by Vám sestřičky odpověděly Vaše dotazy a daly praktické rady. Seznam spánkových center můžete naléz na těchto stránkách, v Praze je to např. Neurologická klinika všeobecné fakultní nemocnice.
Dobrý den pane doktore. Mám opačný problém pořád bych jen spala a spala, spala bych třeba celý den, nejradši bych ani nevstala, nejedla nepila jen spala a nechala si zdát sny. Nejhorší je, že vstanu a jsem zase unavená. Mám toho hodně, tak mi přijde, že zaspávám problémy. B.
Nadměrná spavost může mít různé příčiny, každopádně je nutné, abyste byla vyšetřena, takže si dojděte na vyšetření nejdříve k obvodnímu lékaři, který by měl rozhodnout o dalším postupu. Přičinou zvýšené spavosti mohou být poruch yfunkce štítné žlázy, neurologická onemocnění nebo deprese.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci