spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 396. - 400.

 71  72  73  74  75  76  77  78  79  [ 80 ]  81 

dobrý den, prosím o radu. Každý den se budím nejpozději ve tři hodiny ráno , ale i dřív ve dvě, v jednu. Záleží v kolik si jdu lehnout. S usínáním problémy nemám. Někdy jsem tak unavená , že jdu spát už kolem 22hodiny. Snažím se čas posunout na co nejpozdější hodinu abych vydržela spát až do rána. Ale i tak je to problém, nemůžu vydržet spát déle než pět hodin.Jak to udělat abych spala až do rána.
Pro upřesnění příčiny Vašich potíží by byl potřeba záznam Vašeho spánku - nejdříve zjištění, zda neděláte nějakou chybu ve spánkovém režimu, zda neměníte příliš dobu usínání atd. Pokud žádná chyba ve Vašem režimu není, je jako po první příčině potíží potřeba pátrat po psychických problémech- nejčastěji bývá předčasné ranní probouzení a neschopnost dospat spojené s depresivní poruchou, proto byste měla nejdříve vyhledat psychiatrické vyšetření, aby se tato příčina vyloučila či potvrdila.
DOBRÝ DEN,MŮJ OTEC 66 LET TRPÍ UŽ ASI 5 LET NEKLIDNÝM SPÁNKEM,ČASTÝM MLUVENÍM ZE SPÁNKU,ČASTO NĚKOMU NĚCO VYSVĚTLUJE,PERE SE APOD. RÁNO JE POTOM NEVYSPANÝ,UTAHANÝ A TAK CHODÍ PRAVIDĚLNĚ PO OBĚDĚ SI LEHNOUT,JINAK S NÍM NENÍ ŽÁDNÁ ŘEČ A JDE SI LEHNOUT I POZDĚJI. NEMÁ PROBLÉM USNOUT KDYKOLI. PORADÍTE CO S TÍM?LÉČÍ SE NA VYSOKÝ KREVNÍ TLAK,TRPÍ OBEZITOU 130 KG,PRAKT.LÉKAŘ HO POSLAL K PSYCHOLOGOVI-BRAL LÉKY,ALE BYL ÚPNĚ OMÁMENÝ. DĚKUJI
V případě Vašeho otce je na místě podrobnější vyšetření, jakou poruchou spánku trpí, nelze přesně jenom na základě Vašeho popisu říci. Pokud je obézní, má vysoký krevní tlak a je během dne zvýšeně ospalý, mohl by mít ve spánku zástavy dechu- spánkovou apnoe. Popisované stavy, kdy mluví ze spánku, pere se apod. by mohly spadat do poruchy chování v paradoxním (REM) spánku. Vyžádejte si od obvodního lékaře doporučení nikoliv k psychologovi, protože ten v uvedených případech nepomůže, ale do některé poradny nebo centra pro poruchy spánku- jejich seznam naleznete na těchto stránkách. Je pravděpodobné, že ke zjistění příčiny potíží bude potřeba vyšetření ve spánkové laboratoři.
Dobrý den, náš syn, 2,5 let, poslední týdny velice špatně spí - pravděpodobně se mu zdají špatné sny, v noci často pláče, většinou nejde probudit, ve spaní ho zklidníme a opět ukládáme do postele. když se probudí neví, co se děje, ale rychle opět usíná. V rodině nastala změna - před osmi měsíci se nám narodila dcera, předpokládáme, že ona bude hlavním důvodem problematického spánku. Dále také syn poslední dobou (nedokáži určit, jak dlouho) po obědě nespí - sice leží v posteli, ale neusne - hraje si, povídá si, prozpěvuje, což předpokládám také může vést ke špatnému spaní. nejčastěji se probouzí v první části noci, většinou tak do jedné ráno (spát chodí kolem osmé), poslední dny pláče i v druhé části noci, předevčírem dokonce v noci chodil po pokojíku. Průměrně ho uklidňujeme 4x za noc. Výjimečně spí celou noc v klidu (cca 1x za 14 dní) můžete nám prosím poradit, co s tím můžeme dělat? Synek je po náročných nocích sám unavený a v ne dobré náladě a přiznávám se, že i mě začíná noční vstávání (ke dvou dětem ) vyčerpávat. děkuji za odpověď
Pravděpodobně se jedná o poruchu spánku typu nočních děsů a náměsíčnosti. Tyto stavy se vyskytují poměrně často v tomto věku a většinou zase samy odeznívají. Objevují se obvykle v první části noci, jak popisujete. Neznamenají pro dítě podstatné zdravotní riziko, pouze při stavech náměsíčnosti ( když syn chodí po pokoji), je potřeba zajistit, aby se nemohl dostat z bytu nebo k oknu atd. Jako spouštěcí faktor těchto stavů mohou působit nejen nějaké psychické podněty a dědičná zátěž, ale také jiné poruchy spánku -pokud Vás syn např. ve spánku chrápe a hůře dýchá, mohl by trpět spánkovou apnoe ( zástavami dechu ve spánku) a ta by mu mohla narušovat spánek a provokovat tyto stavy. Poraďte se s dětskou lékařkou, v případě opakovaných probouzení s nočním děsem a náměsíčností se dá také na přechodnou dobu podávat léčba, a to léky ze skupiny benzodiazepinů. To, že syn odpoledne nespí, nemusí nic znamenat, je možné, že v totmo věku už přestává odpolední spánek potřebovat. Naopak je to známka toho, že byť se Vám jeho noční spánek zdá nekvalitní, vyspí se zřejmě natolik dobře, že už denní spánek nepotřebuje. Pokud by byl opravdu vyčerpaný po probdělé noci, určitě by odpoledne usínal.
Mám sedmiletou dceru,které se zdají často zlé sny. Bojí se večer jít spát. Co s tím mohu dělat?
Měla byste se obrátit na dětského psychologa, který Vám poradí, co by mohlo být nejpravděpodobnější příčinou zlých snů Vaší dcerky a jak k tomuto problému přistupovat. Pokud je situace taková, že se bojí jít spát, je opravdu psychologické vyšetření na místě. Samozřejmostí je dodržování pravidel správného spánkového režimu- to znamená, že dítě by se večer nemělo dívat na televizi, hrát hry na počítači, věnovat se jakýmkoliv zneklidňujícím činnostem. Zlé sny se v určitém věkovém období vyskytují u dětí poměrně často, ale nemělo by to dosahovat té míry, že se dítě bojí spánku.
Dobrý den, mám měsíční miminko a trpím v noci tak tvrdým spánkem, že ho vůbec neslyším.Nejsem schopná se vzbudit ani na kojení, ani budík nebo buzení manželem zkrátka nezabírají.Léčím se na deprese a celou dobu a i během těhotenství jsem užívala lék Cypralex, který mi byl od včerejšího dne změněn na Seropram.Celý jsem funguji bez zastavení, ale co se týče noci........... Už jsem neboli jsme z toho s manželem zoufalí, jelikož on je ten, který se musí o vše postarat. Předem děkuji za odpověď
To je velmi svízelná situace, obtížně řešitelná. Na Vašem tvrdém nočním spánku se může podílet léčba antidepresivy, ale ta zase zřejmě nezbytně potřebujete, abyste se cítila dobře a jak píšete, mohla fungovat bez problémů během dne. Manžel buď musí vymyslet nějaký způsob buzení, který bude fungovat nebo se bude muset o miminko zatím během noci postarat, můžete mléko odstříkávat a manžel dítě v noci krmit. Samozřejmě je to pro něj náročné, protože jistě musí do práce. Okolo 6. měsíce už pak děti většinou noční stravu přestávají potřebovat. Zkuste se znovu obráti na ošetřujícího psychiatra, zda se nedá nějak uzpůsobit Vaše léčba, ale zřejmě to podle Vašeho popisu možné není.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí