spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 376. - 380.

 71  72  73  74  75  [ 76 ]  77  78  79  80  81 

Dobrý večer pane doktore, již od dětství trpím neustálým mluvením ze spaní. Občas to přechází i ve výkřiky či hádáním se s někým. V noci by si měl mozek odpočinout a ne být neustále "aktivní". Po 6,8,10 hodinovém spánku se cítím druhý den unavená a nevyspalá. Poradíte mi co se s tím dá dělat, či bych měla zajít k nějakému lékaři? Děkuji za odpověď
Mluvení ze spánku se bere celkem za normální projev, nepovažuje se za poruchu spánku a nemělo by Vám tedy nějak zdravotně vadit, nemělo by Váš spánek narušovat. Pokud tomu tak není a cítíte se unavená, nevyspalá, pak se po doporučení od svého obvodního lékaře objednejte na vyšetření, nejspíše k neurologovi nebo do poradny pro poruchy spánku, podle toho, co máte vzhledem ke svému bydlišti dostupné.
Dále bych se ráda zeptala, zda je pravda, že nejkvalitnější spánek je do 24 hodiny, tzn. že bychom měli chodit spát cca kolem 22, 22.30, abychom využili kvalitní spánek do půlnoci. Je rozdíl mezi tím, zda jdu spát ve 22 hodin, nebo jdu spát ve 2 hodiny ráno, spím-li stejný počet hodin, není potřeba spát déle, když jdu spát později? Děkuji za vaši odpověď.
Jednotlivé fáze spánku se prostřídají ve stejném sledu, ať jdete spát před půl nocí nebo po půlnoci, není potřeba abyste spala déle. Po usnutí má člověk největší zastoupení hlubokého spánku, který je důkležitý pro regeneraci organismus, většinou naši předkové chodili spát kolem 21.-22. hodiny, proto říkali, že spánek je nekvalitnější do půlnoci, rozuměj první hodiny po usnutí.
Dobrý den, od května letošního roku mi byla zjištěna panická porucha. Začala jsem brát Remereon 30 sol tab. Je možné že bych po těchto přáškách přibrala od května 6 kilo a kila mi jdou stále nahoru. Nevím co s tím mám dělat. Děkuji za odpověď.
Jedním z nežádoucích účinků léčby Remeronem může být skutečně vzestup hmotnosti. Musíte se poradit s ošetřujícím lékařem o tom, zda by nešlo vybrat jiný lék, který by měl tyto nežádoucí účinky méně vyjádřené.
mám 11měsíčního kloučka,který se mi budí minimálně 6x za noc,je stále kojen,kaši a sunar na noc mi vůbec nechce,kojim ho před spaním asi ve 20h,potom o půlnoci a mezi 4-5h.ranní.Nikdy nespal déle než 3hod.,přes den ho dám po obědě do kočárku v postýlce nemám šanci ho uspat tam spí 2hod.někdy sním jezdím jindy pohoupám.
Takovouto poruchou spánku trpí řada kojenců, kteří jsou navyklí, že mají spojené usínání s kojením nebo konzumací jídla. Dítě se má naučit usínat samostatně, bez spojení usínání s nějakým problematickým návykem jako je kojení, krmení nebo houpání. Pokud se totiž během noci probudí ( a malé děti se budí normálně několikrát za noc), tak vyžaduje k usnutí stejné podmínky- kojení, houpání atd., jinak neusne. Takže vlastně jde o takový nesprávný návyk, který vytvořili rodiče a který pak narušuje spánek. V 11 měsících dítě žádné noční jídlo nepotřebuje, takže pokud se rozhodnete situaci řešit, měla byste nejdříve dítko naučit usínat bez kojení, noční probouzení a vyžadování kojení by pak měly vymizet. Určitě se to neobejde bez protestů, popisy , jak nejlépe tuto poruchu spánku zvládnout, můžete najít v knihách o dětské nespavosti.
Zdravím Vás , potřeboval bych poradit s mojí únavou která trvá přibližně 4 měsíce - byl jsem s tím za obvodní doktorkou která zjistila že krev i moč mám v pořádku , vyšetření na štítnou žlázu taky , dostal jsem 5 injekcí B12 ale ani to nepomohlo(tvrdí že mi nic není) , tak sám užívám vitaminy C , Hořčík a B-komplex forte , spím v průměru 7 hodin v noci dřív mě to nevadilo , usnu cca. za 15 minut , a jsem celý den unavený už od rána , nemohu vykonávat koníčky které mě dříve bavily , je mi 17.Ty vitaminy jsem užíval tak 2 týdny , potom sem to nechal , teď sem je začal užívat znovu. Rád bych vědel čím to může být, Děkuji.
Příčiny déletrvající únavy ( tzv. únavového syndromu) jsou nejasné. Roli hraje celkové oslabení organismu, vyčerpání psychické a fyzické, virové infekce, možná i řada látek z vnějšího prostředí, je to souhra více faktorů. Únava odeznívá většinou mnohem pomaleji, než by si člověk představoval. Nezbývá než jíst vitaminy, dodržovat nějakou rozumnou životosprávu, zařadit také v rozumné míře nějaký pohyb, třeba pravidelné procházky, odpočinek, věnovat se kromě práce a učení taky nějakým příjemným činnostem. Někdy se celkovou únavou projevuje také počínající deprese, proto se doporučuje i psychologické nebo psychiatrické vyšetření. Někdy mohou pomoci taky prostředky na podporu imunity, které se dají volně koupit v lékárně. Existují také specializované poradny pro pacienty s chronickou únavou.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Alergie, astma, senná rýma