spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 336. - 340.

 61  62  63  64  65  66  67  [ 68 ]  69  70  71 

dobrý den,při usínání mám někdy záškub těla,pravděpodobně hypnagogický,je to vždy jeden záškub.poslední dobou mě ale podobné záškuby vzbdily,je to vždy tak čtyři-pět záškubů,poté procitnu.jedná se opět o hypnagogické záškuby,nebo to může být něco jiného?Děkuji za odpověď.
Nejpravděpodobnější je, že se jedná o hypnagogické záškuby. Můžou se zhoršovat v případech, kdy je člověk unavený, vyčerpaný psychicky nebo fyzicky, kdy má nepravidelný režim spánku nebo konzumuje hodně kofeinu. Většinou se to po nějaké době zase usadí, pokud by záškuby neustoupily nebo naopak se zvýrazňovaly, pak byste se musela poradit s lékařem, ale zatím můžete vyčkat.
Po onemocnění chlamydiemi pneumoniae se mi velmi rozhodily nervy a spánek.Již několik let beru na psychiatrii Citalec i Trittico na noc, bohužel zlepšení žádné. Naopak nyní jsem hodně nesoustředěná, velmi mě sužuje krátkodobá paměť, je to vyčerpávající, protože se musím extra soustředit na každou maličkost. Je mi 57.Mohli byste mi doporučit jiný lék. Jaká je třeba zkušenost s léky aktivujícími Melatonin? Díky za odpověď.
U nás je k dispozici lék, který obsahuje melatonin, používá se na léčbu nespavosti u starších lidí, lék se jmenuje Circadin a předepisuje ho obvodní lékař. Melatonin mívá dobré účinky i u pacientů s depresí. O této léčby by měl ale rozhodnout Váš ošetřující lékař, protože nežádoucí účinky těchto léků by s emohly sčítat a působit Vám potíže. Předpokládám, že hlavní potíží je u Vás zřejmě deprese, zkuste se domluvit ještě i na možnosti psychoterapie, i ta někdy vede k výraznému zlepšení spánku..
Dobrý den,obracím se na vaší poradnu s dotazem,v levém uchu mám asi cca 1 rok pískání,užívám činskou medicinu,takže přes den je to únosné,ale večer mi to dělá dost velké trápení s usínáním.V posledních 14 dnech velice špatně mohu usnout,usnu tak po několika hod.Dnes jsem byla na ORL,v uchu nic se nezjistilo,stejná diag.TINITUS1,a na spaní jsem dostala STILNOX 10,po přečtení stránek uživatelů ale mám docela z něho obavy,je návykový a účinek ,prosím o vaše stanovisko.Je mi 60 let a jinak jsem zdráva. Děkuji za odpověď.Marie.
Na pískání v uchu ( které s elékařsky označuje jako tinnitus) se většinou doporučují jiné léky ke zlepšení potíží- např. Betaserc, Arlevert, léky na zlepšení prokrvení, většinou volí ORL lékař tyto léky a pokud se stav nezlepší, doporučuje léky na spaní. Výše uvedené léky mají do určité míry také tlumivý účinek, takže někdy zlepšují usínání. Důležité také je, aby Vám ORL lékař vyšetřil objektivně sluch (máte sluchátka na uších a hlásíte, kdy slyšíte tóny), doufám, že jste toto vyšetření prodělala. Zkuste se poradit s obvodním lékařem, zda byste nemohla užívat některých z výše uvedených léků zatím místo Stilnoxu. Pokud se usínání nezlepší, zkuste 1/2 Stilnoxu, pro přechodnou dobu užívání ( např. několik měsíců) nemusíte mít z návyku strach.
Snáší se léky Novo-Passit s Neurolem 0,5 a Stilnoxem. Např.když večer nezabere Novo- Passit mohu si za 2-3 hodiny vzít jeden Stilnox ?
Nežádoucí účinky všech těchto léků se mohou navzájem sčítat, takže můžete být pak ráno ospalá, otupělá atp. Je lépe léky nekombinovat, pokud ano, mělo by to být na výslovné doporučení lékaře, který Vás zná a ví důvod, proč tuto kombinaci zvolil.
Dobrý den, je mi 43 let a v posledních dvou letech se stupňují mé problémy se spánkem. Usnu bez problému, ale v noci se 4-5x vzbudím, musím se podívat kolik je hodin a spím dál. Ráno se cítím nevyspaná a unavená. Když jdu do postele před půlnocí je přerušení spánku víckrát. Celková doba spánku nepřesáhne 5-6 hodin. Přes den mám tendence usínat, i v práci nad počítačem. Můžete mi prosím poradit nějaký přírodní preparát, po kterém by se spánek zkvalitnil? Moje lékařka tvrdí, že je to normální, že je to věkem... Děkuji, Sylva
Nedá se říci, že ve věku okolo 40. let by se spánek již nějak zhoršoval, takže nemyslím, že by to bylo věkem. Často se na příčinu nočních probouzení nepřijde. Má se za to, že v některých případech mohou být příčinou psychické potíže ( např. skrytá deprese), takže se většinou doporučuje psychologické nebo psychiatrické vyšetření, aby se podchytila tato možnost. Někdy i pokud nejsou jednoznačně příznaky deprese, pomohou ke zlepšení spánku pomoci léky ze skupiny antidepresiv. Z přírodních prostředků může pomoci třeba třezalka, je k dostání ve formě čaje nebo tabletek, účinek se projeví třeba až za 2 týdny. Pokud usíná během dne, měla byste navštívit lékaře, zkusit léčbu, ev. projít uvedená vyšetření. Pomoci by Vám mohl třeba i lék s obsahem melatoninu, Circadin, někdy je potřeba vyzkoušet více léků.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha