• (biol. fyziol.) odpověď organizmu na určitý podnět
Ano je to spíše psychogenní problém, protože je to vliv myšlení a následkem je hukot v uších a gravitační síla na celé tlo pusobí násobně GGGG...děkuji
Dobrý den,
Vaše sdělení beru spíše jako reakci na svoji odpověď na Váš původní dotaz, tedy také děkuji za zpětnou vazbu.
|
|
Dobrý den, velmi bych potřebovala radu lékaře..nikdy jsem žádný problém se spaním neměla, ale po 3měsíční bolesti zubů, kt jsou léčila Brufenem, abych usnula a po následné zahraniční cestě do USA, jsem úplně přestala SPÁT! Neusnu, probdím noc, opatřila jsem si Stilnox, ale je mi po něm zle a spaní je umělé, jako narkoza. Cítím se už velmi zoufalá, vyčerpaná, unavená a nevím na koho se obrátit..Můžete mi prosím doporučit nějakého lékaře, kam se obrátit, četla jsem v úvodu nějaký příběh zdr.sestry Kateřiny, odpovídal lékař, kt. by mi určitě asi ,ohl pomoci, prosím dejte mi zprávu, děkuji Rücklová (je mi 40let)
Dobrý den,
začátek potíží zřejmě bude souviset s Vaší cestou do USA a narušením spánkového rytmu. Další potíže se spaním už jdou zřejmě na vrub vytvořeného bludného kruhu nespavosti (nespím-bojim se že nebudu spát-úzkost z nespavost zhoršuje potíže se spaním-nespím ještě hůře než dříve). Mohl by Vám pomoci melatonin s prodlouženým účinkem (Circadin) ke znovunavození správného spánkového rytmu. Určitě bude také vhodné vyhledat lékaře zabývajícího se prouchami spánku, kontakty bohužel nemám k dispozici.
|
|
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je velký problém když při užívání TRITTICA AC 75 (1/3 tobolky-večer) zároveň užívám 1 tobolku MINAPENTU BALANCE, který kromě červeného jetele obsahuje i třezalku tečkovanou. Dočetla jsem se v příbalovém letáku trittica, že při současném podávání třezalky, mohou být nežádoucí účinky častější. Zatím na sobě nic nepozoruji (trittico užívám třetí týden), ale nechtěla bych si přivodit nějaké nezvratné změny. Prosím o radu. Děkuji. Marie.
Dobrý den,
současné podání Trittica a preparátu třezalky není vhodné. Riziko nežádoucích účinků je vysoké proto doporučuji prreparát s třezalkou vysadit.
|
|
Dobrý den, chtěla bych poradit ohledně nočního děsu mého skoro 6tiletého syna. Jeho problém začal minulý rok, kdy se nám 2 hodiny po usnutí jakoby vzbudí - kříčí, kope, dívá se skrze nás, nevnímá, má rychlý tep a tento stav trvá od 5 -25 minut po odeznění usne a nic si nepamatuje. Již jsme vyzkoušeli neurologa a různé léčielé vše co zatím dostával mu pomáhalo jen občas, ale příznaky přes zimu byly menší(mluvil a byl náměsíčný), ale tak posledního 1,5 měsíce se opět vrátily silné děsy, prosím nemáte nějakou radu jak mu pomoci nebo kontakt na někoho kdo se tímto problémem zabývá. Všude píšou, že si na to musíme zvyknout a pak to vymizí, ale je to teď skoro každý den a nevyčerpává to jen jeho, ale i nás, proto budu ráda za každou radu. Děkuji
Dobrý den,
noční děsy skutečně často vymizí spontánně samy, niceméně pokud jsou takto intenzivní a vyčerpávající doporučil bych konzultovat dětského psychiatra nebo dětského psychoterapeuta.
|
|
Dobrý den.
Chtěla bych poradit. Je mi 23 a už od malička mam problémy s usínáním, večer nikdy neusnu dřív než za dvě hodiny, ale normálně usínám tak 4 hodiny a více, někdy se mi stává že ani neusnu. Od malička mam také velice depresivní sny. Ráno mam velký problém vstát, protože je mi hrozně, bolí mě hlava a někdy celé tělo, energii dostávám až večer. Když sem opravdu vyčerpaná prospim celý den, přes den , na denním světle se mi spí dobře. Studuji vysokou školu a bohužel během zkouškového nemůžu dodržovat spánkovou higienu, protože se učím po večerech (ráno, odpoledne nejsem schopná). Posledních 14 dní beru L-triptofan, pro zlepšení nálady, a před spaním piju čaj Klidný spánek od Magefytu, ale na spánek to nemá žádný vliv. Byla sem u praktického doktora a na imunologii kde se léčím s plicními chlamidiemi, oba dva na mé problémy nijak nereagovali. Žádne prášky jinak neberu. Dá se s tím něco dělat?
Dobrý den,
jak popisujete, jedná se o letitý neřešený problém a proto ani jeho zvládnutí nebude jednoduché či rychlé. Na prvním místě bych doporučil kognitivně-behaviorální terapii poruch spánku (KBT), protože je patrné že děláte velmi mnoho chyb ve spánkové hygieně a spánkovém režimu a pomocí KBT je můžete odstranit. V případě, že KBT nebude dostatečně efektní, je možné zkusit farmakologickou pomoc.
Adresař KBT terapeutu naleznete zde:http://www.cskbt.cz/adresar.php
|
|