Dobrý den.
Budím se pravidelně ve tři hodiny i když jdu spát brzy nebo ne.Následují pocity ůzkosti.Je mně 67 a nepřikládám to věku.Chybí mně pocit spokojenosti .Přznaky ny chvíli zmizí když zhluboka dýchám.
Děkuji.
Dobrý den,
pocity úzkosti narušující spánek lze řešit relaxačními technikami (částečnou relaxaci lze navodit i hlubokým pomalým dýcháním, jak jste si sám vyzkoušel). ideální byjistě byl nácvik relaxačních technik ve spolupráci s psychoterapeutem. Důležitý je také správný denní režim a psychohygiena. Pokud by relaxační techniky nestačily, lze zkusit tlumivé antidepresivum, které má i anxiolytický efekt (účinek snižující úzkost).
|
|
Dobrý den, synovi je nyní 14 měs. a od 5. měs. nespí. Noci jsou různé. Budí se v intervalu 10 min až 3 hodin. Začne fňukat, většinou má zavřené oči a uklidní ho jen čaj. Pokud pil z lahve, vypil i litr a půl za noc, nyní pije z hrníčku a snížili jsme to na 200 až 400 ml. Zkoušeli jsme snad všechno, změnu polohy postýlky, spaní na jiném místě, spal s námi i v manželské posteli nebo sám, homeopatika, atd....Často má i špatné sny, to začne rovnou plakat. Chodí spát jednou až 2x dennně, dle jeho únavy. Pokud ho nedám spát a on je přetažený, večer sice usne dobře, ale noc je většinou ještě horší. Na neurologii vše v pořádku, vyšetření EEG, krev, moč...u pediatra také prospíváme. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
jak jsem již psal v některých z minulých dotazů, nejsem odborník na problematiku takto malých dětí, proto Vás odkáži na Vašeho dětského lékaře.
|
|
Jemožné, aby sklony k nespavosti byly dědičné. Já (jako matka) beru prášky na spaní již 20 let, moje dcera již od puberty trpí také nespavostí.
Dobrý den,
určitě je možný podíl dědičnosti - spíše ve smyslu určité dispozice, která usnadňuje vznik nespavosti, ale významně se může podílet i sociální učení (učení podle vzoru, např v rodině) a životospráva a denní režim - nespavost je často laicky řečeno" vypěstovaná vlastními silami".
|
|
dobrý den, potřebovala bych poradit se svým synem, kterému je 17 let. Netrpí nespavostí, ale ráno ho některé dny nemůžeme vůbec probudit. Spát chodí sice dost pozdě, ale některé dny vstane a funguje, jiné není možné ho dostat do pohybu. děkuji
Dobrý den,
potřeba spánku, zvláště v adolescenci, může být dosti kolísavá, mladí lidé vydrží být třeba 2 dny dlouho vzhůru, ale pak musí spánkový deficit nahradit - tělo si většinou řekne samo. Zde bych tedy poradil zejména režimovou úpravu, nejprve zmapování situace - kdy vlastně chodí spát a jak dlouho spává- a potom zřejmě snahu o dřívější ukládání na lůžko a omezení ponocování. Důležité je zavedení určité pravidelnosti s minimalizací výkyvů doby spánku.
|
|
Dobrý den, zajímalo by mne, zda je skutečně rozdíl v tom kdo mě odešle na odborné vyšetření z hlediska uhrazení vyšetření zdravotní pojišťovnou. Ve článku s názvem "Spánková laboratoř může odhalit příčiny nespavosti" na stránky se píše, že takový
rozdíl existuje. Naopak v pojišťovně VZP mi sdělili, že o tomto nic nevědí. Předem Vám děkuji za odpověď.
Dobrý den,
v úhradě vyšetření by neměl být žádný rozdíl, pokud doporučení vydal lékař, který má uzavřenou smlouvu s danou zdravotní pojišťovnou klienta.
|
|