spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 206. - 210.

 41  [ 42 ]  43  44  45  46  47  48  49  50  51 

Dobrý den, již několik let jsem léčena ISICOMEM na syndrom neklidných nohou.Bertu 1 a půl tablety. Často mi to ale nepomáhá, musím několikrát než usnu mazat nohy chladivým gelem a přiberu ještě půl tablety .Neuroložka říká , že to nesmím, ale co mám dělat? Je to k uzoufání.Je mi 61 let a toto onemocnění mne trápí již několik roků a nyní tím začíná trpět manžel i syn , který s námi nebydlí. Poradíte mi, jestli jsou nové nebo jiné metody léčby tohoto onemocnění? děkuji a přeji pěkný víkend. Božena Doušková-Bruntál
Dobrý den, pokud Vám Isicom pomáhá ve vyšší dávce bez nežádoucích účinků, nevidím jednoznačný důvod, proč byste nemohla brát o Vámi zmiňovanou 1/2 tbl více. Je ale možné, že pro restrikci dávky má Váš neurolog důvod, je třeba s ním celý problém znovu zkonzultovat. Dalším lékem, který lze eventuelně v léčbě zkusi, je gabapentin.
Syn má od 8 let migrénu, nyní je mu dvacet. Migréna se stala chronickou. Lékaři na něm vyzkoušeli řadu preparátů od antimigrenik, přes antiepyleptika po antidepresiva. Tyto léky ho zřejmě uvrhly do nespavosti - usíná kolem 3 hodiny a budí se s migrénou. Lze nějakým způsobem vyčistit organismus od předešlého nánosu a zlepšit spaní?
Dobrý den, jestli se syn skutečně budí denně nočním záchvatem migrény, je léčba tohoto problému bezesporu úkolem pro specializované neurologické pracoviště. Lze těžko očekávat, že by se obečel bez profylaktické (záchvatům předcházející) a symptomatické (záchvaty léčící) terapie.
Je mě 50let.Od června 2010 jsem onemocněla insomnií.Boužel 4 roky trpím bolestmi trojklanného nervu ,prodělala operaci Thalotomie,(spalování centra bolesti v mozku,ozáření Gama nože,Korovou stimulaci a vše bezúspěšně,Je z tho jasné,že žiji ve stálých bolestech dnem i nocí,nadějích. Od června co trpím insomnií,sice jsem navštívila spánkovou laboratoř,byla jsem na snímání spánkové činnosti v prosinci 2010,kde mi po té bylo zděleno, syndrom neklidných nohou......nevím co to je,neví co to ovlivnuje ,proč to je .Léky na spánek nemají žádný efekt ,v součastné době se začínám i bát,není dne kdy ve dvě ráno nesnídám,jsem po dvou max.třech hodinách spánku,pak ale přijde jednou tak za týden den,kdy bolestma kloubů a svalů dopoledne nevstanu.Nejsem schopna jít ani ven. Začínám se bát i o svůj život,jak dlouho se toto dá vydržet ? Hlavně by mě zajímalo ,jestli jaké následky na těle toto zanechává ,ano začínám se bát,že mohou selhávat i jiné funkce.Prosím o odpověd,jaké to může mít následky na lidský organizmus ,jak dlouho lze toto vydržet? Docházím sice k psychologovi,placenému psychologovi,ale pro jiné problémy,nevidím efekt v psychoterapiích jednou za 6 neděl,více času nemá,je v našem městě sám a má sousty klientů,mnoho lidí si soikromého nemůže dovolit jako já.Lze i nějak pomoci psychologem? Ač ví o mé nespavosti nikdy nci konkrétně neřekl,že by mohl pomoci l lepšímu spánku,jen řekne,že je to utrpení.Děkuji za odpověd na e-mail .Hezký den Dana
Dobrý den, na Vaší poruše spánku se podílí jistě i chronické bolesti při neuralgii trojkkladnného nervu, Vámi zmíněný sy neklidných nohou a také je patrný vybudovaný bludný kruh nespavosti (schmaticky: nespím - bojím se že nebudu spát - spím ještě hůře). Pokud Vám psychohlog nenabízí účinné řešení Vašich problémů, bude to asi problém nejasně formulované terapeutické zakázky - tedy cíle, kterého chcete v léčbě dosáhnout. Z hlediska nespavosti je nejúčinnější metodou kognitivně behaviorální terapie, adresář terapeutů zde:http://www.cskbt.cz/adresar.php Je ovšem třeba také nevzdávat léčbu bolesti a léčbu sy neklidných nohou ve spolupráci s neurologem a ambulancí léčby bolesti.
Dobrý den, je mi 32 let a s nespavostí už se potýkám cca 6 let. Kdysi jsem absolvovala "kolečko" po všech odděleních až jsem skončila ve spánkové laboratoři v Kateřinské ulici v Praze, kde mi řekli, že tento druh nespavosti neléčí, že se specializují na apnoe, chrápání atd., což já nemám, takže jsem svůj boj vzdala. Můj spánek je naprosto nekvalitní, mám problém usnout, probudím se v jednu ve dvě v noci totálně nevyspalá a pak se převaluji až do rána, kdy se cítím jak v posledním tažení. Takto to jde prakticky, až na výjimky, den co den a někdy mám pocit, že už to nezvládnu při pomyšlení, že musím do práce nebo mám před sebou něco důležitého, nehledě na osobní život, který díky této poruše nemám vlastně žádný. Občas pomohou hypnotika (Hypnogen), ale moc je neberu, nejsem jejich fanynkou, a teď užívám 8 dní Circadin, který zatím nepomáhá vůbec, spíš naopak. Nevím, na koho se mám konkrétně v Praze obrátit, aby mi opravdu pomohl s tímto druhem problému. Podotýkám, že netrpím stresem ani depresemi, jsem rozený optimista, ale optimismus už mi pomalu dochází. Děkuji moc za radu.
Dobrý den, nepíšete, co jste kromě vyšetření za těch 6 let vyzkoušela v terapii. Hypnogen je jistě možný jako příležitostná pomoc, ale ve Vašem případě by bylo nejvhodnější zkusit kognitivně-behaviorální terapii spánku - kontakty na terapeuty zde: http://www.cskbt.cz/adresar.php Co se týká Circadinu, nemůžete čekat rychlý ale spíše pozvolný nástup účinku min 3-6 týdnů. Jinak jako referenční pracoviště v Praze bych doporučil Spánkovou laboratoř Psychiatrického centra Praha, MUDr. Závěšickou.
Dobrý den. Již 5 let beru ruzné prášky na nespavost. Když jsem se dozvěděla o melatoninu,tak jsem me psycholožce o tom řekla,zdali je to vhodné pro mne. Ale zamitla to a opět mne napsala TRITTICI. Již ho beru 2 roky a stejně spim tak 1-3 hodiny vcelku a rano jsem vyčerpana.Tak jsem si ho zakoupila na Slovensku a nyni ho beru 14 dni-jsem na tom stejně jako na TRITTICU,ale neni mne po něm aspon zrana špatně. prosim vas za jakou dobu by se mohl mne spanek srovnat a nebo zdali opět nebudu muset najet na antidepresiva. Děkuji
Dobrý den, melatonin bez speciální lékové úpravy (bez řízeného uvolňování) má velmi krátký poločas, a proto většinou nemá žádoucí účinek na spánek. Vhodnější by bylo zkusit tablety s řízeným uvolňováním melatoninu (Circadin). U nich lze účinek očekávat za 3-6 týdnů, tedy při prvním až druhém balení léku.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci