spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1446. - 1450.

 281  282  283  284  285  286  287  288  289  [ 290 ]  291 

Asi 2x mě mravenčilo v levé ruce, v levé straně obličeje a bolí mě krční páteř a záda.Mám děsné návaly a buší mi srdce.Co stím? Děkuji
Vaše potíže mohou souviset s krční páteří, ale zároveň mohou být způsobeny i jinými potížemi, záleží i na Vašem věku, který neuvádíte. Stejně tak návaly a bušení srdce mohou mít různé příčiny, které nelze takto blíže upřesnit. Proto byste se měla o příčinách Vašich potíží poradit s obvodním lékařem, měla byste začít nějakou pravidelnou rehabilitaci na páteř.
Dobry den, jsem zena ve veku 24 let a mam problemy s castym usinanim. Casto uz napriklad po osme hodine vecerni usinam, pokud sama nevykonavam nic aktivne, v pozdejsich hodinach je tendence usnout vyssi, takze i pri nenamahave aktivite upadam do spanku. V praxi to vede k tomu, ze usinam u sledovani televize nebo cehokoliv v cem nejsem aktivne zaangazovana (rozhovor ostatnich lidi na navsteve, kulturni akce, ...). Spanek mam dobry, cca 7-8 hodin denne, vstavam kolem 8-9 hodiny rano. Neni mi znamo ze bych mela jine zdravotni problemy. Tlak myslim mam take v poradku. Problemy s castym usinanim mam prakticky odjakziva nebo nevim kdy zacal. Moc diky za radu a zdravim.
Dobrý den, z Vašeho dotazu minení úplně jasné, zda usínáte předčasně večer ( jak píšete u sledování televize atp.) nebo jestli usínáte během rozhovoru, návštěvy, kulturní akce i během dne. Rozhodně usínání v těchto situacích není normální zálěžitostí, mohlo by být příznakem poruchy spánku, která se jmenuje narkolepsie a která se projevuje usínáním za podobných situací, které popisujete. Potíže bývají v některých případech už od dětství. Ve Vašem případě je nutná konsultace s obvodním lékařem či neurologem a pokud bude podezření na tuto poruchu trvat, je na místě vyšetření v poradně pro poruchy spánku.
Dobrý den,večer jdu spát unavený a usínám bez problému,ale za hodinu jsem vzhůru,po půl hodince usnu a za hodinu jsem opět vzhůru,takhle je to pomalu celou noc,dřív jsem se budil jednou za noc,ale ted je to častěji a častěji.Ptal jsem se paní doktorky,ale ta mi řekla,že se to nedá vyšetřit,že mám přestat pít kafe a nekouřit.Jsem unavený,už nevím co mám dělat,můžete mi poradit?Koupil jsem si i nějaké kapky na spaní a ani ty nepomáhají je to stejné.Děkuji Vrabec
Dobrý den, z Vašeho dotazu se nedá usoudit, jak dlouho už potíže trvají, zda měl jejich vznik souvislost s nějakým onemocněním nebo stresem ve Vašem životě, jak se cítíte- jakou máte náladu, neberete- li nějaké léky. Nejčastěji bývá problém se spánkem podobného rázu spojený s psychickými potížemi typu deprese něbo úzkostných poruch, ale k tomu je samozřejmě potřeba podrobnějšího vyšetření, na kterém byste se měl se svým lékařem domluvit. Pokud Vaš e potíže trvají déle než 3 měsíce, určitě si pozornost zasluhují. Je ale pravda, že pro dobrý spánek nemáte užívat žádné stimulující látky- káva nejpozději 6 hodin před spaním, stejně tak s kouřením. Takže tato opatření určitě respektujte.
Dobrý den. poslední tři až čtyři měsíce mám problémy se spánkem. Každý den, celkem pravidelně, uléhám do postele kolem půl desáté, protože se mi, lidově řečeno, zavírají oči. jakmile ale ulehnu, mozek se jakoby "oklepe" a prostě nemůžu spát. Dlouho se převaluji, tělo jakoby spát chtělo, ale mozek pořád "jede" na sto procent. Usínám až tak kolem půl jedné a pak je také problém ranní vstávání kolem půl šesté. Během dne jsem pak velmi unavená, například ve škole a podobně. Nikdy ale nespím přes den, protože pak mám s usnutím ještě větší problémy. Je mi patnáct let..Děkuji a přeji hezký den..
Dobrý den, Váš problém se špatným usínáním může mít souvislost s nějakým stresovým obdobím, větší zátěží buď ve škole nebo v osobních vztazích nebo s dlouhodobě nashromážděnou nervozitou, která se může také náhle pak projevit poruchou spánku. Můžete zkusit o něco posunout dobu usínání, zda neusnete lépe nebo pokud nemůžete usnout, doporučuje se po půl hodině z postele odejít a věnovat se nějaké aktivitě ( třeba si chvíli číst knihu), a vrátit se do postele až při ospalosti. Je zbytečné se 2 hodiny převalovat v posteli. Bezprostředně večer byste se němal už učit ani věnovat nějaké fyzicky náročné aktivitě. Pokud Vám mozek pracuje na plné obrátky, zkuste nějakou relaxační hudbu, metody autogenního tréninku ( popsáno např. v knize Nespavost). V případě, že by to nestačilo a potíže trvaly, zvažte i návštěvu psychologa, psychoterapeuta.
Dobrý den,mám 39 let,už skoro rok nemůžu usnout,když usnu ,tak za 3hodiny se probudím,2 hodiny nespím,pak usnu a stejně se probudím kolem 5hod ráno.Zkoušea jsem chodit spát v různé hodiny,ale nepomáhá to,vždy to vyjde nastejno.Léčím se se štítnou žlázou,ale z lékařského hlediska,mně bylo sděleno,že to nemá na mou nespavost tak velký vliv.Takže mám prášky na spaní,dokonce mi předepsali antidepresiva.Myslím,si,že příčina není nervového původu.Před necelými 2 lety jsem prodělala plicní embolii.Z gynekologického hlediska mám celý život nepravidelnou menstruaci,kterou si reguluji prášky,ale ne antikoncepcí,kterou jsem před embolií brala.Budu vděčná,když mi poradíte,jsem opravdu už z toho unavená a vyčerpaná,hlavně z toho,že si každý myslí,že to mám nervového původu.Díky za každou kladnou zprávu.
Dobrý den, příčina Vašich potíží se spánkem se odhaduje těžko. Nelze vyloučit, že je to opravdu " nervového" původu, nějaký důvod léčba antidepresivy jistě musela mít, jistě jste byla vyšetřena psychiatrem a bezdůvodně by Vám léky nedával. Pokud by Vaše potíže souvisely skutečně s depresí, je nutno mít s úpravou spánku trpělivost, většinou se spánekm zlepšuje až po delší době léčby. Pokud nemůžete usínat, může to být způsobeno i tzv. naučenou nespavostí, člověk si zvykne, že má problémy s usínáním, již se toho obává a trpí úzkostmi a stresem z toho, že neusne. Zkuste se zamyslet i nad tím- přečíst si návody pro správný režim spánku, neměla byste v posteli ležet déle než půl hodiny, pokud nemůže usnout, doporučuje se opustit lůžko a zase se vrátit při ospalosti, zkusit před spaním relaxační postupy, ev. i nějakou formu psychoterapie.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba