spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1241. - 1245.

 241  242  243  244  245  246  247  248  [ 249 ]  250  251 

Dobrý den, ve spánku se mi stává, že se "proberu" avšak nemohu otevřít oči ani se hýbat. Stává se mi to od mala a trvání je cca 2 minuty, po té se mi podaří tělo "probrat" . Je to docela nepříjemné, hlava je při vědomí, přitom tělo neovládám.
Jedná se nejspíše o stav tzv. spánkové obrny, kdy po probuzení nebo někdy i při usínání dochází ke krátkodobému snížení svalového napětí ve svalech celého těla, kromě dýchacích svalů a člověk se nemůže chvilku pohnout. Nijak Vás to zdravotně neohrožuje, stav je chvilkový, jak jste se přesvědčila, někdy se to ale nepříjemné, někomu pomáhá stav ukončit tím, že se snaží pohybovat očima rychle za sebou ( třeba do stran, nahoru) a stav trvá kratší dobu. Někdy se spánková obrna vyskytuje dědičně. Důvod k vyhledání lékaře by byl jen pokud by tyto stavy byly velmi časté nebo jste měla někaké další příznaky ( ospalost během dne, přerušovaný noční spánek atd.)-
Dobrý den mám na vás prosím dotaz.Jemi 25.let a jsem tři měsíce po porodu,nedávno jsme se přestěhovali z Prahy kde jsme bydlely pět let do menšího městečka,během stěhování jsem onemocněla a asi přechodila nějakou chřipku,po sléze jsem málem skolabovala a brala antibiotika.Pak jsem začla míti velké bolesti v oblasti bederní páteře,u kterých jsem měla takové ty stavi na omdlení.Začly mě jakoby trošičku brnět ruce,nebo i takový tlak a teplo a bylo mi na omdlení.Byla jsem na magnetycké rezonanci kde mi kontrolovali páteř a žádný zánět ani plotýnky prý jen skříplé nervy a svalstvo.Ale od té doby co jsem měla styvi na omdlení mám problémy.Začínám mít každou chorobu co si přečtu,když to namě příjde začnu mít jakob ytřes v celém tělě,takové jakby motýlky v bříše když jste zničeho ve stresu,začne semi motat hlava a jemi jakob yna omdlení,ted už nemohu ani pomalu do obchodu nevydržím tam hned jemi tak těžko že sebou seknu nedo že semi něco stane.Bojím se být doma sama že semi něco stane nebo že umřu mám dvě děti a přítel pracuje v zahraničí.Pan doktor mi dal antidepresiva,ASENTRU 50.Já si vzalav pátek jednu,ale co se pak odehrávalo v noci bylo děsné,strašně jsem se klepala měla jsem třes vcelém těle a nemohla jsem se uklidnit bylo to opravdu děsivé,měla jsem i velké panenky no a druhý den v sobotu jsem byla celý den neklidná pořát ty obavi a strach malátnost motání hlavy no a když jsem si šla lehnout tak se to postupně uklidnovalo.Ted co vám píši už třes nemám a jsem tak docela klidná ale pořát mám strach že semi něco přihodí a že sem sama,párkrát i brečím.....Ale abych se vrátila myslítesi že jsem ten páteční stav mohla míti stoho léku že to bylo moc sylné? Já se ale docela bojím že mám rostroušenou sklerézu.....Momentálně užívám antibiotikum našly mi stafilokoka v krku ale jen tu normální formu prý se vyskytuje skoro u každého....Měla jsem už hodně vyštření odběry krve,vyšetření srdíčka ale natáčeli mi jen monitor a měřily tlak prý jeto dobré ale já si myslím že mi pořát něco je už to nezvládám.Děkuji moc za odpověd a nezlob tese nemám se nakoho obrátit děkuji moc.........PS:Nemůže se třeba jednat i o panickou poruchu také jsem něco otom četla....A také mě už delší dobu bolí praví ukazováček v kloubu dnes jsem měla vněm i křeč dvakrát.Děkuji moc Mechlová.......také mám i problémi ze spaním často se budím a déle usínám
Těhotentsví a období po porodu je údobím značných hormonálních změn v těle, takže je to takové křehké období i po stránce psychické, žena je citlivější, více reaguje na různé vlivy, Vy jste do toho měla ještě stěhování a jak píšete, manžel je zřejmě více pracovně vytížený a jste asi hodně sama doma. Takže je velmi pravděpodobné, že to všechno, co popisujete , má psychický původ. Byla jste podrobně vyšetřená, stran srdce, ale také stran nervového systému, tudíž skoro lze vyloučit, že byste měla roztroušenou sklerosu nebo srdeční onemocnění. Psychické stavy, naše emoce se odrážejí v našem těle, takže ty pocity na omdlení, pocity v břiše mohou být všechny startovány z vaší psychiky. Panické ataky to mohou být. Takové výjimečné reakce na léky, jaké popisujete, se někdy objevují. Vyhledejte psychiatra, posléze i nějakého psychoterapeuta, psychologa, protože psychiatři většinou předepisují léky, ale ve Vašem případě bude možná potřeba i nějaká forma psychoterapie, aby s Vámi někdo o vašich problémech ještě důkladně promluvil a rozbraly jste je, abyste získala ujištění, že tělesně jste v pořádku a že Vám žádná choroba, které se obáváte, nehrozí.
Dobrý den, nespavostí jako takovou netrpím, ale občas se mi stane, že před spaním musím na něco myslet a kvůli tomu nemohu usnout. Když si řeknu, že už na nic nebudu myslet, abych usnul, nejde to a pořád nad něčím musím přemýšlet. Nemáte nějaké rady, jak to napravit?
Takový stav zažívá v různé míře občas každý, když pod vlivem nějakých starostí místo toho, abychom se v posteli věnovali spánku, začneme si konečně v klidu přehrávat naše problémy. Psychika často tak funguje, že čím více si snažíme poručit, tím se nám to méně daří. Někdy mohou pomoci uvolňovací cvičení, třeba to, které se nazývá autogenní trénink, relaxační hudba, někomu také pomáhá, když si v období starostí vyčlení povinnou půlhodinku během dne , kdy se povinně věnuje přemýšlení o svých starostech a problémech nebo si je i sepíše - a večer tím pádem si už může říci, že má toto přemýšlení o problémech odbyté a věnuje se spánku ( zní to jako taková hra, ale celkem to funguje).
Dobrý den, mám 11-ti měsíčního synka, který poslední dobou v noci, mezi 2-3 hodinou, začne strašně plakat a házet se sebou. Musíme rožnout světlo, probudit ho, on se uklidní a pak zase spí. Jinak od narození to není velký spáč, v noci se často budí. Paní doktorka nám doporučila sirup Sedalia, ale zatím žádný efekt. Děkuji
Pravděpodobně se bude jednat o tzv. noční děsy, je to přechodná porucha spánku, taková obdoba náměsíčnosti, která se objevuje u malých dětí. Dítě nijak neohrožuje, ani většinou nenarušuje významně spánek. Protože léčba stejně často nemá velký efekt, většinou se ani nedává. Potíže odeznívají s věkem, ale těžko říci, v jakém věku to bude zrovna u Vašeho synka, někdy nastane zklidnění za několik měsíců, jindy problémy trvají v různé míře do předškolního věku. Jedinými radami je do¨držování pravidelného spánkové režimu a ještě pokud je přítomno například chrápání nebo i dechové pauzy, pak mohou provokovat tyto stavy a doporučuje se chrápání řešit ( nejčastěji odstarněním nosní mandle).
Dobrý den, mluvím ze spaní, problém je, že bydlím na koleji a na jednom pokoji jsme 4. Prý mluvím tiše, takže to holkám nevadí a ani je to v noci nevzbudí, ale nechci, abych někomu řekla věci, které bych si ráda nechala pro sebe, když o tom nevím. Jsem diabetička 1. typu, žádné jiné léky neberu, občas některé věci "řeším" víc, než je třeba...
Mluvení ze spánku se považuje, pokud není provázeno jinými potížemi ( jako jë například náměsíčnost, noční děsy nebo jiné poruchy), za normální jev. Nijak se neléčí, Vaše zdraví to nijak neohrožuje, spánek obvykle nebývá nijak narušený. Jediným problémem je to, z čeho máte obavy, že člověk řekne něco, co by normálně nesdělil. Ale nějakou dobrou radu , co s tím, nevím.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha