spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1191. - 1195.

 231  232  233  234  235  236  237  238  [ 239 ]  240  241 

Dobrý den, velice často trpím večerní křečí nohou, a to zásadně až po ulehnutí ke spánku. Přitom je celkem jedno, zda mám nohy v tu chvíli teplé či studené (například v přechodném období na podzim či na jaře, kdy se ještě málo topí). Je mi 58 let, trochu mi pomáhá užití tablet Magnesia nebo pití minerální vody Magnesia. Neuroložka obtíže charakterizovala jako syndrom neklidných nohou a předepsala mi isicom 100 (1 tab. večer). V příbalovém letáku jsem se dočetla, že se tento lék užívá při Parkinsonově chorobě + další info pro užívání léku, případně o problémech při přerušení podávání léku. Mohu tento lék užívat také krátkodobě či nárazově při potížích, a to bez následných případných problémů uvedených v letáku? Děkuji za odpověď.
Léčbu syndromu neklidných nohou by měl vždycky řídit ošetřující neurolog., pokud se zahajuje léčba jako ve Vašem případě většinou je podávání dlouhodobější, ne jen jednorázově při potížích. Pokud nebude mít úspěch tato léčba, dají se předepsat ještě jiné léky , které syndromm neklidných nohou ovlivňují ( tzv. agonisté dopaminu). V obou případech se jedná o léky, které se užívají také pro léčbu Parkinsonovy nemoci, protože u syndromu neklidných nohiu jde také o nedostatek přenašeče , který se jmenuje dopamin a tyto léky pomáhají jeho nedotstaek vyrovnávat. Každý lék může mít nežádoucí účinky, ale také je u řady lidí nemá, takže zase není na místě se stresovat po přečtení příbalového letáku, ale až pokud by se tyto potíže objevily, tak je probrat s ošetřující neuroložkou. Také byste měla vědět hladinu železa a Váš krevní obraz, protože někdy na syndrom neklidných nohou pomáhá i terapie železem, pokud je ho v těle nedostatek.
Dobrý den, nevím zda se něco dá dělat, ale pracuji na směnný provoz a pokud mám třeba 3x za sebou noční za kterou následuje ranní směna mám problémy usnout. Docela mě to stresuje a vyčerpává. po poslední noční zkouším spát opravdu méně, jen max 3 hodiny ale večer zase ožiju v domnění že mám jít do práce. Pomohla by mi návštěva lékaře a léky na spaní?Děkuju
Porucha spánku při směnném režimu ( což je Váš případ) se dá ovlivnit podáváním melatoninu ( což je vlastně přirozený tělu vlastní spánkový hormon, který navozuje spánek), rozhodně by bylo vhodné, aby léčbu Vašich potíží řídil lékař, takže se domluvte se svým obvodním lékařem nebo navštivte poradnu pro poruchy spánku. Melatonin se dá v jiných zemích koupit jako doplněk výživy, u nás je registrován v podobě léku na nespavost, lék se jmenuje Circadin.
Dobry den, mam 14ti mesicni dceru a od narozeni se budi kazdou noc po 1-1,5hod.! Temer kazdou noc navic dela pauzy ve spani na dobu zhruba 2hod. V noci se vzdy vzbudi a zacne plakat, tak vstanu a snazim se ji uklidnit, bud ji dam dudlik, ale vetsinou je potreba dat ji napit jeste caje.Pak spi dal dalsi hodinu.Jsem uz velmi vycerpana,nebot jsem skutecne tech 14 mesicu jedinou noc nespala bez tolika prestavek. Zkusili jsme homeopatika a nyni i Rivotril, ten mel na ni ale naprosto silene ucinky,byla neuveritelne vztekla a z 30ti minutoveho vecerniho uspavani se staly 2,5hodinove maratony! Nevim si rady. Nechat ji vyrvat nam nepomaha, navic to s manzelem vubec psychicky nezvladame. Prosim, o co se muze jednat? Musime zkratka jen vydrzet, az z toho vyroste nebo je to porucha, kterou je potreba lecit. Nehlede na to, ja bych opravdu take potrebovala zacit spat. Dekuji moc!
Je pravděpodobné, že se jedná o nějakou chybu¨ve spánkovém režimu Vašeho dítka. Pokud netrpí nějakým zdravotním problémem, který může dělat poruchy spánku- to je např. alergie potravinová, návrat žaludeční tekutiny do jícnu - je většinou příčinou kombinace určitého temperamentu dítěte a nedostatečného režimu. Někdy takto špatně a přerušovaně spí děti , které jsou hodně pohyblivé ( hyperaktivní). Proberte spánkový režim dcerky s dětskou lékařkou, pokud nedojdete k nějakému závěru, vyhledejete konzulatci dětského psychologa, který by Vám mohl pomoci najít řešení v režimových opatřeních a přístupu.
Dobrý den, probouzím se pravidelně každý den ve dvě hodiny ranní a usnout se mi podaří až nad ránem, když mám odcházet do práce. Chtěla jsem se zeptat, jestli pravidelné buzení v určitou hodinu nesignalizuje poruchu některého z vnitřnívh orgánů (žlučník, játra, ledviny apod.) Děkuji za odpověď
Předčasné ranní probouzení může být příznakem poruchy nálady- nejčastěji deprese. Zvažte, zda by se Vás to mohlo týkat, další vyšetření v tomot směru- psychologické ev. psychiatrické vyšetření, protože je potřeba tuto možnost u Vás vyloučit. Co se týče péče o vnitřní orgány může do určité míry pomoci péče o játra, např. bylinné čaje.
Lze vyléčit dlouhodobou nespavost s obtížným usínáním a nočním probouzením? jaké místo v takovém případě kromě léků mají přístroje AVG Galaxy
Vyléčit dlouhodobou nespavost lze, ale je to velmi svízelné a náročné, je nutno zjistit základní příčinu, pokud není nějaká závažnější příčina fyzická ani psychická ( např. deprese, úzkostná porucha) , spočívá léčba v podávání léků na spaní a současné psychoterapii, nejlépe se osvědčuje metoda kognitivně behaviorální terapie. Lze využít také podávání melatoninu, což je přirozený spánkový hormon. Využívány jsou i nemedicínské metody s různou účinností, v tomto případě si každý musí svůj výběr zvážit sám.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci