Dobrý den, mám dlouhodobější problémy s usínáním. Z období, kdy jsem spala úplně výborně jsem ze dne na den přešla do období úplné nespavosti. Bylo mi již předepsáno několik různých léků, všechny mi sice zabírají i v malých dávkách /např.1/4 Stilnoxu, ale druhý den je mi dost špatně od žaludku. Takže buď spím dobře+bolest anebo skoro vůbec. Nemáte prosím na toto nějakou radu, nebo jestli je případně možnost se k Vám objednat do poradny. Žaludek mám naprosto v pořádku - měla jsem již všechna vyšetření. Popřípadě jestli je tu někdo s podobným problémem. ICQ 373442814.
Píšete, že jste zkoušela více léků a neuvádíte, zda byla zjištěna příčina Vaší nespavosti. Tu je na prvním místě potřeba diagnostikovat - nebo se o to aspoň pokusit. Většinou se provádí vyšetření psychologické nebo psychiatrické, protože příčinou takovéto náhlé nespavosti mohou být i některé duševní poruchy, jako je deprese a jiné. Potom by Vám mohly prospět léky ze skupiny antidepresiv nebo léky, které snižují úzkost / benzodiazepiny/. Také je vhodné vyšetření štítné žlázy- zda Vaše nespavost nemá nějaký hormonální podklad. Nevím, zda jste v léčbě zkoušela i nějakou formu psychoterapie, v určitých případech může také významně pomoci a z dlouhodobého hlediska někdy více než léky. Zkuste se objednat do poradny pro poruchy spánku - seznam je uveden na těchto stránkách, podle místa Vašeho bydliště. Některé poradny vyžadují doporučení obvodního lékaře, jiné nikoliv.
|
|
Dobrý den, četla jsem na internetu, že lék Zolpidem-ratiopharm není škodlivý ani návykový. JE TO PRAVDA? Užívám čtvrt-půl tablety asi 4 roky. Mám problémy s pamětí a s vyjádřováním. Může to být těmi léky?
/Je mi 41 let a po úraze páteře mám parésu dolních končetin a určité zdrav. problémy, kvůli kterým užívám lék na spaní/. Děkuji za odpověď.
Zolpidem patří mezi tzv. moderní hypnotik 3. generace, která mají minimální nežádoucí účinky, zachovávají přirozené složení spánku, nepůsobí většinou denní ospalost či jiné potíže. Také jeho návykovost je minimální / spíše se objevuje po delší době užívání psychický návyk- to znamená obavy, že nevezmu- li si nějakou tabletku na usnutí, tak neusnu/, rozhodně v porovnání s tzv. benzodiazepinovými léky je to lék mnohem šetrnější a bezpečnější. Užíváte rovněž dosti malou dávku. Je pravděpodobné, že problémy s pamětí a vyjadřováním s užíváním léku nesouvisí.
|
|
Dobrý den,chtěl bych se zeptat!každý den vstávám v 6:20 a pracuji do 18:00,dojdu domů a chodím cvičit do posilovny a pak ještě do tělocvičny kick box,a chodím spát kolem 23:00 v práci pracuji rukama a sem celý den v pohybu.Je mi 20 a zatím na sobě necítím že by mě to nějak ubližovalo ale chtěl bych se zeptat jestli na mě nemůže mít tento režim nějaký negativní dopad.předem děkuji za odpověď a přeju hezký den
Pokud se při tomto režimu cítíte robře, máte pocit, že se vyspíte dostatečný počet hodin, během dne nejste unavený, není důvod, proč byste režim měl měnit, z hlediska spánku.
|
|
Dobrý den, mám tříměsíční dvojčata, která v noci docela dobře spí (budí se na pití tak jednou za noc, jsou na umělém mléce). S mým spánkem je to horší, ačkoli děti jsou v pohodě, mám obrovský problém usnout, budím se po hodině a pak se zase snažím usnout a nejde to. Zkouším různé bylinné prostředky, ale moc mi to nepomáhá. Je možné, že nespavost je hormonální a zlepší se? Mám také hypofunkci štítné žlázy, může to souviset? Děkuji moc. Alena
Pravděpodobně půjde o přechodný problém, který by se měl upravit, někdy se poruchy se spánkem v období těhotenství a po porodu objevují. S poruchou štítné žlázy by problém souviset neměl, resp. poruchy spánku bývají spíše při zvýšené funkci štítné žlázy, což není Váš případ. Zkuste kromě bylinných přípavků zařadit ještě i nějaké uvolňovací metody před spaním, může pomoci např. metoda autogenního tréninku, popis určitě najdete na internetu nebo v různých knížkách. Zkuste promyslet, jestli na Vašich problémech se spánkem nemá nějaký podíl třeba i stres, nějaké úzkosti, které jste měla o sebe nebo o své děti atd. Pokud ovšem potíže budou přetrvávat ještě další měsíc či dva, je na místě se poradit s lékařem.
|
|
Dobrý den, už asi 4 roky trpím problémem spaní. Jdu spát a asi za hodinu se probudím a jsem vyspaná. Pak mi trvá další 3 hodiny než usnu. Zkoušela jsem různé věci, ale doposud nic nepomohlo. Můžete mi prosím poradit? Děkuji Sára
Příčiny Vašeho opakovaného nočního probouzení mohou být různé. Může to být něco, co Vám spánek narušuje a Vy o tom ani nemusíte vědět- například chrápání, horší dýchání ve spánku , pohyby nohama atd., stejně tak to ale mohou být různé psychické problémy. Takže k tomu, aby se stanovila příčina Vašich potíží, je opravdu potřeba podrobnější vyšetření, obraťte se nejdříve na svého obvodního lékaře, je možné, že bude potřebná konsultace v poradně pro poruchy spánku a další vyšetření.
|
|