spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 106. - 110.

 21  [ 22 ]  23  24  25  26  27  28  29  30  31 

Dobrý den, trápí mě časté probouzení v noci (díky hypreaktivnímu moč.měchýři - vstávám 2-3x za noc) a pak už nemůžu zabrat. Není vyjímkou ani probdělá noc od 1,30 hod! - když se snažím usnout bez prášku (občas tedy po několika špatných nocích nevydržím a vezmu nad ránem 1/3 Stilnoxu - ten zabere, že ještě usnu,ale cítím spánek/odpočatost takovou divnou -"umělou"?, ale aspoň něco). Dříve brán Valdoxan (kvůli obsahu melatoninu - prý jediný přípravek na našem trhu s melatoninem, který je pro tělo přirozený, nenávykový), ale protože přestal působit, změněn na Miabene 10mg- po tom ale zdravotní problémy (bolest kloubů a křeče v nohách tak silné, že jsem ho musela naráz vysadit,ale brala jsem stejně jen minimální množství - 1/2 tbl.).Bolest kloubů postupně odezněla, ale nyní se vrátila jen do levého kolene - to už s prášky nesouvisí, vím (řeším to zatím s revmatologem,dál asi na ortop.).S usínáním problém nemám - jsem po probdělých nocích i celkem stres.dni každý den dost vyčerpaná.Hrozné je jen to buzení a už neusnutí bez prášku.Stilnoxem to ale řešit dlouhodobě nechci,vím že je návykový. Myslíte, že mohu zase začít brát Valdoxan??Třeba by opět fungoval.Jinak od konce srpna do téměř poloviny října jsem měla i trochu větší starosti doma (matka v nemocnici), ale to už je myslím zase několik týdnů víceméně v pořádku- špatné myšlenky,obavy už nemám, v práci také klidněji.To by asi vliv už nemělo. Také mám problémy s menstruací - mohlo by mít na spánek vliv i případné předčasné klimaktérium? (je mi ale teprve 37 let). Spánková hygiena dle těchto vašich stránek také v pořádku -spím ve vyvětrané klidné místnosti, nečtu si v posteli, rolety stažené (naprostá tma), špunty do uší.Prosím o radu, jak dál.
Dobrý den, začnu od konce. Spánková hygienta nesouvisí jenom s tím, jaké máte podmínky na spaní, ale také s tím, co se děje před spaním. Takže pokud existují nějaké režimové chyby ve večerní fázi dne, je třeba je vyeliminovat. Dále se ptáte na melatonin, určitě bych doporučil zkusit lék Circadin (melatonin s prodlouženým uvolňováním) který má dobré výsledky ve studiích, je třeba však být trpělivý s nástupem účinku - může to trvat i 2-3 týdny i déle, než lék začne zabírat. Dále je samozřejmě možné zkusit některé z tlumivých antidepresiv - trazodon=Trittico nebo mirtazapin
Dobrý den! Je mi 16 let a už tři roky mám problémy se spaním! Jsem nesoustředěná, mám problémy s pamětí, jsem velmi neklidná, nervozní a řekla bych, že se moje psychika obrací ve spánku a naopak. Rychle a snadno (až příliš) usínám, v noci se často budím, ráno se probouzím dřív, než-li bych chtěla a musím se přemáhat abych vstala. Během dne jsem unavená a občas to nevydržím a odpoledne si musím jít zdřímnout. V noci se po 2 hodinách spánku zbudím a pak už je probouzení velmi časté. Vždy si pamatuji celý sen, můj spánek je slabý a sny občas trvají i hodiny. Nejhorší formou mého spánku je, že v něm přestávám v častých intervalech dýchat a ve snu to velmi často pociťuji. Toto se stupňuje a mezitím můj spánek slábne a poté se probudím. Těžko dýchám a buší mi srdce, přičemž nic z toho nemohu ovlivnit. U psychiatra i psychologa jsem již byla a troch use to zklidnilo, jen občas mě to překvapí ... Ráda bych se toho konečně zbavila a začala plnohdonotný život. Děkuji
Dobrý den, tak jak svůj problém popisujete se zdá, že prvotní bude spíše úzkostná porucha a porucha spánku je jenom jedním z jejich příznaků. Proto doporučuji důslednou terapii úzkosti za pomoci psychologa a event. psychiatra.
Dobrý den, obávám se o zdraví svého manžela. Nikdy nebyl velký spáč, ráno si přivstal a večer chodil spát pozdě. Za poslední rok si začal domů nosit práci, takže to dopadlo tak, že pracuje téměř do rána a jeho spánek je někdy od 5 nebo 6. hodiny ráno max. do 8. Jde do práce, kde znovu sedí celý den u počítače a pracuje. Přijde večer, po večeři téměř ihned usne u televize, kde spí do půlnoci. Pak se vzbudí s tím,že už nemůže dál usnout a znovu začne pracovat do rána. Potíž je v tom, že v tomto tempu pokračuje i o víkendech nebo ve volném čase. Přes den na něm pozoruji únavu a podráždění a hlavně nadměrné chrápání. On si vůbec nic neuvědomuje, ale já se začínám obávat o jeho zdraví. Jak mu mohu pomoci, aby se vrátil do normálního denního rytmu? Chápu, že musí chtít především on. Děkuji za radu, s pozdravem Švecová
Dobrý den, pokud kumulativní doba spánku (po večeři + nad ránem) je alespoň 5-6 hodin, snad by to tak negativní vliv na jeho zdraví mít nemuselo, i když je jasné že to co provádí má k přirozenému stavu věcí poměrně daleko. Jinak samozřejmě spánková deprivace -tedy nedostatek spánku - může mít, a většínou také mívá, závažné zdravotní důsledky ať již na oběhový aparát, nebo na psychiku, trávicí systém atd. Co se týká pomoci, je třeba ho pozitivně motivovat například tím způsobem, že mu navrhnete, aby si pro zalčátek alespoň o víkendu zkusil navodit běžný denní režim, a z předpokládaného rozdílu v kvalitě spánku a následného denního fungování potom sám "poznal" co je pro něj lepší.
Dobrý den, pondělí až pátek vstávám do práce ve 3:30. Pracuju od 5:00 hod. Čím dál častěji se ale probouzím třeba už ve 2:00, pak neusnu. A také o víkendu se automaticky vzbouzím už ve 4:00. Přes den jsem pak unavený, podrážděný. Dá so to řešit jinak, než změnou povolání, což bych nerad? Děkuju
Dobrý den, zálaží spíše na tom, v kolik chodíte spát a kolik času ve spánku potom ve finále strávíte. Vstávání ve 2:00 nebo i ve 3:30 je nefyziologické a je proto nutné pokusit se natrvalo si posunout denní a spánkový cyklus o něco dopředu, tedy pravidelně chodit spát dříve, ve vašem případě nejpozdějí ve 20:00 - a neponocovat ani o víkendu. Pokud v pracovní dny chodíte spát dříve a víkendu v "běžnou" dobu, pak si cyklus narušíte a než se srovná, je tu další víkend.
Dobrý deň, mám na Vás tiež otázku. Počas môjho spánku sa často prebúdzam a mením pri tom polohy veľa krát. Môžete mi objasniť o čo sa jedná a možné príčiny takéhoto spánku? Tak isto sa mi stáva že niekedy sa vyspím super a oddýchnutý a niekedy práve naopak nespím dobre. Vopred dakujem za skorú odpoved. Tibor 38 rokov.
Dobrý den, bude to u Vás pravděpodobně problém s hloubkou spánku, časté probouzení je průvodní projev mj. i mělkého spánku, který potom logicky nevede k žádoucímu pocitu restituce fyzických i psychických sil ráno po probuzení. Je dobré se nejprve zaměřit na spánkovou hygienu a vysledovat, zda je mezi špatnými nocemi nějaký společný jmenovatel a naopak mezi špatnými a dobrými nocemi nějaký vypozorovatelný rozdíl. Dle toho se potom zařídit v pokusech o nápravu.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci