spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 971. - 975.

 191  192  193  194  [ 195 ]  196  197  198  199  200  201 

Dobrý den.Potřebuji poradit.V říjnu 2008 jsem byl na operaci štítné žlázy kvůli zvýšené funkci.Od ledna 2009 jsem začal mít potíže se spaním.Nejdřív jsem se budil ve 2,pak už neusnul.Od dubna 2009 se ta nespavost zhoršila.Bez prášků na spaní vůbec neusnu,někdy ani s nima.Podle hodnot krve mám výrazně zníženou funkci,ale já se cítím jako by jsem měl zvýšenou funkci.Endokrinolog mě poslal na psychiatrii,kde doktorka usoudila,že jsem mírný neurotik a předepsala mi Tritico150.Teď už beru plnou dávku 150mg a vůbec mi to nepomáhá usnout.Nevím co dál.
Změny funkce štítné žlázy se mohou na špatném spánku podílet, nespavost může být spojená se zvýšenou funkcí - na kterou Vy se sice cítíte, ale hodnoty zřejmě vycházejí jinak, pokud se tedy endokrinolog domnívá, že vaše potíže s onemocněním štítné žlázy nesouvisejí, je nutno jeho názor respektovat. U léků typu Trittica může nějakou dobu trvat, než se jejich účinek na spánek objeví, tato doba se po domluvě s vaším lékařem dá překlenout podáváním některých léků, které tlumí úzkost anebo léků, které přímo zlepšují spánek - je nutno, abyste se domluvil se svým lékařem, protože řízení léčby nespavosti v těchto případech musí opravdu probíhat na základě osobních konzultací.
Prosim o radu, ktery caj pred spanim zklidnuje a nasledne navozuje spanek
Může pomoci čaj z meduňky, někdy i třezalkový, výtažky z kozlíku nebo chmele, je možné použít i čajové směsi, které obsahují několik těchto bylinek. Také se dají koupit léky s výtažky z bylin, např. Persen.
Dobrý den Chodím spát okolo 22. hodiny, když neusnu do půl hodiny dostaví se postupně zhoršující nutkání se hýbat (převracím se z boku na bok)léky na spaní např stilnox navodí ospalost, ale pohyby nedovolí usnout.Antideprasiva Mirzaten zoůsobuje velkou ospalost, ale i neklid. Stav ještě zhoršil. Často usínám až ve 2 ráno a zažil jsem i celonoční gimnastiku.
Příznaky neklidu a nutkání k pohybu mohou být spojeny s onemocněním, které se nazývá syndrom neklidných nohou. Bývají to nepříjemné pocity v končetinách, které nutí k pohybu, a ten může přinést úlevou, někdy jenom částečnou, takže přechodně se ten nepříjemný pocit dá " rozhýbat". Toto onemocnění může bránit usnutí a narušeovat významně spánek. Dá se léčit, používají se různé léky. Před zahájenímm léčby je vhodné také vyšetření krevního obrazu a hladiny železa, protože někdy je tento syndrom spojený s chudokrevností a sníženou hladinou železa, pak může pomoci i podávání léků s obsahem železa. Kromě toho se doporučuje neurologické vyšetření a neurolog by měl tuto diagnosu stanovit nebo vyloučit.
Dobry den, uz nekolik mesicu nejsem schopen spat vice jak 4 hodiny bez probuzeni. Pote sice usnu, ale budim se kazdou pulhodinu. Problem s usinanim nemam, usnu vetsinou okamzite. Nejsem schopen se soustredit a normalne fungovat behem dne. Je mi 25 let. Doktor mi predepsal Zimovane 7.5mg - bez uspechu. Pristi mesic mam zkousky ve skole a obavam se, ze pri 4 hodinach spanku to nedopadne dobre. Dekuji za odpoved
Podstatná je příčina vaší nespavosti, poruchou spánku s předčasným probouzením se často mohou projevovat poruchy nálady, např. deprese může být spojená se zkrácením spánku a pocitem vyčerpání během dne. V těchto případech také často nemají úspěch obvyklé léky na spaní jako je Zimovane, ale spíše pomohoui antidepresiva, i když zlepšení spánku také obvykle není okamžité. Bez podrobnějšího vyšetření ( psychologického, psychiatrického) se ovšem nedá říci, zda to může být právě Váš případ. Přesto by se měla deprese jako příčina vašich potíží vyloučit.
Dobrý den, po druhé jsem měla při probuzení stav, kdy jsem se nemohla vůbec hnout, nešlo otevřít oči ani promluvit,cítila jsem silné brnění,teď už jsem slyšela i divné zvuky. Mám dojem, že je to spánková obrna, chtěla bych se jen zeptat, jestli je ke spánkové obrně vysvětlení, proč se to vůbec děje.Děkuji za odp.
Spánkové obrny se občas vyskytují dědičně, přesný důvod a příčiny nejsou známy, ale v podstatě jde o to, že podobný stav jako zažíváme během parodoxního (REM) spánku, najednou zažijeme během bdělosti ( během REM spánku je právě jakoby obrna svalstva). Pokud nemáte jiné potíže / např. nadměrnou denní spavost nebo přerušovaný, neosvěžující noční spánek/, tak vyšetření není nutné. Někdy se podaří stav obrny zkrátit intezivním pohybem očí. Dobré je také dodržovat pravidelný spánkový režim, protože častěji se obrny vykytují např. po nevyspání.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci