spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 961. - 965.

 191  192  [ 193 ]  194  195  196  197  198  199  200  201 

Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku 76 let. Pí. doktorka jí předepsala circadin, protože měla zdravotní problémy a zřejmě s tím spojené poruchy spánku. Zdravotní problémy překonala a zdá se, že by mohla spát již bez circadinu. Ale doktorka trvá na tom, že je potřeba využívat alespoň dvě až tři balení minimálně. Není to zbytečné? Maminka má léků již tak mnoho. Opravdu by se jí mohly vrátit problémy s nemožností spát jen proto, že užívala jen jedno balení? Předem děkuji za odpověď.
Většinou se opravdu doporučuje v léčbě pokračovat déle než jen tři týdny, na které vydrží jedno balení. Takže postup Vaší lékařky se jeví jako správný., samozřejmě záleží také na předpokládané příčině nespavosti a délce jejího trvání. Ale v zásadě je to správný postup. Někdy se Cirkadin podává i déle, ale samozřejmě stejně tak je možné, že opravdu by mamince mohlo stačit jenom jedno balení, že potřebovala jenom zase nastavit správné časování spánku, je to dost individuální, takže věřím, že vaše lékařka to odhaduje správně.
Dobrý den. Zajímá mě jaké jsou podstatné rozdíly mezi léčbou českým "Circadinem" a slovenským, americkým či holandským "Melatoninem"? Děkuji Petr
Cirkadin je registrován jako lék na nespavost starších lidí, s prodlouženým uvolňováním melatoninu. Výživové doplňky obsahují různé množství melatoninu a toto množství nemusí být ověřováno, jako je tomu u léků.
Dobrý den, prosím o radu. Můj přítel usínou pouze se Stilnoxem. poté usne pouze na 2-3 hodiny, někdy neusne ani s práškem. Problém je i že si po Stilnoxu nic nepamatuje. Zkoušel někdo spánkovou laboratoř v Českých Budějovicích??Pomohla Vám??děkuji za odpověd
Velmi závisí na příčině nespavosti. Je nejdříve nutné určit diagnosu a potom léčit, protože velmi často jsou poruchy spánku spojené s poruchami nálady, úzkostí, depresí nebo " jenom" nervozitou a zvýšeným napětím, které se projevuje před usínáním, protože má člově obavy z toho, že neusne. Bylo by proto vhodné, aby Váš přítel podstoupil také psychologické nebo psychiatrické vyšetření, pokud se jedná o poruchu spánku z naučených obav a stresu z usínání, pak může velmi pomoci vhodná psychoterapie, je to samozřejmě ale dlouhodobá záležitost a je také nutná motivace pacienta. Vyšetření ve spánkové laboratoři většinou u pacientů s nespavostí nejsou doporučována, protože ve většině případů se nic zvláštního nezjistí a vyšetření nemá valný přínos.
Vážení, myslím si, že můj problém není klasická nespavost, přesto jsem po spánku ráno a dopoledne unavený, také mi na lůžku dlouho trvá, než opravdu plně procitnu a vzchopím se k jeho opuštění. Poraďte mi. Děkuji.
Příčin, které by mohly tyto Vaše pocity nevyspání a únavy způsobovat, může být více, nekvalitní spánek způsobuje např. spánková apnoe neboli zástavy dechu ve spánku, to by přicházelo v úvahu zejména pokud v noci chrápete, dále spánek mohou také narušovat opakované pohyby končetinami, které si vůbec nemusíte uvědomovat a přesto mohou způsobovat kratičká probouzení, která pak způsobují pocit nevyspání. Někdy se ovšem pocitem ranní únavy mohou projevovat i poruchy nálady, nejčastěji deprese. Takže pokud Vás tento problém opravdu trápí dlouhodobě, neobejdete se bez podrobnějšího vyšetření, které můžete začít u obvodního lékaře nebo se obrátit s jeho doporučením na některou z poraden pro poruchy spánku.
Dobrý den,prosím o radu s problémem mé 5- leté dcery. Již delší dobu se v docela častých intervalech (3x za týden) budí cca 1 hodinu po usnutí s hysterickým křikem, panicky se třese, něco nesrozumitelně křičí, odstrkuje nás pokud se ji pokoušíme utišit a není možné ji probudit. Asi po 5 minutách usíná a druhý den si nic nepamatuje. Dětská lékařka se s tímto ještě nesetkala a neví co se s tím dá dělat. Prosím o radu, zda je možné to řešit, popř. zda máme navšťívit nějakého odborníka. Děkuji za odpověď.
Pravděpodobně půjde o poruchu spánku, která se u dětí vyskytuje velmi často, nazývá se noční děsy a je to podobná porucha spánku jakío např. náměsíčnost. Velké procento dětí má tyto poruchy spánku, neznamenají žádné zdravotní riziko pro dítě, většinou si je, jak popisujete i Vy, dítě ráno nepamatuje, protože po ukončení stavu zase pokračuje spánku- respektive dá se říci, že tento stav se odehrává v jakémsi polospánku, z kterého se dítě neprobouzí. Stav je děsivý spíše pro rodiče, protože je obtížné dítě uklidnit, pokusy o uklidnění často mívají spíše opačný účinek, takže můžete stav nechat prostě odeznít, někteří rodiče mají dobrou zkušenost s tím, že dítě uklidní, když ho probudí ( ale ne vždy to je možné). Každopádně by tato porucha měla časem odeznívat. Většinou se tyto stavy neléčí, protože používané léky zase mohou mít nežádoucí účinky ( ospalost atd.).
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cílená biologická léčba