spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 946. - 950.

 181  182  183  184  185  186  187  188  189  [ 190 ]  191 

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně svého spánku. Mám nyní 6 měsíční dcerku a po jejím narození se můj spánkový režim, do té doby naprosto normální, úplně zhroutil. Když malá usne večer kolem 21 hod. po kojení, tak nejsem schopná usnout hned s ní, ale trvá mi to např. až do 23 hod. Malá se mi však občas v noci ještě budí na kojení, takže já se znovu musím kolem 1-2 hod. v noci vzbudit s ní a to potom usínám opět až za dlouhou dobu. Malá si rovněž navykla usínat jen při kojení, musela jsem jí tak bohužel navyknout ač jsem nechtěla, protože trpěla a ještě občas trpí silnými kolikami, takže mi jinak ani během dne nechce usnout. Jsem tedy dost neodpočinutá a občas se ani v noci nevzbudím když malá už chce zase jíst, ještě že mě zastoupí manžel, který mě pak na kojení vzbudí. Jsem z toho trochu zoufalá, myslela jsem si že se to časem zlepší, ale můj spánkový deficit se po porodu a následném častém nočním kojení stále nesrovnává. Snažím se, pokud mi malá usne přes den, si s ní taky pospat, ale má velmi slabé a krátké spaní cca 30-60min., takže než zaberu, ona už je zase vzhůru. Prosím a předem děkuji za radu, jak být zase se spánkem kamarád:)
Období po porodu a opakované noční kojení může u žen, které mají méně stabilní spánek , způsobit problémy, jaké popisujete. Léky v tomto případě řešení nepředstavují, protože se samozřejmě vylučují také do mateřského mléka. Jediné řešení, které je ovšem pro řadu maminek nepopulární a obtížně přijatelné, je snažit se alespoň do určité míry upravit spánek svého potomka. Píšete, že jste naučila dcerku usínat při kojení, protože měla kojenecké koliky. Bylo by potřeba ji tomuto návyku postupně odnaučovat. Od půl roku věku přestává dítě již noční výživu potřebovat, takže postupně můžete počet nočních kojení omezovat, až je vynecháte zcela. Většinou se dítě v tomto věku budí na kojení jenom z návyku, nikoliv proto, že by bylo hladové. Spánek dítěte je ovlivňován režimem , který dítěteti ustanovíte, potom samozřejmě jeho temperamentem, ale také emočním rozpoložením matky. Základní informace o tom, jak dítěti stanovit správný režim v tomto věku naleznete např. v knize Dětská nespavost nebo Nespavost malých dětí. Základní informace najdete také na internetových stránkách nespavost.cz. Jiné řešení než se pustit do úpravy režimu se hledá těžko. I když se Vám opatření budou zdát nepříjemná, zůstává faktem, že často vylepší kromě spánku rodičů také spánek dítěte a prospějí tak celé rodině.
Dobrý den, mám dotaz k čemu slouží lék THYROZOL 10,děkuji
Tento lék obsahuje thiamazol, který řídí nadměrnou tvorbu hormonů štítné žlázy bez ohledu na její příčinu.
Dobrý den, mám pod kůží umístěný estragenový implantát. Mohu brát melatonin? Nemůže se postupné uvolňování estragenu nějak narušit?
Estrogeny mohou zvyšovat hladinu melatoninu, je vhodné , abyste užívání melatoninu konzultovala přímo se svým ošetřujícím gynekologem.
Dobrý den, od dětství se mi zdají noční můry. Teď byl pár měsíců klid, ale nyní jsou zase zpátky a noc co noc se budím zpocená, zmatená a vystrašená. Když se vzbudím sama je to dobré. Stává se mi, že mě musí vzbudit manžel, protože sebou hážu a volám ze spaní o pomoc. Bohužel si nepamatuju sny co se mi zdají. Resp. pamatuji si jen sny o mé sestře, která zemřela, ale ty sny se mi zdají jen z části všech ostatních. Můžete mi prosím říct co bych mohla udělat abych se konečně vyspala? Jsem potom přes den unavená, usnula bych i v sedě, mám špatnou náladu a jsem protivná i na děti, které za to nemohou. Chodím spát kolem 22hodiny večer. S dvojčaty se dříve do postele nedostanu a vstávají v rozmezí 5-6 hodin. V noci se občas ozývají a i když jsou ve vedlejší místnosti tak jsem hned vzhůru. A když už spím tak mám ty noční můry. Koupila jsem si i bylinkové tabletky Antistress a užívám je před spaním, ale nepomáhán to. Kávu piji slabounkou jednou denně, mám nízký tlak a jídelníček mám vyvážený. Děkuji mnohokrát za odpověď. Míša H.
Opakované zlé sny, noční můry, většinou souvisejí s nějakými stresujícími okolnostmi v životě, které si člověk ani nemusí zcela přesně uvědomovat, zapíší se přesto kamsi do podvědomí a potom se mohou tyto nezpracované zážitky takto objevovat v podobě nočních můr. Samozřejmě obsah snů je do určité míry dán také typem osobnosti, citlivostí k životním událostem, celkovým laděním člověka. S obsahem snů a jejich významem, a tudíž i nalezením možné cesty, jak se těchto zlých snů zbavit, pracují většinou psychologové. Pokud Vás opravdu dlouhodobě zlé sny trápá, měla byste vyhledat psychologa, který by se mohl věnovat alespoň základnímu rozboru vaší osobnosti a pokud by byla potřeba další péče, mohl by Vás nasměrovat na dalšího odborníka. Někdy mohou být zlé sny a špatné noční spánek i součástí jiných onemocnění, například některých dalších poruch spánku spojených s nadměrnou denní spavostí, v tom případě by bylo nutné vyšetření neurologem nebo odborníkem na poruchy spánku.
Dobrý den, máme 8-měsíční dítě, pokud neusne při kojení, usne když ji nosím na rukou. Zkoušela jsme aby usnula sama, ale jak je v postýlce po krátkém čase začne řvát, stojí v postýlce, trvá to klidně i hodinu, pak už to nevydžím a stejně ji uspím v náručí. V noci se dvakrát ve stejnou dobu vzbudí, usne při kojení a je klid. Mohli byste mi prosím poradit jak jí mám zbavit toho probouzení, takový přerušovaný spánek určitě není zdravý?Dkuji za dopověď
Vaše dcerka má potíže, které se označují jako porucha spánku z naučených asociací při usínání- znamená to, že jste ji navykli, aby usínala při kojení nebo při houpání, což není správné, dítě se má naučit od počátku usínat samostatně, nejlépe ve svojí postýlce, bez nutné asistence rodičů. Tento režim je dobré malému dítěti ustanovit, stejně jako se o něj staráte po jiných stránkách- dítě potřebuje signály, kdy je čas spát a také správný režim, kdy se naučí usínat samo. Protože to vaše dcerka neumí, vyžaduje při nočních probouzeních, která jsou v tomto věku zcela normální, opět kojení nebo houpání atd. Pokud chcete dítě odnaučit těmto nesprávným návykům , doporučuji Vám instrukce , které jsou napsány např. v knize Dětská nespavost, Estivill, o základní instrukce si můžete napsat také na adresu Centrum pro poruchy spánku a bdění, neurologická kl., Kateřinská 30, 128 08 Praha 2. Opatření spočívají v několika metodách, záleží na Vás, kterou si vyberete, můžete nechat dítě vyplakat až usne anebo si můžete vybrat pro rodiče často šetrnější metody, kdy chodíte dítě v pravidelných intervalech, které se stále prodlužují, kontrolovat. Výsledky bývají většinou vidět tak po týdnu, musíte se rozhodnout, zda se do tohoto odnaučování vůbec pustíte, protože musíte být odhodlaná vytrvat, jinak se dítě ve svém původním návyku většinou ještě utvrdí.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci