spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 896. - 900.

 171  172  173  174  175  176  177  178  179  [ 180 ]  181 

Někdy mám období, kdy mám zástavy dechu, hlavně k ránu. Zdá se mi i sen o tom, že nemůžu dýchat, který mně probudí. Na zádech vůbec spát nemohu, to se mi dech zastavuje i při usínání. Mám brániční kýlu, může to souviset? Jindy tyto stavy delší dobu zase nemám. Děkuji za odpověď.
Pokud máte podezření, že se u Vás opravdu jedná o zástavy dechu- tzv.-spánkovou apnoe, je potřeba, abyste byla vyšetřena v poradně pro poruchy spánku, tam Vám lékař navrhne podrobnější vyšetření dýchání během spánku, buď ve spánkové laboratoři nebo pomocí jiného přístroje doma. I když píšete, že nemáte zástavy dechu pravidelně, může docházet i jenom ke změlčení dýchání , což si nemusíte uvědomovat,proto je potřeba objektivního vyšetření. Seznam poraden je na těchto stránkách. S brániční kýlou nejspíše tyto potíže souviset nebudou.
Dobrý den, mám takový problém.Špatně se mi stává. Poradíte mi prosím, co by mohlo tomu pomoci. Děkuji
Prvním důvodem může být, že spíte méně hodin, než Vaše tělo potřebuje k odpočinku. Někdo potřebuje spát i 9 -10 hodin denně. Přesvědčte se tedy především, zda spíte nejméně 8 hodin denně. Pokud ne, jako první řešení je chodit spát dříve. Dalším důvodem může být nějaká porucha nálady. Lidé, kteří trpí špatnou náladou- depresí- mají obvykle potíže s ranním vstáváním. Pokud by to mohl být Váš případ, objednejte se na vyšetření k psychologovi nebo psychiatrovi. Dalším důvodem může být špatný noční spánek. Spánek mohou narušovat třeba zástavy dechu nebo pohyby nohama, o kterých nemusíte vědět. V tom případě se poraďte s obvodním lékařem, který s Vámi rozebere, zda by se některou z těchto poruch u Vás mohlo jednat.
Dobry den jsem asi 5 měsicu závyslí na hipnogenech když chci přesta mam hrozné stavy beru jich deně tak 20ks egzistuje čim se toho zbavim moje vule je slaba.dĚKUJI
Musíte co nejdříve vyhledat lékaře, Vaše vůle k odvyknutí nestačí, protože dávky, které užíváte jsou velmi vysoké ( doufám, že je to nějaký překlep, protože dávka 20 tablet Hypnogenu je obrovská), odvykání musí řídit lékař, musí být postupné, ev. se podávají i jiné léky, abyste měl menší nežádoucí účinky při vysazování. Měl byste se poradit s psychiatrem, musíte rovněž rozebrat příčiny, které k této vaší závislosti vedly, aby se situace v budoucnu zase neopakovala. S vyhledáním lékaře neváhejte, svůj organismus takovou dávkou léků můžete výrazně poškozovat!
Dobrý den,mám na vás dotaz,už týden mám tlak na spáncích,špatně usínám a když se mi podaří usnout tak stejně v podvědomí jsem vzhůru a jen co si lehnu tak mě rozbolí hlava zezhora a trochu vzadu,včera jsem si vzala už od babičky prášek na spaní a stejně jsem usnula ve 23.30h a v půl 5hod raní jsem byla vzhůru a k bolesti hlavy se mi přidalo i slabé pálení až brnění do rukou a do půlky zad je to normální,toto se mi ještě nikdy nestalo a nevím zda jít k doktorovi nebo ne,jinak jsem úolně zdráva,mám 2 děti a hlavně je mi jen27let.Prosím porad te mi děkuji
Pokud na bolesti hlavy netrpíte, nikdy jste je neměla, jak píšete, bude nejlepší, když půjdete na vyšetření k obvodnímu lékaři. Příčin může být několik a je potřeba, abyste lékaře navštívila osobně, prohlédl Vás a eventuálně udělal i nějaké další vyšetření. Příčina může být např. v oblasti krční páteře, hlava Vás může začít bolet při poloze na lůžku, od krční páteře by Vás také mohly brnět ruce, další příčinou může být bolest hlavy spojená s nějakým stresem a napětím, které prožíváte, ale kromě těchto příčin může být i řada dalších, proto návštěvu lékaře neodkladejte, ať se vše co nejdříve vyjasní.
Dobrý den, srdečně Vás zdravím. Můj přítel trpí poruchou spánku tak, že když spí, cvaká zubama. Proto jsem se chtěla zeptat, zda nevíte, jak tomu zabránit a co pro to udělat? Předem děkuji za odpověď na mail: real_love@centrum.cz. S pozdravem Jitka
Cvakání nebo skřípání zubama se léčí v případech, kdy narušuje dotyčnému spánek ( to se pozná podle toho, že se člověk cítí během dne unavený, nevyspalý, usíná, ráno se probouzí neosvěžený, svůj spánek hodnotí jako špatný) nebo mu způsobuje obrušování chrupu či bolesti hlavy. V ostatních případech, kdy je pravděpodobné, že cvakání zubama nemá žádný zdravotní dopad, se tato porucha spánku neléčí. Léčba je totiž většinou dosti svízelná a často neúspěšná. V některých případech může ke skřípání zubů příspívat nějaká odchylka v utváření chrupu- např. předkus atd., proto je dobré poradit se se zubním lékařem a v případě odchylky chrupu se ji snažit napravit- někdy se pak zmírní i skřípání zubama. Více skřípou zubama také lidé, kteří jsou v nějakém vnitřním napětí, proto se někdy doporučují uvolňovací metody před spaním ( např. metoda autogenního tréninku- kterou by mohl přítel vyzkoušet).
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci