spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 861. - 865.

 171  172  [ 173 ]  174  175  176  177  178  179  180  181 

Jsem ve stádiu kdy již 13 let večer beru neurol kvůli usnutí. Vím, že když si ho nevezmu, neusnu vůbec a jednou jsem to vydržela téměř 14 dní, takže jsem asi chronický nespavec, soudím, že to mám genetické, otec nespal také, ale zemřel na infarkt v 55ti letech. Jednou jsem si přečetla, že nejlepší cesta k infarktu je nespavost, tak jsem nic neřešila a začla brát neurol. Zkusila jsem vše a nic. Tohle jediné zabírá dobře, sice se několikrát vzbudím, ale v zásadě se vyspím. Uvědomuji si, že spát musím a proto jsem to přijala jako fakt. Takové rady jako v posteli nečíst atd. v mém případě vůbec nezabírají, naopak bez čtení to nejde vůbec. Dotaz zní, zda má vůbec ještě cenu navštívit lékaře s tím, že by léčba vedla k tomu, abych dokázala usnout bez neurolu.
Návštěva lékaře, nejlépe v poradně pro poruchy spánku, určitě cenu má. Je potřeba zjistit, co se nejvíce podílí na Vaší nespavosti. Protože píšete, že problém se spánkem měl i Vás otec, mohlo by se jednat i o nějakou dědičnou formu nespavosti. Také Neurol, i když Vám pomáhá, není nejlepším lékem na dlouhodobou léčbu nespavosti. Dává se přednost jiným lékům jako je Hypnogen, Stilnox atp., které mají menší nežádoucí účinky a riziko závislosti. Neurol především tlumí úzkost, takže je potřeba zvážit , jak velkou roli ve Vaší nespavosti hraje úzkostnost a popřípadě se zaměřit na její léčbu, a to nejen pomocí léků, ale i psychoterapie (pokud to bude podle vašeho bydliště dostupné).
Dobrý deň, mám takýto problém. Pred 10 rokmi som mal nepríjemný zážitok (zkolaboval som na bicykli). Bol som hspitaizovaný v nmocnic, kde zistili že som sa dehydroval. Po návrate domov som dostal panický záchvat (v tedy som nevedel o čo ide). Panické ataky som mával pravidelne. Až nakoniec prerástli do kŕčov v bruchu a nespavosťou. Dnes už pravidelé denné ataky nemám, ale z času na čas (napr. teraz som bol v poriadku cca 4 mesiace) mávam (aspoň si to myslím) ataky počas spánku. Proste sa v noci zobusím a mám kŕče v bruhu, ktoré trvajú aj počas dňa a trvajú aj 1-2 týždne. Následne na to zle spím, neviem zaspať alebo sa budím a potom ťažko zaspávam. Keď to príde idem k psychiatrovi, ten mi predpísal CITALOPRAM a20mg a HYPNOGEN na spánok. Je to v poriadku, existuje nejaká liečba "podvedomého" strachu? Pretože denné ataky nemám (resp. ich v viem rýchlo zresetovať), ale v spánku to akosi nejde.
Panická porucha se opravdu může objevovat o během spánku, ke dlouhodobé léčbě se používají výše uvedené léky, takže to je v pořádku. Pokud chcete se svými potížemi něco dělat jinak než jenom užíváním léků, měl byste vyhledat psychologa, protože při panických atakách může pomoci i dlouhodobá psychoterapie, zvláště ve Vašem případě to vypadá dosti nadějně, protože denní ataky jste již zdárně překonal, ale zřejmě Vaše podvědomí stále ještě bojuje s touto formou úzkosti. Takže určitě tuto možnost vyzkoušejte.
Dobrý den, už asi dva roky trpím velmi špatným usínáním. Předtím jsem žádné problémy neměl. Celý problém začal po rekonstrukci bytu, která se protáhla o několik měsíců. Dané bylo dost stresové. Poté jsem začal usínat až třeba 01:30, atd ... Ráno jsem byl dost nevyspalý. Ze začátku jsem vyhledal pomoc na psychiatrii, kde mi dali hypnogen, po kterém mi bylo akorát velmi špatne. Pak na mě zkusily melatonin, ale ani to nepřineslo výsledek. Následně mě poslali do spánkové poradny, kde mi pan doktor vysvětlil ( pracuji u počítače ), že by dané mohlo být způsobeno dlouhodobým koukáním do obrazovky. Doporučil mi dělat si pauzičky asi po 45 minutách ( 5 - 10 minut ) a na večer brát frontin 0.5 mg. Poté se spánek dost zlepšil a přes léto jsem prášky i na asi 2 měsíce vysadil, ale od září dané začalo znovu. Když jsem ale začal brát frontin znovu, sice jsem usnul, ale ráno jsem byl unavenej a úplně vymazanej. Zajímavé je, že přes víkend žádné problémy se spánkem nemám, usnu bez problému, ale jakmile přijde pracovní týden, mam s tim velké problémy. Nedá se dané léčit jinak, než pomocí daných prášků. Děkuji.
V tomto případě velmi zálěží na příčině vaší nespavosti. Může to být zaprvé tzv. naučená nespavost, kdy má člověk po nějaké zátěžové situaci ( u Vás to mohla být například přestavba bytu) narušený spánek, dostane obavy z toho, že neusne, chodí do postele již s úzkostí a napětím, v posteli čeká na spánek, a ten se nedostavuje, protože často o co více chceme usnout, o to více to nejde. Takže strach, obavy, úzkost, napětí zabraňují spánku. To může být i důvod, proř Vám pomohl Frontin,který potlačuje úzkostnost. S touto formou nespavosti můžete bojovat i pomocí psychoterapie, nejvíce se doporučuje tzv. kognitivně behaviorální terapie. Dále se můžete naučit různé uvolňovací metody ( autogenní trénink, relaxační hudba atd.) a měl byste striktně dodržovat pravidla spánkového režimu- najdete je např. na těchto stránkách. To znamená, rozhodně byste neměl v posteli např. číst, pracovat na počítači, dívat se na televizi atp., postel byste měl po půlhodině opustit, pokud nemůžete usnout a vrátit se do ní zase až při pocitu ospalosti. Další příčinou totiž může být u Vás špatný spánkový režim tj. např. nepravidelná doba spánku, ponocování, jiný režim spánku ve všední dny a o víkendu. Takže doporučuji pročíst a dodržovat pravidla spánkového režimu i základní opatření při nespavosti. Pokud toto vše znáte a dodržujete, je potřeba zvážit návštěvu psychologa, psychoterapeuta, aby se zjistilo, do jaké míry se na vašich potížích podílejí psychické problémy např. úzkost, pak se dá volit vhodná forma psychoterapie.
Dobrý večer, od smrti své maminky, bude to již 4 roky užívám denně před spaním j hypnoge. Nekdy ani po něm požádně nespím. Mám hodně psychicky národnou práci, nestíhám všechny problémy vstřebat.Hodně často jsem ve stresu, napjatá, z každé strany očekávám nějaký nesouhlas. Stále se bojím, že nebudu moci vyhovět všem lidem kolem sebe a tak jsem raději sama.
Vaše psychické naladění ( stres, vnitřní napětí) Vám jistě ztěžuje fungování mezi lidmi, ale pravděpodobně se také dosti podílí na Vašich problémech s usínáním. Proto byste se měla snažit tuto situaci řešit. V dnešní době je zcela běžné, že lidé vyhledají pomoc psychologa, když si neví se svými problémy, vnitřním napětím, pocity nebo s nějakou konkrétní stresující životní situací rady. Je to vhodné řešení i pro Vás, psycholog s Vámi rozebere Vaše pocity a navhne Vám vhodnou formu psychoterapie.
Za posleních půl roku jsi nepamatuji jediní sen , jedná se o nějaký druh spánkové poruchy nebo je to běžné ? děkuji za odpověď
Je to poměrně běžné, sny se nám zdají, ale ne vždy si je pamatujeme, nic to neznamená, také záleží na tom, z které fáze spánku se ráno probudíme, takže pokud se neprobouzíte z té fáze spánku, kdy se zdají sny, opravdu si je nemusíte pamatovat.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba