spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 841. - 845.

 161  162  163  164  165  166  167  168  [ 169 ]  170  171 

Moje 17ti měsíční dcera se často v noci budí , začne křičet , vztekat se , nic nepomáhá , nechce napít , dudlíka jen když jí dám sunar tak se na chvíli uklidní . ale to bych jí musela dávat několikrát za noc a to nejde . Večer má večeři a potom v postýlce 150ml sunaru , Nemyslím si že by to bylo hlady . Už jsem vyzkoušela všechny babské rady , ale nic nepomáhá . Předem děkuji za radu
Pravděpodobně se jedná o noční děsy, které jsou v tomto věku velmi časté. Pokud je spánke hodně neklidný a dítě je během dne mrzuté a nevyspalé, dá se vyzkoušet léčba např. Rivotrilem. Je to ale lék, který může mít také nežádoucí účinky, proto léčba bývá na krátkou dobu, a je vždy potřeba porovnat přínos léčby a její rizika, ev. léky vyzkoušet, protože účinky jsou indiviuální. Při nočních děsech uklidňování příliš nepomáhá, někdy naopak ještě dítě rozdráždí, doporučuje se nechat stav spíše odeznít. Příznivou zprávou je, že noční děsy obvykle odeznívají s věkem dítěte, takže je šance, že časem se spánek uklidní. Přesvědčte se ještě, že vaše dítě během spánku nemá poruchu dýchání- tj, že nechrápe nebo nemá zástavy dechu, protože tyto stavy někdy mohou spánek narušovat a noční děsy vyvolávat. Situaci proberte s dětským lékařem.
Již 4 rok beru Esprital, protože mám poruchy spánku, na vyšetření ve spánkové laboratoři nic nezjistili, dali mi doporučení k psychologovi. Ten ale nespavost neřeší. Prosím o kontakt na někoho , kdo se doopravdy zabývá léčbou poruch spánku na Moravě.
Na Moravě se¨zkuste obrátit na psychiatrickou kliniku v Olomouci, kterou vede docent Praško - ten se zabývá problematikou nespavosti a její terapií řadu let. Konkrétní informace o délce objednací doby atd. nemám.
partner silne chrape a odmita vysetreni.jak ho dosta na vysetreni a kam?jsem neustale unavena
Partner by měl nejdříve zajít na vyšetření na ORL, kde lékař zjistí, jestli jeho chrápání nesouvisí s nějakou překážkou v dýchacích cestách- může to být např. odchylné utváření měkkého patra, zvětšené mandle, posunutí nosní přepážky atd. Pokud by se nějaká příčina prokázala, mohl by ORL lékař navrhnout odpovídající metodu léčby. Jinak v lékárně se dají koupit také náplasti, které se nalepují na nos, aby nosní průduchy zůstavaly během spánku otevřené, různé nosní spreje proti chrápání, lze je vyzkoušet, avšak účinky velké nemívají. Dalšími faktory, které přispívají k chrápání, jsou obezita (pokud má partner nadváhu, měl by zhubnout), někdy poloha na zádech, kouření a konzumace alkoholu. Takže pokud partner kouří nebo pije alkohol, mohlo by se dosáhnout zlepšení i odstraněním těchto návyků.
Již delší dobu špatně spím, snažím se usnout, ale nedaří se to, i když jsem unavená. může to způsobovat malé množství melatoninu? dá se to nějak zjistit? Děkuji za radu.
Stanovení profilu denní hladiny melatoninu se neprovádí, takže objektivní důkaz, že máte nízkou hladinu melatoninu, se získat nedá. Obecně bývá pokles vylučování melatoninu patrný od věku 50 let, takže v této věkové kategorii určitě stojí za to vyzkoušet na léčbu nespavosti lék, který obsahuje melatonin a jmenuje se Circadin. Pokud do této věkové katogorie nespadáte, můžete ovšem tuto léčbu také vyzkoušet, protože může mít efekt a nehrozí riziko nežádoucích účinků. Lék Vám předepíše obvodní lékař. Obecně může za Vašimi potížemi s usínáním být ovšem také nějaká příčina z psychické oblasti- nadměrná úzkost, nervozita a stres. Při návštěvě obvodního lékaře byste proto s ním měla ještě rozebrat Vaše potíže, je možné, že Vám doporučí další vyšetření ( psychologické, psychiatrické).
Dobrý den, prosil bych o informaci ohledně potíží při usínání. Je mi 50 a občas se mi stává, že mě probudí panický stav, kdy nemůžu dýchat, mám bušení srdce a občasné brnění v končetinách. Myslím si, že potíže jsou častější při větším psych.vypětí během prac.týdne.Potíže přejdou, když se posadím.Ty pocity bych přirovnal jako bych se topil a v poslední chvíli se dostal nad hladinu. Vždy se jedná o usínání. Jinak spím celou noc dobře.Ještě dodávám, že kouřím cca 10 cig. denně a v práci jsem permanentně ve stresu. Děkuji předem za odpověď.
S bnejvětší pravděpodobností se jedná o tzv. panické ataky- to jsou stavy náhlé, nevysvětlitelné úzkosti, která člověka přepadá často bez nějakého vnějšího podnětu a může tomu tak být i během noci, ze spánku. Tyto panické ataky se dají léčit, pokud byste se rozhodl pro tuto možnost, vyhledejte psychiatra, který by Vám doporučil vhodné léky, pomoci může také psychoterapie. Kromě toho by se na vašich potížích mohl podílet i nedostatek hořčíku nebo vápníku, různé preparáty s těmito prvky můžete zakoupit v lékárně nebo Vám je předepíše obvodní lékař ( ale většinou si stejně tyto léky hradí pacient ). Poslední možností, která není příliš pravděpodobná, by mohla být souvislost Vašich potíží se spánkovou apnoe, zástavami dechu ve spánku, kdy se člově může také probudit s bušením srdce a pocitem špatného dýchání, pokud ovšem nechrápete, Vaše okolí nepozoruje, že byste ve spánku hůře dýchal a tyto stavy Vás budí jen na začátku noci, není tato diagnóza moc pravděpodobná.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba