spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 811. - 815.

 161  162  [ 163 ]  164  165  166  167  168  169  170  171 

Dobrý den, již asi 4 měsíce užívám každý večer čtvrtku nebo třetinu léku Stilnox. Tento pátek mi léky došly a já neměla možnost zajít k lékařce pro další balení.Následně jsem z pátka na sobotu vůbec neusnula.Proto jsem poprosila kamarádku,která mi vypomohla a půjčila mi Hypnogen.Večer jsem zabrala ale až s třičtvrtinou léku. Je ve Stilnoxu a Hypnogenu nějaký rozdíl?Bojím se že si tělo na větší dávku léku zvykne a po nasazení Stilnoxu v pondělí budu muset jíst také větší dávku.Je to možné?Je mi dvacet let,rodiče s užíváním hypnotik vzhledem k mému věku záasadně nesouhlasí ale já bez léku bohužel neusnu.Také beru každé ráno Apo-Ome(refluxní choroba jícnu),Singulair a Symbicort(astma) a Euthyrox(25 mg-zánět štítné žlázy)-je možné že tyto léky nějak spánek ovlivňují?Děkuji
Hypnogen a Stilnox obsahují stejnou účinnou látku a ve stejném množství, takže stejná dávka obou léků by měla mí totožný účinek. Problém může být v tom, že u Vás vznikla také závislost na užívání léků na spaní po stránce psychické- to znamená, že již samotný fakt, že jste si nevzala lék, ve Vás mohl vyvolat úzkost, že bez něj neusnete, protože jste na něj navyklá atd. Tato úzkost mohla vyvolat i to, že jste si musela vzít vyšší dávku než obvykle. Ale samozřejmě po delší době užívání může vznikat i fyzická závislost na tomto léku a musí se pak vysazovat pomalu. Jste velmi mladá na to, abyste si zvykala na dlouhodobé podávání léků na spaní. Je nutné, abyste podstoupila vyšetření, které by zjistilo příčinu Vašich potíží. Pokud se Vám to nepodaří u obvodního lékaře, zkuste se obrátit na některou z poraden pro poruchy spánku. Často může pomoci také psychiatrické nebo psychologické vyšetření, protože potíže se spánkem jsou často spojeny s různými psychickými poruchami. K léčbě nespavosti se doporučuje kromě léků především psychoterapie, proto by bylo vhodné, abyste tuto formu léčby vyzkoušela. Poruchu funkce štítné žlázy mohou vést také k poruchám spánku, pokdu ovšem máte při léčbě hodnoty hormonů štítné žlázy v pořádku, neměl by to být Váš případ.
Dobrý den, spím nekvalitním spánkem - 5h(špatné usínání, probouzím se a opětovně rychle usínám). Vstávám neunavená i po 4h spánku. Přes den na mě padne těžká únava, nutí mi k odpočinku. Co s tím? Používám občas hypnogen - půl až 1tabletu, letrox na sníž. činnost štítné žlázy. Nespavost je dlouhodobá, vzniklá přetížením (péče o postiž. člena rodiny). Můj věk - 56 let. Nyní žiji v klidným životem, mám nevhodnou práci=vyčerpání...... Děkuji za radu i za Vaše odpovědi pro nás všechny. S pozdravem Jana
Můžete zkusit užívání přípravku na nespavost, který je určen především pro věk nad 50 let, tento lék obsahuje spánkový hormon melatonin, který normálně navozuje v těle spánek. S věkem ho ubývá, a proto může pomoci jeho podávání ve formě léku, který se jmenuje Circadin, předepíše Vám ho obvodní lékař. Není však vhodné, abzste ho užívala společně s Hypnogenem, protože jejich účinky se mohou sčítat, poradit by Vám měl rovněž obvodní lékař. Dále při dlouhodobé nespavosti, což je Váš případ, se vždy doporučuje psychiatrické vyšetření, protože nespavost může být spojena s poruchami nálady např. úykostnou poruchou nebo depresí, proto pokud jste toto vyšetření ještě neměla, je vhodné ho podstoupit. Psychiatr totiž může zjistit, že jsou pro Vás vhodné léky jiného typu než Hypnogen.
Dobrý den. Je mi 25 let a mám čím dál větší problémy se spánkem. (Ve Vašem testu sebediagnostiky mám převážně všude červenou barvu.) Nemohu usnout, přes noc se mockrát vzbudím a převaluju, ráno jsem úplně ubitá a nejhorší začínají být čím dál častější noční můry. Potím se, budím se a cítím, jak mi buší srdce strachy ze snu a mám strach znovu usnout. Ač si příjemné sny po vzbuzení nepamatuji, tak co se týká nočních můr - pamatuji si je velmi dobře a i po delší době si je dokážu hodně dobře vybavit. Prosím Vás, můžete mi nějak poradit?
Vaše potíže budou pravděpodobně psychického rázu, těžko odhadovat, zda Vás trápí spíše nějaká úzkost nebo depresivní pocity, všechno to se pravděpodobně promítá do Vašeho špatného spánku, zlých snů a pocitu nevyspání. Měla byste se pokusit tuto situaci řešit, neváhejte s návštěvou psychologa nebo psychiatra, je Vašem případě je nutný osobní pohovor s odborníkem nebo pravděpodobně více návštěv, čím dříve se do řešení situace pustíte,tím větší šanci máte na úspěšné vyřešení. Špatný spánek zhoršuje náladu a naopak psychické problémy se podílí na špatném spánku, takže pak vzniká začarovaný kruh, který je potřeba co nejdříve přetnout.
Dlouhodobě beru betablokátor Lokren na krevní tlak. Již řadu let mám problémy s nespavostí, kterou se ani pomocí hypnotik (Stilnox, Dormicum) nedaří uspokojivě řešit. Z toho pak vznikají i problémy s únavou, trávením a j. V poslední době jsem se dozvěděl že betablokátory inhibují syntézu melatoninu, hormonu potřebného k zdravému spánku. Rád bych věděl jak situaci řešit. Zda náhradou Lokrenu za nějaký jiný druh antihypertenziva nebo zda lze brát melatoin při zachování léčby Lokrenem. prosím poraďte mi zda se obrátit s tímto problémem spíše na kardiologa nebo na psychiatra. Děkuji za odpověď.
S tímto problémem se obraťte na kardiologa, ten by měl posoudit, zda by změnu léčby hypertenze ve Vašem konkrétním případě bylo možno provést nebo zda opravdu musíte užívat betablokátory, protože ty opravdu mohou negativně ovlivňovat spánek. Melatonin můžete užívat současně s léčbou betablokátory, ale přesto to proberte s kardiologem, měl by se k tomu vyjádřit. Pokud nemáte pocit, že za Vaší nespavostí by mohla stát také úzkost nebo depresivní pocity, pak nemusíte naštívit psychiatra, pokud si ovšem nejste jistý, zda se i psychické potíže nemohou podílet na Vaší nespavosti, pak je návštěva psychiatra na místě.
Dobrý den,mám čtyř měsíčního syna, který se mě v noci budí ze spánku s hysterickým pláčem.Nejdříve začne kňourat, zvedat nožičky a pak se šíleně rozbrečí.Podotýkám, že je vždy najedený i přebalený.Zkoušeli jsme kde co, ale bez výsledně.Někdy je na dva dny klid , ale pak se to zas vrátí do starých kolejí.Jsme už zoufalí a nevíme co s tím.Děkuji za radu.
Může jít o kojenecké koliky, které se v tomto věku vyskytují, jejich příčina ovšem není známá, a proto není ani jasné, jak je ovlivnit. Zkouší se např. masírování bříšla, teplo na bříško, protahování nožek, ale někdy to nepomáhá. Většinou se tyto koliky vyskytují do půlnoci. Pokud takto dítě pláče během celé noci, musíte se poradit s dětským lékařem, zda je vše v pořádku.Někdy může děti také buď tzv. reflux, což je návrat žaludeční šťávy do jícnu během spánku, je to bolestivé a děti se během noci probouzejí s pláčem. Orientačně se dá provést vyšetření ultrazvukem, zda by se mohlo o reflux jednat či nikoliv. Poku by šlo o kojenecké koliky, tak ty obvykle po 4. měsíci věku ustávají samy.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci