spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 771. - 775.

 151  152  153  154  [ 155 ]  156  157  158  159  160  161 

Dobrý večer, asi před deseti lety jsem prakticky ze dne na den prestal spát. Předtím jsem nikdy žádné problémy, jak psychického tak tělesného rázu neměl. Asi po půl roce kruté nespavosti (2-3 hodiny denně) jsem měl slabší mozkovou mrtvici. Postupně jsem velmi změnil svůj životní styl (hodně sportuji, myslím, že se docela zdravě stravuji ...), přesto se mi problémy se spaním nepodařilo uspokojivě vyřešit. Abych byl upřímný, klasické léčení lékařem také nedoznalo prakticky žádných výsledků. Jsou období, kdy spím docela dobře a pak z ničeho nic přijde období (asi 2-3 týdny), kdy se stav spaní velmi zhorší. Nelze ani napsat, že by to bylo způsobeno nějakými vnějšími stresovými faktory, přijde mi, že tyto problémy vznikají zcela nezávisle na nich. Nelze ani psát, že by se jednalo o nějakou časovou prodlevu. Pokuste se mi trošku poradit. Děkuji Jirka (45)
Velmi těžko se odhaduje, co by mohlo být příčinou, o psychických faktorech tvrdíte, že souvislost s nespavostí nemají. Někdy mohou nespavost způsobovat také onemocnění, která se jmenují syndrom neklidných nohou nebo pohyby končetinami ve spánku. Nespavost je většinou ale spojena s nepříjemnými pocity- mravenčení, brnění- v nohou. také poruchy funkce štítné žlázy a užívání některých léků může způsobovat nespavost ( např. některé léky na vysoký krevní tlak). Pokud jste nebyl ve specializované poradně na poruchy spánku, zkuste ještě tuto možnost, třeba by lékaře při osobním pohovoru a rozboru potíží napadla ještě nějaká další možnost.
dobrý den mám v poslední době problém ze spaním nespím i několik nocí a jsem pak vyřízená beru circadin ale moc nezabírá také mi několikrát za den začne bušit na hrudi cítím strašlivou únavu a vnitřní třas naměřila jsem si při tom tep 147 byla jsem u neurologa který mě léčí antidepresivy myslím ze po této stránce jsem v pořádku žádné stresy nemám dekuji za odpověd
Vaše projevy nemusí být depresivního rázu, ale spíše úzkostného, pokud popisujete, že Vám buší na hrudi a také noční spánek může být narušený v souvislosti s úzkostným stavem. I když máte pocit, že nejsou žádné stresy, které by to mohly způsobit, nemusí se jednat o stresy v této době, ale v minulosti, třeba před několika měsíce, o nichž si myslíte, že jsou už dávno pryč. Někdy se totiž psychika chová podivně- člověk má pocit, že situaci zvládl, že je už stresové období za ním a jakoby z ničeho nic se začnou projevovat tělesné příznaky jako je např. nespavost, bušení srdce, závrati atd. Proto se zkuste domluvit s neurologem v tomto smyslu, pokdu Vám antidepresiva nezabírají. Nutno ale podotknout, že antidepresiva většinou zaberou nejdříve za 3 týdny, takže možná stačí, když ještě vydržíte.
Dobrý den, už řadu měsíců mám problém se spánkem, usínání je v pořádku, ale v noci se velmi často budím.. tento stav trvá už několik měsíců a v posledních týdnech je mnohem horší. V podstatě spím hodinu, dvě, pak se probudím a od té doby až do rána už pořádně nespím.Někdy mám pocit, že nespím a náhle se probudím. Mám zvláštní a velmi výpravné sny, někdy si jich pamatuji i 10 za noc.... Prosím o radu - spánkovou hygienu se snažím dodržovat. Nemůže spánek souviset s hyperfunkcí štítné žlázy?? Děkuji za odpověď, Dana T.
Nespavost s hyperfunkcí štítné žlázy může souviset, může to způsobovat nespavost, probouzení, nekvalitní spánek. Pokud je to Váš případ, je potřeba se domluvit s lékařem na ev. úpravě léků, které na štítnou žlázu užíváte. Na přechodnou dobu se na zlepšení vašeho spánku dají také použít léky na spaní- např. Stilnox, Hypnogen. Hyperfunkce štítné žlázy může způsobovat také psychické problémy- úzkostnost atd., což Vám může dále zhoršovat spánek, rovněž se dají podat léky, které tyto příznaky tlumí. Pokud trpíte onemocněním štítné žlázy, tak to asi jenom úprava spánkového režimu nevyřeší.
Kde najdu specializované pracoviště na poruchy spánku a k tomu potřebná vyšetření.Děkuji žídková
Odkazy na poradny pro poruchy spánku najdete na těchto stránkách pod heslem Seznam léčebných center. Většina těchto poraden vyžaduje doporučení obvodního lékaře k vyšetření.
chtěla bych se zeptat.jak moc závisí časné ranní vstávání na průběhu celého dne?jak to mají lidé kteří vstávají třeba ve 3 hodiny ráno ?
Důležité je především, jaký počet hodin denně spíte. Někteří starší lidé mají problém s předčasným probouzením, chodí spát třeba ve 21 hodin a vstávají ve 3 hodiny, spí 6 hodin, což jim může i stačit. Ale obecně je vstávání ve 3 hodiny ráno přece jenom dost brzy. Takovým předčasným probouzením se může projevovat nařp. deprese.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba