spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 741. - 745.

 141  142  143  144  145  146  147  148  [ 149 ]  150  151 

Dobrý den Chci se zeptat a poradit. Má přítelkyně má takový problém. Už od narození má problémy se spánkem a to tak, že jí vadí např. tikání hodin, chrápání a funění nebo i jen hlasitější dýchání. Jinak třeba u puštěné televize či rádia usne. prosím o vaši radu jak toto odbourat, protože si na noc brává špunty do uší, aby mohla usnout. Mě samému to vadí a tak bych jí chtěl s tímto pomoci. Prosím o vaši radu. Předem děkuji za vaši odpověď
V tomto případě se příliš pomoci nedá. Někteří lidé mají vrozeně lehčí spánek, snadno se probouzejí, vadí jim osvětlení, tikot hodin atd., rozhodně nedá se říci, že se jedná o poruchu spánku. Nezbývá, než abyste potřeby přítelkyně respektoval.
Dobrý den, Naše dcera spí od mala sama v pokojíčku bez problémů. Od 13. měsíce se začala po 2 hodinách budit (chtěla čaj, pak spala dál). Tato situace se zlepšovala až se budila jednou kolem 5-6, trochu zaplakala a spala dál. Nyní má 18 měsíců a situace se zhoršuje.Budí se už mezi 4-5 hodinou, stojí v postýlce a křičí. Čaj nechce, když si lehnu s ní, tak usne a spí až do 7-8. Dáváme ji spát kolem 8 a v poledne spí cca hodinku.Když se v noci otáčí občas trošku pláče, ale přitom spí dál. Prosíme o radu a vysvětlení příčiny. Bohužel bydlíme v paneláku a tato situace nepřispívá sousedským vztahům. Hlavně ale nechceme, aby malá spala s námi a vytvořila si nějaké špatné návyky.Díky
Není pravděpodobné, že by se jednalo o nějakou závažnější potíž, během dětství se v rámci vývoje celého organismu vyvíjí také spánek, takže děti mají v různém věkovém období jiné tendence k buzení. Je velmi pravděpodobné, že ranní probouzení zase vymizí. Roli může také hrát věkové období, kdy jsou děti více fixované na rodiče. Je možné, že má třeba i nějaký zlý sen, v tomto věku to bývá často. Máte dvě možnosti, na nějakou přechodnou dobu - několik týdnů- dcerce vyhovět a usínat s ní po ranní probuzení, protože je dosti pravděpodobné, že to zase odezní. Bylo by ale lepší, kdybyste s ní zůstala jenom v pokoji, sedla si třeba vedle postýlky, počkala, až se uklidní a usne a nelehala si k ní do postele, aby se opravdu nenaučila spát společně s Vámi. Další možností je nechat ji vyplakat, až sama usne, ale vzhledem k sousedům bude asi lepší první možnost,.
Dobry den. je mi 52 a mam navali poceni co delat sem stoho spatna . budi me to v noci .
V tomto věkovém období bývají podobné problémy u žen časté, jsou samozřejmě velmi nepříjemné. Musíte se poradit se svým gynekologem, jakou léčbu by u Vás doporučoval, protože tyto potíže jsou vyvolány hormonálními změnami v organismu. Kromě toho jsou v lékárně volně dostupné přípravky, které tyto potíže příznivě ovlivňují např. Sarapis, Meleril, Minapent a jiné, takže jako první pomoc můžete zkusit některý z těchto přípravků.
Dobrý den, nějaký čas trpím unavou ve dne,ráno se vzbudim a chci spát,večer zase neusnu jelikož se mi klepe celé tělo,bolí mě spánky a i přes velikou unavu neusnu. Jsem z toho špatná,mám 2 děti a musim fungovat,nevím co dělat. Koupila jsem si bylinkové léky HYPNOX tak je chci vyzkoušet. Mužete mi poradit zda nebude lepší navštívit odborníka?
Bylo by vhodné navštívit odborníka, je potřeba podrobně rozebrat Vaše potíže, Vás spánkový režim, provést i nějaká další vyšetření, pokud bude potřeba. Jenom z tohoto popisu se nedá přesně říci, zda je příčinou celková únava a vyčerpání nebo jestli se na vašich potížích může podílet i nějaká porucha nálady- úzkost a podobně. Bylinkové léky samozřejmě můžete vyzkoušet, to Vám určitě neublíží, třeba Vám to přinese alespoň nějakou úlevu. Pokud ale Vaše potíže trvají opravdu delší dobu, je potřeba konzultovat lékaře.
Dobrý den,již delší dobu trpím špatným spánkem.Pravidelně se v noci budím na jídlo,aniž bych si toho byla vědoma.neurolog mi předepsal uklidňující léky,ale pro špatné ranní soustředění jsem je musela vysadit.Nyní užívám Circadin,ale nepomáhá.Nevím ,co mám dělat.
Pravděpodobně jde o poruchu spánku, která je podobná náměsíčnosti, jenže během těchto stavů je typické, že lidé konzumují jídlo, ráno si na to nepamatují, cítí se nevyspalí a někdy je problém i s přibýváním na váze. Tato porucha spánku se léčí různými léky - např. Rivotrilem, ale i řadou dalších léků, protože léčba je dosti svízelná a někdy trvá, než se podaří vybrat vhodný lék. Každopádně Vám doporučuji porobnější vyšetření v poradně pro poruchy spánku, protože je vhodné provedení nočního vyšetření spánku ve spánkové laboratoři. Je nutné zjisit, zda netrpíte ještě jinou poruchou spánku ( např. horším dýcháním nebo opakovanými pohyby nohou, o nichž nemusíte vůbec vědět) a tím se pak řídí i léčba. Vhodné je také provést psychologické vyšetření.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Poruchy imunity