spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 711. - 715.

 141  142  [ 143 ]  144  145  146  147  148  149  150  151 

Dobrý den, mám sedmi a půl měsíčního syna.Asi tak před měsícem jsem odbourala noční kojení.Syn to zvládal velice dobře.Občas se v noci probral, ale zase usnul a vstával až na jídlo po čtvrté ranní.Poslední dobou když se vzbudí, tak nemůže zabrat, pláče a usne třeba až za hodinu a půl a tak na hodinu a pak se to vše zase opakuje.Vůbec nevím, čím to může být.Děkuji za odpověď.Jana O.
Někdy se přechodně u kojenců zhoršuje spánek v období, kdy dětem rostou zoubky, což je všeobecně známo, ale někdy také v období, kdy dělají pokroky ve svém vývoji- třeba se učí sedět nebo lézt po čtyřech- v období nějakého vývojového skoku mohou z nějasného důvodu spát hůře. Pokud jde jenom o krátké odbobí ( řádově týdny), počkejte , zda se spánek opět neupraví, pokud by se tak nestalo, poraďte se s dětskou lékařkou. Někdy mohou horší spánek malých dětí způsobovat také různé alergie, atopický ekzém nebo návrat tekutiny ze žaludku do jícnu / žaludeční reflux/.
Dobrý den, začala jsem léčbu nespavosti CIRCADINEM - obsahuje 21 tablet. Když by se nedostavil dobrý výsledek po dobrání tohoto balení, je vhodné pokračovat dále v léčbě circadinem? Za jak dlouho se v průměru dostavuje dobrý výsledek? Když je to lék s postupným vylučováním, stačí, když si vezmu lék přibližně kolem 20,30h a vstávám v prac. dni ve 4h? (Můj věk je 55let, věřím, že circadin by mi mohl pomoci.) Děkuji za odpověď a jsem moc ráda, že poradna pro dobrý spánek funguje, a že nám pomáháte. Děkuji. Jana
Pokud se nedostaví výsledek, zkuste ještě pokračovat další 3 týdny ( celkem 6 týdnů, 2 balení). Často se dobrý výsledek objevuje již během 14 dní, ale není to samozřejmě pravidlem.
Dobrý den je mi 45 let a velice špatně spím již několik let myslím si že problém je v psychice navštěvuji psychiatrickou ambulanci a užívám deniban a asentru mám na to částečný důchod.Večer se mi chce spát třeba v devět a jedenáct se probudím a už nespím někdy nespím celé noci jen tak ležím trápí mě to a psychicky mě to nepřidá chodím do práce a vyčerpává mě to již jsem zkoušel všechno možné ale léky na spaní mi nezabírají.Poraďte mi prosím co mám dělat a měl bych nárok na plný invalidní důchod? Děkuji a nashledanou
Můžete se ještě pokusit o vyšetření spánku ve spánkové laboratoři, zda se nezjistí něco, co by Váš spánek rušilo. Ale možností vyšetření tohoto typu je u nás zatím málo a většinou se vyšetřují pacienti s jinými poruchami než s nespavostí spojenou s psychickými problémy. Můžete ještě vyzkoušet nějakou formu psychoterapie, obecně se pro léčbu nespavosti doporučuje tzv. kognitivně behaviorální terapie. Zda máte nárok na invalidní důchod, by Vám měl sdělit Váš ošetřující psychiatr.
Dobrý den. Je mi 20 let. Zhruba před půl rokem se mi poprvé stalo, že jsem se v noci najednou probudila a nemohla jsem dýchat. Trvalo to dlouho, měla jsem hrozný strach, pocit že omdlím, vždy jsem se snažila utíkat někoho probudit, ale podlomí se mi kolena a spadnu na zem. Nedokážu sedět zmocní se mě vždy panika:-( atp. A Od té doby se mi to občas stává. Nevím čím to je a je to hrozně nepříjemné. Potřebovala bych poradit na koho se obrátit, kam když tak zajít. Jinak problém se spaním nemám. Usínám dobře, v noci se nebudím. Akorát se mi zdá, že někdy při výdechu jako by mi "chrčela" jedna plíce. Moc se bojím a prosím Vás o nějakou radu. S pozdravem Lucie M.
S největší pravděpodobností se jedná o noční panické ataky. Jde o stavy, kdy náhle z nejasného důvodu a bez zřejmého podnětu začne člověk pociťovat úzkost, nepřekonatelný strach a hrůzu, obavy o život, někdy strach ze smrti. Tyto stavy jsou velmi nepříjemné. Jejich léčbou se zabývá psychiatr, dají se podávat léky a tyto stavy se dají také ovlivnit některými formami psychoterapie. I když tyto panické ataky nepředstavují ohrožení života, znamenají pro člověka velkou a nepříjemnou zátěž, proto Vám návštěvu psychiatra doporučuji.
Dobrý den,potřebovala bych pomoc.jsem závislá na prášcích na spaní a nemužu ikdyž vím ,že bych měla s tím přestat.Můj problém je ,že dělám ve třísměném provozu(denní,noční) a mám uplně překopaný režim.Nějaká spánková hygiena u mě nelze moc provozovat.Zkoušela jsem všechno jak bych večer mohla usnout,ale bohužel neuspěšně.Příjdu domů a jsem uplně vyřízená,ale během chvíle se proberu a jsem připravena fungovat třeba další 4 hodiny.v mém povolání se starám o lidi ,takže si nemůžu dovolit usnout až ve 2 hodiny a stávat potom do práce ve 4.Začala jsem brát tedy hypnogen-zprvu mi nkrásně zabíral ale postupně jsem musela zvyšovat dávky někdy se mi stane ,že si musím dát i 3 vím ,že je to špatné,ale prostě nějak mi nejde jít bez toho spát ,ted už bez toho neusnu ani po noční:-(Jěšte mě teda hodně překvapil tenhle váš test ,vyšlo mi totiž ,že trpím silnou přespavostí a slabou nespavostí což je tedy zvláštní.ještě jsem chtěla dodat ,že se stím opravdu snažím bojovat,ale mám tak překopaný režím ,že bych ve dne spala a usnula snad i ve stoje a v noci nemužu jít spát snad dřív jak v 1 a to si stejně ten prášek musím dát,abych vůbec usla.je mi 23 let a pracuji 3 roky,chtěla bych mít za nějaký čas děti,a opravdu nechci být na něčem takovém zavislá při těhotenství.Děkuji moc za pomoc a radu
V rámci směnného režimu se poruchy spánku mohou vyskytovat, někteří lidé vůbec tolerují směnný režim velmi špatně. Třísměnný pracovní režim je dost náročný na organismus a změny biorytmů. Užívání 3 tablet Hypnogenu je opravdu už hodně, takže je zcela na místě, abyste se snažila něco se svými potížemi udělat. Protože je potřeba osobní kontakt a spolupráce s lékařem- musíte si rozebrat Váš směnný režim a domluvit se na snižování dávek Hypnogenu ( to by se mělo dít postupně) -doporučuji návštěvu poradny pro poruchy spánku. Problémy s usínáním se při směnném režimu dají ovlivnit také podáváním spánkového hormonu melatoninu, u nás je k dispozici je formě léku na nespavost a jmenuje se Circadin. Není dobré však tuto léčbu kombinovat s Hypnogenem. Je ovšem potřeba také zvážit, zda byste měla v trojsměnném režimu pracovat, když máte již v takto mladém věku potíže s usínáním při střídání směn, pro někoho se prostě práce na směny nehodí, jeho biologické hodiny se neustálým změnám nedovedou přizpůsobit, naše vnímavost je v tomto směru hodně individuální. Takže podle svého bydliště zkuste vyhledat příslušnou poradnu, pokud by se to nepodařilo, může Vám pomoci i návštěva neurologa, s nímž byste měla léčbu koordinovat.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci