spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 706. - 710.

 141  [ 142 ]  143  144  145  146  147  148  149  150  151 

Dobrý den, začala jsem léčbu nespavosti CIRCADINEM - obsahuje 21 tablet. Když by se nedostavil dobrý výsledek po dobrání tohoto balení, je vhodné pokračovat dále v léčbě circadinem? Za jak dlouho se v průměru dostavuje dobrý výsledek? Když je to lék s postupným vylučováním, stačí, když si vezmu lék přibližně kolem 20,30h a vstávám v prac. dni ve 4h? (Můj věk je 55let, věřím, že circadin by mi mohl pomoci.) Děkuji za odpověď a jsem moc ráda, že poradna pro dobrý spánek funguje, a že nám pomáháte. Děkuji. Jana
Také si myslím, že ve Vašem případě je Circadin prvním vhodným lékem, který byste měla na léčbu nespavosti vyzkoušet. Výsledky se většinou dostavují již během 14 dní, ale někdy to může být i déle, proto je vhodné zkusit několik týdnů podávání- 6 týdnů, 2 balení. Vytipovaná doba podávání se ve Vašem případě jeví jako vhodná. Pokud by léčba nebyla úspěšná, je potřeba zvážit i další příčiny nespavosti jako je úzkost nebo depresivní nálada a zvážit poradu s psychiatrem.
Dobrý den, mám problém se spánkem, večer v jakoukoliv dobu nemůžu usnout, přestože jsem opavdu unavená někdy neusnu i celou noc nebo až k ránu. Jsem vyčerpaná, bez nálady a podrážděná. Začala jsem chodit na neurologii, protože také trpím na migrény. Paní dr. mě dala k užívání ryvotril, ale po 4 letech jsem ho vysadila, protože mě přestala stačit dávka, kterou jsem brala. Chtěla jsem být bez léků, ale teď po půl roce co jsem léky vysadila jsem úplně na dně. Nespím a hledám způsob jak ryvotril nahradit, ale léky z bylinek nepomáhají. Co mám dělat? Prosím o radu, o pomoc. Děkuji s pozdravem S.
Je potřeba především pátrat po příčinách Vaší nespavosti. Nejčastěji to bývají potíže v psychické oblasti, úzkost, napětí, obavy , stres, v některých případech i deprese. Ve Vašem případě asi hrála úzkost velkou roli, protože Vám fungoval dobře Rivotril, což je lék na potlačení úzkosti. Samozřejmě riziko závislosti, nutnost zvyšování dávek a nežádoucí účinky jsou velké, proto je dobře, že se snažíte o jinou formu léčby. Na prvním místě je vhodné psychiatrické vyšetření nebo zároveň psychiatrické a psychologické vyšetření, protože kromě podávání léků se dá nespavost zvládat také psychoterapií, nejvhodnější formou psychoterapie je tzv. kognitivně behaviorální terapie, která Vás naučí bojovat se zafivanými myšlenkami a stereotypy, které Vašemu spánku brání. Můžete se sama také naučit některé z uvolňovacích metod před spaním- např. metodu autogenního tréninku, základní informace naleznete např. v knize Nespavost od J. Praška.Psychiatr. by měl také posoudit, zda není potřeba přechodné podávání léků, jiného druhu než jsou benzodiazepiny, a měl by také odlišit, zda netrpíte depresí, která také může být poměrně častou příčinou nespavosti, v tomto případě by pak byly vhodné zase jiné léky.
dobry den ..kdys usinam tak citím že tuhnu a chci se třeba jenom trochu převalit ,ale ono to nejde jako by ste byla ochrnuta .nemužu ani otevřít oči něco jako kdybich už spal ale vnímam vždicky se toho leknu a trhnu s sebou takže se mi nakonec podeří oči otevřít . radši nespim.poraditemi. dekuji julan
Pravděpodobně půjde o stav tzv. spánkové obrny. Tyto stavy se mohou objevovat při probouzení ze spánku, ale také při usínání, jak je tomu u Vás. Ačkoliv jsou tyto stavy nepříjemné a provázené úzkostí, neznamenají žádné zdravotní riziko, pokud nejsou provázeny dalšími potížemi- zejména zvýšenou denní ospalostí. Někdy se zhoršují při nepravidleném spánkovém režimu, delším nevyspání, při požívání kávy nebo alkoholu ve večerních hodinách, při psychickém nebo fyzickém vypětí. Někdy jsou podmíněné dědičně a vyskytují se v rodině. Někdy se dají přerušit intenzivními pohyby očima do stran nebo dotykem druhé osoby ( k čemuž často není příležitost). Tyto stavy se většinou neléčí. Zkuste co nejvíce dodržovat pravidelný spánkový režim, stavy vždy přecházejí samy a neohrožují Vás zdravotně.
Dobrý den,vedeme každodenní diskuzi s naším 12 letým synem ohledně spánku.Chodívá spát kolem cca 21-21,30h a vstává v 6,30h bez problémů.Myslíme si,že by mohl chodit spávat i dříve,ale on je opačného názoru.Argumentuje spolužáky ,kteří chodí spávat i později.Zajímal by nás Váš názor.Děkuji Petr P.
9 hodin spánku v tomto věku je celkem přiměřená doba. Pokud se budí ráno bez problémů, jak píšete, pokud není ospalý, funguje ve škole bez potíží, tak není důvod k obavám nebo změně jeho režimu, je možné, že se cítí ospalý až kolem 21. hodiny a dříve by ani neusnul.
dobrý den moje maminka je jí 60 let má dlouhodobý problém se spaním když usne tak nanejvíš na 1-2 hodiny, pak třeba nespí 3 hodiny,spát jí nejde a má někdy panickou hrůzu když se blíží noc a má jít spát že se to bude opakovat, má i zdravotní problémy 2krát operované kyčle na nohou a rameno tak jí trápí i bolesti,ale i když zrovna bolesti nemá tak spát nemůže.děkuji za odpověd
Pokud maminka opravdu trpí dlouhodobou nespavostí a má ze spánku už obavy, bylo by vhodné se poradit s lékařem. Může trpět již zafixovanou úzkostí a obavou z toho, že neusne a je možné, že tuto situaci bude nutné řešit alespoň přechodným podáváním léků tlumících úzkost nebo navozujících spánek. Pokud jí ve spánku zabraňují bolesti, je možné podávat léky proti bolesti na noc nebo zvýšit jejich dávku na noc. V některých případech nespavosti starších lidí může pomoci také lék, který obsahuje melatonin - spánkový hormon- a jmenuje se Circadin. Je určen na léčbu nespavosti starších lidí a předepíše Vám ho obvodní lékař. Pokud má však maminka velké obavy před usnutím, asi bude nutné volit klasické léky ( benzodiazepiny nebo hypnotika 3. generace jako je např. Stilnox neb Hypnogen). Také by měla maminka dodržovat pravidelná správné spánkové hygieny- v tom smyslu, že starší lidé nemají spát během dne, pokud mají problémy s nočním spánkem.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba