spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 681. - 685.

 131  132  133  134  135  136  [ 137 ]  138  139  140  141 

Dobrý den, potřebuji spát 11 hodin denně, abych mohla být fit. Ale v noci naspím asi jen 9 hodin, zbytek musím dospat přes den. Když se nevyspím, jsem pořád unavená, v horším případě dostanu lehčí třídenní virózu. Pracuji jenom 4 hodiny denně, nedovedu si představit pracovat jako ostatní zdraví lidé 8 a více hodin denně (jsem po operaci páteře), byla by ze mě asi troska. Co s tím můžu udělat, prášky na spaní, abych usnula už v sedm večer a spala v kuse až do rána brát nechci. Docela mě tenhle problém v životě dost omezuje. Je mi 36 let.
Pokud spíte v noci 9 hodin a během dne 2 hodiny, může se jednat o některou z poruch spánku, které jsou provázeny nadměrnou denní spavostí. Těchto chorob může být několik, přesně zjistit se dají jenom podrobným vyšetřením. Doporučuji, abyste se s tímto problémem obrátila na obvodního lékaře, tent by Vás měl doporučit na podrobné vyšetření včetně vyšetření ve spánkové labratoři. Mohlo by se jednat o poruchu spánku, kterou lze léčit, a tím pádem by Váš život mohl mít jinou kvalitu.
Pane doktore, je mi 68 let, a poslední rok mám silný tinitus v levém uchu, nemohu spát, tak beru 1 stilnox, někdy nezabere ani ten, pokud ano, spím po něm 2-4 hodiny. Vím, že je návykový. Dlouhodobým nedostatkem spánku jsem psychicky velmi rozhozen, mám trávicí obtíže, ztrácím chuť do života. Navštívil jsem i psychiatra, zatím mi nepomohl, jsem po léčbě na ORL, ale na tinitus si prý musím zvykout. Poraďte, prosím, co dělat. Děkuji. Mirek
Léčba tinnitu je často velmi obtížná a někdy nepříliš úspěšná, takže opravdu někdy dojde k této radě- že si musíte na pískání nebo hučení v uších zvyknout. Lépe se to řekne, než udělá, protože když člověk leží v klidu v posteli, tak slyší zvuky, které měl během dne aspoň trochu zastřeny okolním hlukem, mnohem lépe. Je to velmi obtěžující a vyčerpávající. Je možné, že by Vám lépe než Stilnox pomohly na přechodnou dobu některé léky ze skupiny benzodiazepinů- např. Neurol, Lexaurin. Jsou to samozřejmě také léky návykové a z dlouhodobého hlediska není jejich doporučení žádoucí. Ale je možné, že jste již tak vyčerpaný a nervózní, že Vám to mohlo spánek zlepšit, tím pádem i náladu. Je to těžké pískání nebo hučení nevnímat. Zkuste to brát jako nějaký šum, který se Vás netýká, asi po vyšetření víte, že žádnou závažnější poruchou netrpíte, tak se zkuste uklidňovat aspoň tímto zjištěním. Pomoci v usínání Vám mohou také některé uvolňovací cviky, např. jóga nebo metoda autotogenního tréninku. Léčbu tinnitu- např. Avertin- jste jistě měl nebo máte.
Dobrý den potřebovala bych poradit jak zacházet se synem (21 měsíců) udělala jsem základní chybu už když byl malinký- vzala jsem si ho do postele k sobě, lékaři mi říkali že má zúžený hrtan a může se udusit rychleji než zdravé děti, takže jsem ho neustále v noci pozorovala jestli dýchá a proto jsem si ho vzala k sobě.Jenže to nám zůstalo do ted i když jsem se snažila ho to odnaučit ale bez výsledku. nustále v postýlce plakal tak silně že i sousedi z jiných pater si na nás stěžovali .Tak jsem to pokaždé vzdala. Každý večer chodí spát mezi sedmou a půl osmou večer uspím ho na ruce nebo si sám lehne a já vedle něho jenže u televize jinde nechce a leží s námi dokud nejdu spát a nepřenesu ho do ložnice, nikdy moc nespal tedy skoro vůbec i v porodnici s námi nechtěli být na pokoji pořád plakal.Vím že jsem udělala spousty chyb ve spánkovém režimu a celkově ve Způsobu spaní jenže poslední čtyři týdny můj syn jde spát v sedm vstává v jedenáct večer a je vzhůru tak do 4-6 ráno a pak si zdřímne tak na hodinu dvě a vstává přesně v osm ráno. Přes den spí hodinu po obědě. Už si s ním nevím rady a jsem tolik unavená že jsem protivná i sama sobě. On si chce v noci hrát nic ho nebolí jen má nový den. Prosím poradte už jsem zoufalá
Měla byste požádat o radu psychologa, psychologický pohovor obvykle sestává nejen z vyšetření dítěte, ale také sledování vztahu dítěte s matkou, tudíž Vám pak psycholog může pomoci lépe odhalit chyby, které v přístupu ke svému dítku děláte a jichž byste se měla vyvarovat nebo postupně je odstranit. Dá se říci, že zřejmě nejste schopna ( nebo schopni) stanovit dítěti pevný režim a pevné limity, že to nejste Vy, kdo určuje denní program dítěte, ale dítě si ho určuje samo. Dá se to samozřejmě pochopit- měla jste obavy o zdraví dítěte a asi jste mu povolovala více, než bylo vhodné. Musíte si uvědomit, že láska neznamená povolnost ke všem přáním toho druhého ( v tomto případě dítěte), ale také stanovení hranic, které jsou v životě více než potřebné. Pokud se k tomu neodhodláte teď, stejně budete tento problém řešit později, pravděpodobné v jiné podobě, někdy ještě výraznější. Jak konkrétně ve Vašem případě postupovat, by Vám měl říci právě psycholog. Během noci trvejte důsledně na tom, že se spí a pokud se nespí, tak se zůstává aspoň v postýlce, nerozsvěcujte, nehrajte si s dítětem.
Dobrý den.Poslední 1-2roky usínám až někdy k ránu ve 3-4- až5 h a to věsměs, až po požití stilnoxu.Myslím,že by mohla být příčina, že stále přemýšlím o různých věcěch a v myšlenkách i stále pracuji. Nemohu se sama toho zbavit a nevím, co je pomalu usnout v 1h vnoci a bez prášku. Poradí mi někdo?
Je pravděpodobné, že se budete muset vyhledat lékařskou poradu, abyste problémy se spánkem zvládla. Vhodné je psychologické nebo psychiatrické vyšetření, nespavost bývá velmi často spojená s poruchami nálady jako je úzkostnost nebo deprese. Pokud by to byl Váš případ, pak by bylo vhodné vybrat k léčbě jiné léky než Stilnox. Další doporučovanu metodou ke zvládnutí této formy nespavosti je psychoterapie, uznávaná je např. kognitivně behaviorální terapie, ale samozřejmě mohou pomoci i jiné formy psychoterapie. Je pravděpodobné, že máte již zafixovaný strach, že neusnete, a tato obava skutečně usnutí zabraňuje, tuto úzkost je potřeba postupně odstranit, pomoci Vám mohou také různé relaxační metody- autogenní trénink, relaxační cvičení během dne ( např. jóga). Podrobnější informace o této formě nespavosti můžete získat např. v knize Nespavost od J. Praška, ev. i dalších knížkách- abyste věděla více o příčinách a možnostech léčby.
Dobrý den, stále více mne trápí noční děsy. Něčeho se leknu, křičím, sedím v posteli a celá se třesu. Stává se mi to již velice dlouho, ale nyní je to horší. Většinou něco spoknu, jako jed a říkám, že jsem mrtvá. Velice mě to unavuje. Jinak přes den jsem veselá, šťastná a nemám žádný problém. Proč mám v noci děsy? Jana
Noční můry, neboli zlé sny, které v noci zažíváte se občas a přechodně mohou objevit u každého. Problémem může být, když se pak děsivý sen stále opakuje a budí Vás nepříjemně ze spánku. Sny pravděpodobně souvisejí s naším podvědomím, se zpracováváním různých citových podnětů, zážitků, které během dne máme potlačeny rozumovou činností a svojí vůlí. Je dobře, že během dne si připadáte veselá a bez problémů, ale ne vždycky tomu tak ve Vašem životě třeba bylo. Možná jste někdy prožila něco zlého, stresujícího, dávno jste na to již zapomněla, nemyslíte na to, a přesto se tento zážitek projevuje ve formě zlého snu a hrůzy, která ve Vás někde zůstala uložena. Žádné léky, které by potlačily zlé sny, neexistují. Pokud Vás to hodně obtěžuje, zkuste se poradit s psychologem, zda byste se společně nedobrali třeba i dávné příčiny zlých snů.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba