spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 671. - 675.

 131  132  133  134  [ 135 ]  136  137  138  139  140  141 

Trpím nespavostí, bez prášku neusnu a chtěl bych se tohoto zbavit. Koho mám navštívit? Děkuji
Pomoci by Vám mohl psycholog nebo psychiatr, ve Vašem případě by byla velmi vhodná psychoterapie, zejména kognitivně behaviorální terapie. Musíte však počítat s tím, že psychoterapie je dlouhodobější záležitost a zvládnutí nespavostí je často " během na dlouhou trať". Zkuste vyhledat psychiatrické, psychologické poradny, které mají ve své nabídce tuto formu psychoterapie a obrátit se tam ( nejlépe asi hledat na internetu). Stále platí, že nabídka psychoterapie v léčbě nespavosti nedostačuje velké poptávce, takže někdy je svízelné příslušního odborníka najít.
Dobrý den, je mi 21let a poslední měsíc trpím nespavostí. Vyzkoušela jsem různé bylinky proti nespavosti, ale nic nezabralo..Tak jsem navštívila lékaře a ten mi napsal léky na spaní.Týden jsem spala jak dřevo, pak léky už nezabíraly, tak jsem je vysadila...a ted nespim ani hodinu.Celý den jsem pak nepoužitelná a ospalá.Ale když se blíží noc, tak se stále jen převaluji a nemohu usnout. Už jsi opravdu nevím rady...(
Léků na spaní je více, takže pokud Vám nefungoval jeden lék, může Vám obvodní lékař předepsat jiný nebo můžete zvýšit dávky léku, který máte v současnosti. Někdy lépe zabírají léky, které potlačují úzkost, než klasické léky na nespavost. Zvažte rovněž návštěvu psychiatra- po domluvě s obvodním lékařem.
Dobrý den, můj syn Šimon (za měsíc mu budou 4 roky) začal mít asi před měsícem poruchu spánku. Mysleli jsme, že to je z léků, ty jsme vysadili. Před měsícem to bylo několik dnů asi 3x po sobě a nyní se situace zase opakuje, přestože jsme přestěhovali i postel, aby jsme vyloučili možnost geopatogenní zóny. Jeho problém spočívá v tom, že se před půlnocí probbudí s hrůzou v očích, hledá maminku, nepoznává ji, přesto že je u ní. Křičí a je bez sebe. Chce se prát a křičí. Snaží se křičet a asi říká něco jako "pusť ho" nebo "nech ho", jakoby chtěl někoho bránit nebo pomoct. Vypadá to, že ho pronásleduje nějaký ošklivý sen, který ho probudí, ale jeho mysl je dál ovlivněná. Asi po 3 minutách se probere a je v realitě: poznává okolí, reaguje, komunikuje a je unavený. Nedokáže vysvětlit, co ho trápilo a za chviličku usne a nic si nepamatuje. Žije v klidném a nestresujícím prostředí. Má straršího brášku (6 let) a mladší sestřičku (7 měsíců). Chodí s bráškou do školky a chová se normálně. Je to vyhraněný levák (jako já) a má silné dioptrie na dálku: cca 10. Nemám s Vaší poradnou žádné zkušenosti, takže nevím, jak fungujete. Pokud mi poradíte, nebo poradíte, na koho se mohu pokusit obrátit o radu, budu velmi ráda. Děkuji za Vaši odpověď. V.Přibylová
Je velmi pravděpodobné, že se u vašeho syna jedná o noční děsy. Objevují se v totmo věku poměrně často- až u 10% dětí, po nějakém období, kdy se mohou vyksytovat poměrně často, většinou zase vymizí. Jejich výskyt je spojen s určitým obdobím vyzrávání spánku. Zdravotně dítě nijak nepoškozují, jsou nepříjemné spíše pro rodiče, protože stavy vypadá děsivě. Dítě si ho nepamatuje, zase ho " zaspí". Doporučuje se dodržovat pravidelný spánkový režim, což asi děláte, dále na vyvolání těchto stavů se někdy může podílet chrápání spojené se změlčením dechu ( které Vy nemusíte ani pozorovat) nebo pohyby nohama ve spánku ( dítě se mele, kope, někdy čatso i padá s postele). Pokud by tedy Vaše dítě výrazně chrápalo, bylo by nutné vyšetření ve spánkové laboratoři. Jinak se většinou noční děsy nevyšetřují. Vhodné je ještě v tomto případě, kdy stavy trvají takto krátce, udělat EEG ( záznam elektrické aktivity mozku) v rámci návštěvy u neurologa. Jinak během nočního stavu v podstatě dělat mnoho nemůžete, dítě se stejně nedá uklidnit, někdy pomůže, když se probudí, někdy se probudit nedá a pokusy o probuzení mohou stav prodloužit. Pokud jsou stavy hodně časté a obtěžující, doporučuje se na přechonou dobu podávání léku, který se jmenuje Rivotril.
Dobry den Potreboval bych poradit, posledni pul roku se doma nemohu v klidu vyspat. Chodim si lehnout kolem 8 max pul devate vecer a vstavam vetsinou pul sedme do prace. Vzdycky usnu tak 1 hodinku pak to se mnou trhne jako bych se neceho leknul ale nic se mi nezda, potom nemohu usnout davam na usi sluchatka a posloucham hudbu (piano) dekuji za odpoved
Trhnutí bude pravděpodobně záskubem, který se normálně vyskytuje při usínání a neznamená nic nenormálního. Přesto se někdy mohou podobně projevovat epileptické záchvaty- jenom záškubem těla, takže je vhodné, abyste měl neurologické vyšetření a natočené EEG, což je záznam elektrické aktivity mozku. Pokud nemůžete po záškubu usnout, zkuste si posunout dobu usínání, nepíšete svůj věk, ale pokud spíte od půl deváté do půl šesté, je to pro dospělého člověka dost dlouhá doba spánku, možná, že když zkusíte jít spát později, třeba kolem 22. hodiny, potíže s probouzením a nemožností usnout vymizí.
Dobrý den,prosim vás nemám problém s usínáním ale spíše když usnu tak s humbukem kolem spaní.Není to běžně každý den ale sem náměsíčnej a ze spaní dost křičím a opravdu jeto někdy dost nevhodný,ne že bych vždycky se procházel po pokoji ale ten řev co někdy provádím a pak si stejně nic nepamatuji.Vzhledem k memu věku (22let) se mi to vubec nelíbí a chtěl bych vás tímto požádat o radu.Ale jestli byto nešlo řešit nečím jiným než nějakýma psychologickýma poradnama.Děkuji
Ve Vašem případě by bylo vhodné podrobnější vyšetření- nikoliv psychologické, ale nejlepší by bylo obráti se na některou poradnu pro poruchy spánku nebo na neurologa. Je potřeba zjistit, zda ve vašem případě jde opravdu o náměsíčnost (podobně se mohou projevovat i jiné stavy), je potřeba provést alespoň EEG vyšetření ( záznam elektrické aktivity mozku). Nejvhodnější by bylo provedení nočního záznamu, aby se zjistilo, jak Vaše stavy vypadají a zda se jedná opravdu o náměsíčnost. Navíc by toto noční vyšetření mohlo zjistit, zda stavy náměsíčnosti nejsou vyvolány např. chrápáním, zhoršeným dýcháním ve spánku nebo pohyby nohama, což se často stává. Pokud jsou stavy náměsíčnosti časté a obtěžují Vás, doporučuje se léčba - nejčastěji se užívá lék, který se jmenuje Rivotril. Také je nutné, abyste dodržoval pravidlený spánkový režim- stavy náměsíčnosti provokuje nedostatek spánku, práce na směny, konzumace alkoholu, psychické stresy.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba