spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 636. - 640.

 121  122  123  124  125  126  127  [ 128 ]  129  130  131 

Prosím o radu, musím chodit spát v šest večer, vstávám v půl paté. Usínám okamžitě, během noci dvě až tři krátké probuzení, přes den stále zívám a cítím únavu. Přes víkend spím od osmi večer do deseti ráno, odpoledne od dvou do pěti. Nejsem stále vyspaná a mívám záchvaty zívání snad po třech sec. Mám fyzicky náročnou práci , je mi čtyřicet čtyři let, ale trvá to již deset let. Navíc poslední dobou cítím tlaky v hlavě na různých místech- mag, rezonance v pořádku, EEG abnormální , užívám magnezium. Moc Vám děkuji Jitka
Vaše potřeba spánku se rozhodně jeví zvýšená, během všechních dní spíte kolem 10 hodin a o víkendech ještě déle. Může jít o větší potřebu spánku, která nic neznamená, přesto by bylo ale vhodné udělat podrobnější vyšetření, protože zvýšená denní spavost může být příznakem řady onemocnění. Pokud máte neurologické vyšetření s normálním nálezem, stejně jako magnetickou rezonanci mozku, je nutné pátrat především po poruchách spánku, takže byste měla podstoupit vyšetření ve spánkové laboratoři, zkuste se domluvit s neurologem nebo obvodním lékařem, zda by Vás na toto vyšetření poslal- potřebujete doporučení. Dále by bylo vhodné zjistit také hodnoty hormonů štítné žlázy, protože snížená funkce štítné žlázy může být provázená zvýšenou spavostí a únavou. Doporučuje se také vyšetření psychologické a psychiatrické, protože zvýšenou spavost může provázet také nějaká porucha nálady, např. deprese.
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký má spánek a jeho poruchy vliv na mezilidskou komunikaci. Děkuji za odpověď.
Nedostatek spánku může způsobovat zhoršení nálady- podrážděnost, úzkostnost, citovou labilitu, dále může způsobovat i zhoršení výkonnosti v práci, zhoršení paměti, soustředění, vede k častějším chybám v práci, při výuce, při řízení.
Dobrý den. Mé problémy začaly cca před jedním, možná dvěma měsíci, kdy jsem se poprvé všimla, že se mnou není něco v pořádku. Cítila jsem se vyčerpaně už v 9 hodin ráno, i přesto, že jsem nakonec byla odkázána na to chodit spát kolem půl deváté, a věčně mi bolela hlava. Usínala jsem v autubusu, jelikož dojíždím do školy 30 km vzdálené, a když jsem se vracela domů, musela jsem si lehnout a prostě spát klidně i 4 hodiny v kuse, jak jsem byla se sílami v koncích. Byla jsem vyčerpaná, že jsem chodila i ob den, abych načerpala síly. Paní doktorka mě zprvu poslala na neurologii s podezřením na zablokovanou krční páteř, že od ní by mohly býti uvedené bolesti hlavy a nadměrná únava. Po odblokování bylo vše v pořádku. Ještě mi paní doktorka předepsala na zkoušku BENFOGAMMA tbl. 50 s vitamínem B. Ze začátku jsem si připadala více aktivnější, odpočatá a uvolněná. Nyní ale, po dobrání 3 z 5 platíček, se vrací opět to, čeho jsem se nejvíce obávala. Znova se cítím unaveně a nedělá mi problém spát třeba i do 12 hodin, pokud je k tomu příležitost. Nevím, možná účinek tablet ještě nedorazil a byla jsem unesená a nadšená z toho, že se to zlepší moc brzy, moc předčasně, a možná se teprve dočkám. Ráda bych slyšela Vaše vyjádření, co si o tom myslíte. Bojím se, aby tablety vůbec zabraly, a co se stane, když nezaberou. Vzhledem k tomu, že jsem poměrně mladá (19), myslím si, že to není zrovna normální trpět tím, čím v mém věku téměř nikdo. Kde kdo chodí po večerech na zábavy, já již melu z posledního u televize a jsem ráda, že můžu jít spát. Proto prosím, co mám dělat a zda s tím jít opět k lékaři a překonat svůj strach?! Děkuji za odpověď.
Rozhodně byste se měla vypravit opět k lékaři, nejlépe opět na neurologii. Pokud Vaše potíže se spavostí, únavou a s bolestmi hlavy přetrvávají, bylo by vhodné provést další a podrobnější vyšetření- neurolog už by měl vědět jaká. Je potřeba vyloučit jiné příčiny bolestí hlavy než je krční páteř. Problémy s krční páteří navíc nebývají provázené spavostí. Je nutné vyšetření i např. na borreliosu, která může být také spojená s bolestmi hlavy a spavostí, nutné je vyloučit poruchy štítné žlázy a další příčiny. Vaše léčba je v součastnosti založena na podávání vitaminů, takže opravdu neváhejte s opakováním návštěvy u lékaře, na účinek tabletek nevyčlávejte. Můžete trpět i nějakou poruchou spánku, která se projevuje nadměrnou denní spavostí.
Dobrý den, v těhotenství a především po narození syna nejsem často schopna spát ani dvě hodiny v kuse. Vzbudí mě naprosto vše, zašustění peřiny, zaštěkání psa, kňournutí syna. Synovi už je přes rok a ač on spí už téměř celou noc, můj spánek se nijak nezlepšil. Navíc mi trvá dlouho opět usnout, někdy i dvě hodiny. Noci jsou pro mě proto utrpením. Někdy i pláči, jak zoufale se cítím unavená. Mám velmi aktivní život, rozhodně to nemůže být nedostečnou únavou přes den. Navíc přes den nejsem schopna usnout. Takže svůj spánek nemám kde dohnat. Můj spánkový režim určitě narušil především převeliký strach o mého syna, hlavně v kojeneckém věku. Ale co teď s tím? Jsem unavená, smutná. Často mám ošklivé sny z kterých se hrůzou vzbouzím. Toužím po večeru, až budu moci jít spát a zároveň se bojím, jaké to zase bude. Děkuji za odpověď.
Porucha spánku může být ve Vašem případě tzv. psychofyziologickou nespavostí- to je stav, kdy si člověk za nějaké situace často spojené s objektivními okolnostmi, které spánek zhoršují (což u Vás bylo vstávání k miminku), navykne na to, že nemůže usínat. Zafixuje si obavy, strach a úzkost z toho, že opět neusne, že bude nevyspalý, unavený během dne. V podstatě s těmito obavami chodí pak již do postele a tento podvědomý strach zabraňuje pak usínání. Neboť platí, že čím více se snažíme a chceme usnout, tím více příchodu spánku bráníme. Pomoci Vám mohou třeba některé bylinkové čaje, meduňka nebo různé čajové směsi, bylinné preparáty, které se dají koupit v lékarně- např. Persen. Měla byste se také naučit nějaké relaxační metody před spánkem, je možné, že pokud jste hodně aktivní během dne, máte problém se zklidněním ve večerních hodinách a s " přepnutím organismu" do stavu klidu. Může Vám pomoci např. metoda autogenního tréninku, návody najdete v různých knihách, např. v knize Nespavost. Pokud Vám žádná z těchto metod nepomůže, měla byste se pak už poradit s lékařem, pokud by Vaše úzkostné potíže byly výraznější, bylo by vhodné na přechodnou dobu zkusit podávání některých léků, které tlumí úzkost, aby se Vám spánek zase zlepšil.
Dobrý den,chci poprosit o radu.Mám skoliosu páteře a sháním zdravotní matraci.Obešla jsem spoustu specializovaných prodejen a vybrala jsem si matraci s rozlišením jádra do 7mi anatomických zón.Pak jsem se doslechla,že tyto matrace s těmito zónami nejsou dobré,když nespím v noci ve stejné poloze,když se občas přetočím...Tak nevím,co je na tom pravdy?Matraci jsem zatím nekoupila a jsem zmatená...Děkuji za odpověď
Omlouvám se, ale matracím a jejich konstrukčním vlastnostem nerozumím, takže nemohu Váš dotaz zodpovědět.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Alergie, astma, senná rýma