spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 631. - 635.

 121  122  123  124  125  126  [ 127 ]  128  129  130  131 

Mívala jsem přechodná období, kdy jsem nemohla dlouho usnout. Na podzim jsem byla 3 měsíce nemocná - průjmy. Zhubla jsem 24 kg. Udělali mi veškerá vyšetření,ale příčinu nezjistili, krevní testy v normálu. Potíže mám stále, ale v mnohem menší míře. Nyní mám opět potíže s usnutím. Jakmile se dostanu do klidu, tak začnu mít nepříjemný pocit v nohou a někdy i v zádech a když se snažím nehýbat, tak mi střídavě nohy škubou. Někdy mi to trhne i celým tělem. Přitom jsem šíleně unavená a moc bych spala. Na Shiatsu, kam chodím, mi říkali, že jsem byla bez energie a ta mi teď proudí tělem a někdy narazí na zarážku. Je fakt, že mě dali hodně dohromady, byla jsem jako chcíplá ryba. Děkuji za Vás názor.
Co se týká průjmů a hubnutí- jejich příčina se bez podrobného vyšetření odhadovat nedá, podrobné vyšetření jste měla bez nějakého závažného nálezu a potíže se upravují, takže snad se to časem vylepší zcela. Co se týká vašich potížích při usínání- mohlo by se jednat o tzv. syndrom neklidných nohou. To jsou nepříjemné, často obtížně popsatelné pocity v nohou, které se objevují v klidu během dne a hlavně při usínání. Nutí člověka k pohybu a zabraňují tak usnutí. Mohou být spojeny i s tzv. periodickými pohyby končetinami ve spánku - to by mohly být ty záškuby, které popisujete. Neklidn v nohou i záškuby Vám mohou způsobovat nespavost anebo Vás v noci probouzet a zhoršovat Vám kvalitu spánku. Doporučuji vyšetření lékařem, obvodní lékař by Vám měl vyšetřit krevní obraz,. hladinu železa a ferritinu, protože někdy toto onemocnění bývá spojené s nedostatkem železa. Dále by Vás měl vyšetřit neurolog, syndrom neklidných nohou se dá léčit, takže vaše potíže by se po podávání léků mohly zmírnit nebo by mohly vymizet.
Dočetla jsem se o hypnoticích 4.generace-melatonin.Můžete mi prosím vysvětlit,jak funguje?Děkuji Vám.
Melatonin neboli spánkový hormon je látka, která se v těle vylučuje v závislosti na denním rytmu střídání světla a tmy a navozuje spánek. Podávání melatoninu tak vlastně podporuje navození spánku posílením tohoto normálního procesu a jednak má melatonin přímý hypnotický účinek- to znamená podobný účinek jako jiné léky na nespavost. Podávání melatoninu může pomoci v léčbě některých typů nespavosti, v léčbě poruch časování spánku během dne, někdy pomáhá také při depresivních stavech. Podávání melatoninu se doporučuje při nespavosti zvláště u starších lidí ( nad 55 let věku) , u nichž vylučování vlatsního melatoninu již klesá, ale jeho příznivý účinek je pozorován i v jiných případech ( viz výše).
Dobrý den, chci se jen zeptat. Koupila jsem si Melatonin volně prodejný v lékárně na Slovensku ( výrobce Walmark). Užívám ho týden ,ale absolutně bez jakéhokoliv účinku či zlepšení nespavosti. Je možné , že tyto volně prodejné přípravky jsou méně kvalitní , nebo neobsahují tolik potřebné množství účinné látky , Děkuji za případnou odpověď.
Melatonin, který si můžete koupit jako výživový doplněk v různých státech, se opravdu může výrazně lišit obsahem melatoninu, protože i když výrobce uvádí nějakou hodnotu, není obsah melatoninu nijak kontrolován a záleží tedy na poctivosti toho kterého výrobce. Pokud chcete nespavost léčit melatoninovým preparátem je lepší upřednostnit lék obsahující melatonin, který je u nás k dispozici s názvem Circadin, tento lék je registrován pro nespavost především u starších lidí, může vám ho předepsat např. obvodní lékař. Jeho výhodou je, že obsahuje opravdu přesné množství melatoninu s jeho pozvolným uvolŇováním během noci. Další příčinou, proč Vám melatonin nefunguje, může být typ nespavosti. Nespavost, která je spojena např. s poruchami nálady, úzkostností nebo depresí, nemusí reagovat dobře na léčbu melatoninem, je v některých případech potřeba již volit speciální léky. Proto byste měla při neúspěchu léčby Circadinem navštívit psychologa nebo psychiatra.
Dobrý den, chtěl bych se na vás obrátit s prosbou. Moje přítelkyně (studentka) musí vždycky po škole přijít domů a na min. jednu hodinu si jít lehnout. Jinak je okamžitě bolí hlava a má bolesti břicha a s tím související špatná nálada a nechuť k jídlu. Dále neví, že spolu v noci mluvíme v souvislých větách a ráno si ni nepamatuje. Nevíte čím by to mohlo být?
Je možné, že se ve škole tak vyčerpá, že si potřebuje odpočinout. Nepíšete, zda jde spát nebo si jen jde lehnut a odpočine si. Především by měla vědět ona, co je příčinou těchto potíží a pokud by ji trápily, měla by se poradit s lékařem osobně, protože takto se příčina podle vašeho sdělení odhadovat nedá. Hodně lidí má mluvení ze spánku, které si ráno nepamatuje, to nemusí nic znamenat.
Dobry den muj syn 11let,je velmi liny,nepozorny,nerespektuje me pokyny a ani co se tyka skoly.Ma vychovne problemy,jako je lajdactvi neplneni skolnich povinnosti,napadani spoluzaku,obtezovani devcat ve tride.Zacal mi i krast.Jeho nezajem na vse hranici z flegmatizmem.Navstevuje poradnu 5P v Kromerizi.Ale k nicemu to nevede.Vysetreni mel od psychologa,dle nej je vse v poradku.Jeho postoj jsem konzultovala u ucitelky.Je nezvladatelny,drzy.Je moznost nejake lecby,ktera by nebyla ambulantni nybrz usta vni?Vsechny me pokusy o vysvetleni selhaly.Dekuji S pozdravem Kadlcikova
Možnosti ústavní léčby musíte probrat nejlépe s dětským psychiatrem, pokud jste měli jen psychologické vyšetření a problémy trvají, je nutné doplnit vyšetření dětským psychiatrem, aby potvrdil nebo vyvrátil názor psychologa, že se o nic nejedná. Problémy mohou být také v rodinném prostředí, ve vzájemnách vztazích, nejen v samotném vašem synovi, takže někdy se doporučuje i rodinná psychoterapie, takže je možné, že ke změně chování u syna bude potřeba také práce vaše nebo celé rodiny.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci