Dobrý den,poslední dva týdny špatně spím,a když už usnu,tak mám noční běsy,bojím se usnout... poslední dobou ,skoušel jsem guaracuju,ale bolí mě zní žaludek,poradíte mi prosím jaké přírodní léky by mi pomohly.Děkuji s Pozdravem Tomáš
Můžete zkusit bylinné čaje - např. meduňkový, třezalkový, v lékárně s etaké prodávají čajoé směsi, které obsahují různé bylinky. Pomoci může také třezalka ve formě dražé nebo směs bylinek např. Persen, ale samozřejmě existují i jiné směsi. Zkuste také upravit svůj denní režim, více odpočívat, věnovat se nějaké činnosti, která Vás těší a u které si odpočinete a setřepete ze sebe stresy. Pokud nespavost je takto krátkého trvání, může to být přechodná záležitost, je pravděpodobné, že se to zase upravit, lékaře zatím vyhledávat nemusíte.
|
|
Dobrý den. Léčím se již řadu let na těžkou anxiozně depresivní poruchu. Beru troje antidepresiva (Cipralex, Sulpirol a Amisulprid Ratiopharm). Sice mi tyto léky pomáhají, abych mohl vůbec existovat, jenže jsem velmi utlumen a mám nezvykle velkou potřebu spánku. Normálně spím 12 hodin denně a to si ještě po obědě dám na 2 hodiny šlofíka, takže prospím až 14 hodin denně, ale někdy i mnohem víc, třeba 16 i 20 hodin. Jsem v invalidním důchodu a je mi 30. Já jsem byl vždycky velmi spavý, ale rok od roku se má potřeba spánku stále zvyšuje. Ve spojitosti s mými psychickými problémy nejsem shopen prakticky žádné manuální činnosti. I umýt nádobí je pro mě nadlidský výkon, či si i dojít na toaletu, nebo umýt ruce. Můžou mít na mou spavost vliv právě zmíněné léky, anebo je ta má spavost dána silnými depresemi? Ještě dodám, že co se týče jídla, stravuji se normálně a nemám s jídelníčkem žádné potíže.
Léčba poruch spánku při depresi je často svízelná, změny spánku , aŤ už nespavost nebo nadměrná denní spavost jsou s depresí provázány, takže je velmi pravděpodobné, že Vaše porucha spánku s depresí souvisí.
|
|
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co mám dělat s mým chrápáním. Je mi 35 let a krční mandle mi byly vyoperovány asi v 6 letech. chrápu i když spím na břiše a mám zavřená ústa.Děkuji moc za odpověd.
Měla byste vyhledat lékaře ORL- ušní, nosní, krční. Příčinou Vašeho chrápání může být nějaká odchylka v utváření měkkého patra, která by se dala řešit jednoduchým chirurgickým zákrokem v této oblasti, často se dělají i výkony pomocí laseru.
|
|
Poslední čtyři měsíce mám problémy
se spaním i po osmi hodinách spánku jsem stále unavená často trpím i záchvaty kašle,nemohu popadnout dech,mám noční můry.
Pokud trpíte nočními záchvaty kašle, je nutné odborné vyšetření, nějčastější příčinou může být alergie. Pokud máte stavy během noci, kdy nemůžete popadnout dech, může se jednat také o stavy tzv. panických atak, záleží na tom, jestli jsou tyto stavy spojené se strachem a úzkostí. Pokud ne, tak je potřeba vyšetření internistou, vyloučení srdečního a plicního onemocnění.
Takže je potřeba zajít k lékaři- více s ním tyto potíže rozebrat a podstoupit potřebná vyšetření, protože příčin může být celá řada.
|
|
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na malý problém, který mě, resp. moji ženu už delší dobu trápí. Zkoušel jsem to různě na internetu hledat, ale nic jsem nenašel. Už asi rok ze spaní "mručím". Z počátku šlo jen o tiché "hmmmmm", ale poslední dobou je to velmi časté, trvá to dlouho a intenzita je čím dál vyšší. Mě to více méně nevadí, ale problém je v tom, že se žena nevyspí. Mohl/a by jste mi prosím poradit co to je a případně co se s tím dalo dělat. Předem děkuji! Lukáš
Porucha spánku, kterou popisujete, je známá, skutečně se označuje jako noční mručení, na internetu to můžete nejčastěji najít pod názvem nocturnal groaning, do češtiny se to nepřekládá, takže se to označuje také jak noční groaning.
V podstatě se ale v současné době neví, proč tato porucha spánku vzniká, čím je zapříčiněná a jak moc lidem vadí. Pokud Vy se cítíte vyspalý, odpočinutý, nemáte pocit nekvalitního spánku, není důvod k léčbě. Léčba se zkouší jenom v případech, kdy noční mručení člověku skutečně vadí, protože mu narušuje spánek- ne spánek jeho partnera. Chápu, že se žena nevyspí, ale to samo pro doporučení léčby nestačí. Navíc léčba je poměrně svízelná, zkoušejí se různé léky a také léčba dýchacím přístrojem na noc ( i když o spánkovou apnoe se nejedná!!).
|
|