spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 591. - 595.

 111  112  113  114  115  116  117  118  [ 119 ]  120  121 

Nemám výrazné problémy s usínáním přestože spánek přichází velmi pomalu. Můj problém však spočívá v časném probuzení a mohu říci, že toto probuzení je pravidelné a téměř přesně nastavené na 3 hodinu ranní! Výjimečně přetáhnu tento limit o 10-15 minut. Přestože mám v rezervě prášky na spaní (stilnox), nemá již logiku použít je ve 3 hodiny ráno. Před spaním je také nerad užívám protože nemám záruku, že mi prodlouží spánek a pokud ano, pak se stane, že se probudím ve 4 či v 5 hodin ráno s nejasnou hlavou. Tento stav přetrvává již 2 měsíce a začínám to psychicky velmi špatně snášet. Půl dne přemáhám ospalost (nejhorší je to kolem poledne), odpoledne se pak stav jakoby zlomí, naplní mne energie (nevím odkud) a trochu se mi uleví. Spát chodím kolem 21,00 – 21,30 hod, obvykle usínám po 22,00 hod, ale …ráno ve 3,00 hod. jsem opět bezpečně vzhůru. Co s tou začarovanou hodinou mám dělat? Je to signál nějaké biologické poruchy?? Doplňuji, že je mi 59 let, cítím se zdráv a mám relativně bezproblémové zaměstnání. Nikdy jsem nebyl „silný spavec“, ale tento stav je extrém i pro mne. Děkuji za radu a odborný názor! Podloucký
Nejčastější příčinou předčasného ranního probouzení jsou většinou poruchy nálady, nejčastěji je předčasné ranní probuzení, neschopnost již usnout a nejhorší výkonnost a únava v dopoledních hodinách projevem deprese. Nemusí to být samozřejmě Váš případ. Přesto se doporučuje při potížích, které popisujete, na prvním místě provést pszchiatrické nebo psychologické vyšetření, které by tuto diagnózu prověřilo. Psychiatr Vám také může předepsat jiný typ léku, který Vám může od nočního probouzení pomoci. Pokud se vyloučí depresivní potíže, je potřeba pátrat dál, poradit se s obvodním lékařem ev. s lékařem v poradně pro poruchy spánku. Někdy se na příčinu nočních probouzení nepřijde i přes všechna vyšetření.
Mám dliouhodobé potíže jak s usínáním, tak s bezdůvodným probouzením, když už usnu. Pokusy o léčbu ve spánkové poradně byly neúspěšné, předepsané léky aprotazin a pak Trittico AC 75 mipůsobily jiné potíže (bušení srdce, vratkost ap.) Je mi 83 let, až na věk jsem zdatný turista. Můžete mi poradit?
je potřeba pátrat po příčině Vašich probuzení, je sice pravda, že ve starším věku může být spánek už méně kvalitní a rušený probuzeními, ale zároveň se mohou častěji vyskytovat některé chroby, které narušují spánek. Je to např. syndrom neklidných nohou- nepříjemné pocity v nohou před usnutím spojené s nucením k pohybu, spánek mohou narušovat také opakované pohyby nohou, které si nemusíte během noci uvědomovat a přesto Vás mohou probouzet. Také zhoršené dýchání ve spánku může působit opakované probouzení. Tyto poruchy se dají zjistit vyšetřením ve spánkové laboratoři. Dále pokud užíváte nějaké léky, např. na vysoký tlak, mohou některé z nich také zhoršovat spánek. Samozřejmě úzkost a deprese mohou být další příčinou nekvalitního spánku. Ve Vašem věku byste mohl na zlepšení spánku vyzkoušet také podávání léku na nespavost, který se jmenuje Circadin, obsahuje spánkový hormon melatonin, předepsat Vám ho může obvodní lékař. Doporučuje se zejména u starších lidí, protože přirozená produkce melatoninu v těle s věkem klesá.
Dobrý den, synovi je 28 měsíců, večer usíná bez problémů po pohádce sám v posteli. Pravidelně se však zhruba po hodině spánku vzbudí, křičí a volá nás,je zpocený, to se opakuje každých 20min zhruba do půlnoci, poté již spí klidně, většinou však u nás v posteli. Navíc chce neustále fyzický kontakt - ruku v ruce či pod naší bradou, pokud uhneme, hned se budí a křičí. Zkoušeli jsme ho "nechat vybrečet", něco přes týden jsme ho vraceli zpět do jeho postele, ale nakonec se budil ještě více. Necháváme rozsvícenou lampičku. Přes den je to šikovný a bezproblémový kluk,hodně si čteme,zpíváme, dokáže si hrát sám,přitom má rád společnost, ale v noci už nevíme jak dál. V poledne občas spí, občas ne, zdá se nám, že na večerní spánek to nemá vliv. Děkuji za radu.
V tomot věkovém období se poměrně často vyskytují noční děsy, je velmi pravděpodobné, že je to i případ Vašeho syna. Pokud jsou tyto stavy hodně časté, jak popisujete, je otázka, zda by nebylo vhodné zkusit na přechodné období- několik týdnů- podávání léků Většinou se doporučují léky se skupiny bezodiazepinů, které stabilizují spánek a přímo ovliňují noční děsy, náměsíčnost. Nemusíte mít při takto krátkém podávání strach z návykovosti léku. Nejčastěji se doporučuje Rivotril. Poraďte se s dětským lékařem. Jinak tato porucha většinou odeznívá sama a nemá žádné zdravotní následky.
trpím od 25let nespavostí, zkoušela jsem Tritico pomohlo na 7let,ale nyní je to k zbláznění, měla jsem Mirtazapin ztloustla jsem o12kg,zkouším Biomelatonin, je to hrůza nespat.Biomelatonin moc nezabírá
Chronická nespavost je velký problém, řešení často přechodná, jako je to ve Vašem případě. Nedá se poradit nic jiného než návštěvy odborného lékaře- většinou to bývá psychiatr, pokud jsou jasné problémy v psychické oblasti- deprese, úzkostnost doporučuje se také zařazení psychoterapie. Pokud užíváte jenom léky a psychoterapii jste se zatím nikdy nevěnovala, je vhodné, abyste zkusila i tuto cestu.
Dobrý den. Pred rokom a pol mi zomrela mama - mala len 44 rokov, odstahovali sme sa vtedy k otcovi aby nebol sam, ja s mužom a 5 mesačným synčekom, ale on si po 2 mesiacoch nasiel druhu ženu a nas vyhodil, kedže sme s týmto vztahom nesuhlasili. odvtedy s nim nemame žiaden kontakt a to sme susedia... nema zaujem ani o svojho jedineho vnuka. Som s tým v podstate zmierená, s mamou pre mna odisiel aj on. Problem je v tom, že mam už dlhšiu dobu strašne sny, vždy o tom istom, mama je vždy živa alebo zomiera a on nam strašne ubližuje, mam z toho nočnu moru. trva to asi pol roka a čim dalej tým častejsie sa to opakuje. da sa to nejako ovplyvnit, zastaviť?? dakujem
Nejlépe by Vám mohla pomoci porada s psychologem, pokud chcete tyto zlé sny nějak řešit. Je velmi pravděpodobné, že prožité trauma jste zatím nějak nezpracovala, nezažila a promítá se Vám do snů jakoo obsah vašeho podvědomí. Je možné, že časem se to vylepší, ale pokud Vás celá situace trápí, zkuste opravdu vyhledat odborníka, protože k zpracování takovýchto nepříjemných zážitků potřebuje člověk někdy pomoc.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta