spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 536. - 540.

 101  102  103  104  105  106  107  [ 108 ]  109  110  111 

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, čím v mém věku může být způsobena neustála únava? je mi 23 let a s tímto problémem se peru už od střední školy. Z 80% nejím 3 hodiny před spánkem, snažím se uléhat ve stejnou dobu. Nemám náročné zaměstnání, snažím se sportovat. Spím zhruba 8,5 hodin denně. Předem děkuji
Je především potřeba odlišit ospalost a únavu. Únava může být spojena a řadou poruch v organismu, které vůbec s poruchami spánku nesouvisejí. Může být spojená s některými prodělanými virovými infekcemi, chudokrevností, poruchami funkce žláz s vnitřní sekrecí a mnoha dalšími příčinami, proto je nutné podrobnější vyšetření, odběry krve atd.
sDobrý den, je mi 20 let a už téměř rok a půl mám velké problémy se spánkem.Půl roku jsem brala Stilnox,po kterém mi bylo druhý den zle a navíc jsem musela zvyšovat dávky(obvyklá půlka přestala po čase stačit).Stilnox jsem po půl roce vysadila,ovšem stavy které po vysazení přišly byly příšerné,proto jsem začala vždy na noc brát Lexaurin(vždy 1 tabletku 1,5 obden večer)..Ovšem po dobrání plata potíže s usínáním neodezněly.Ve spánkové poradně jsem dostala Tritticco-nejen že jsem neusla,ale druhý den jsem měla takové stavy úzkosti že jsem s užíváním přestala.Po těchto zkušenostech jsem zkusila Atarax,který jsem měla doma.Půl tabletky večer mi stačí k tomu abych usla a krásně se vyspala.Prosím jaký máte názor na tento lék?je návykový?mohu ho užívat na spaní dlouhodobě?..Také mi pomáhá na úzkost která mě večer doprovází.Dále beru také léky na štítnou žlázu a astma(oboje dobře zaléčené).Děkuji za odpověď
Atarax patří mezi léky, které tlumí úzkost a mají poměrně málo vedlejších účinků i poměrně malé riziko návykovosti. Takže pokud Vám takto dobře zabírá, můžete ho nějakou dobu užívat, např. několik měsíců, samozřejmě byste měla být v kontaktu s lékařem. Na nespavosti se mohou podílet také poruchy funkce štítné žlázy, především její zvýšená činnost, proto se ujistěte, zda léčba je v tomto směru v pořádku. Stejně tak některé léky na asthma mohou zhoršovat spánek, opět tuto možnost proberte se svým ošetřujícím lékařem. Z dlouhodobého hlediska se na léčbu nespavosti doporučuje psychoterapie, zejména tzv. kognitivně behaviorální terapie, i když terapeuty, které se jí zabývají, je poměrně těžké sehnat, proto můžete zkusit i jiný druh psychoterapie.
Dobrý den, jsem 26 letou studetkou a chtěla bych se zeptat jestli Dormicum 15 je hodně silný a návykový lék. U psychiatričky jsem byla, ale ona mi řekla, že antidepresiva nepotřebuji. Od dětství mám problémy s usínáním. Neměla jsem dobré dětství, chodím kvůli tomu 4 roky na psychoterapii. Jenže jak je nějaký problém ať už se školou či se vztahy s okolím, jdu si večer unavená lehnout, ale najednou ani do 4 do rána neusnu i přes velkou únavu. Takže do měsíce si vezmu tak 6 - 10 x Dormicum někdy stačí ukousnout 1/3, někdy musím celý a bojím se závislosti. Okamžitě jak nemůžu usnout mám šílenou úzkost až se rozbrečím. Po tomto léku sad do 3 minut usnu, ale po 4 hodinách se probudím a už neusnu. Nevím co dělat. Zkoušela jsem brát antidepresiva, ale po všech jsem měla přes den nepříjemné psychické stavy až k chuti sebevraždy.
Dormicum je lék, který patří mezi benzodiazepiny, tedy léky , které jsou spojeny při dlouhodobějším užíváním s rizikem závislosti, s nutností zvyšovat dávku a mají také nežádoucí vedlejší účinky- např. zhoršení paměti, psychické výkonnosti při dlouhodobějším podávání. Z těchto důvodů se na nespavost upřednostňuje podávání tzv. hypnotik 3. generace, hypnotik nebenzodiazepinového typu, protože mají méně nežádoucích účinku i menší riziko vzniku závilosti, je to např. Stilnox, Hypnogen. Měla byste tedy na prvním místě vyzkoušet tyto léky. Vzhledem k výrazné úzkosti a obavám, které máte spojené s usínáním, by ve vašem případě bylo také velmi vhodné věnovat se psychoterapii, která může nespavost velmi příznivně ovlivnit, protože by Vám mohla pomoci v tom, abyste se zbavila velké úzkosti, která Vám brání usnout. Nejlépe se osvědčuje tzv. kognitivně behaviorální terapie, pomoci může samozřejmě i jiná terapie, většinou ji praktikují psychologové, ale také psychiatři.
ještě dotaz jak odstarnit aby i hlava chtela spat ne jen tělo
Zkuste nějaké uvolňovací metody před spaním, můžete poslouchat relaxační hudbu, můžete se naučit např. metodu autogenního tréninku, kdy si člověk před spaním uvolní celé tělo, můžete požádat o radu psychologa, abys Vámi probral tyto metody. Můžete také přizpůsobit svůj denní režim, někomu pomáhá zařadit více fyzické aktivity, protože si při ní vyčistí mozek a odpočine, večerní procházka, příjemné činnosti před spaním.
chtěla bych se zeptat zda exitují nějaké léky bez lekařského předpisu na spanek uz nespim teda spatne spim radu mesicu
Bez lékařského předpisu můžete dostat léky na spaní, které obsahuje směsi bylinek, např. Persen nebo Benosen a jiné. Fungují při mírných formách nespavosti. Pokud nespíte řadu měsíců a cítíte se nevyspalá a unavená, tak byste se měla obrátit na lékaře.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci