spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 531. - 535.

 101  102  103  104  105  106  [ 107 ]  108  109  110  111 

Dobrý den, je mi 27 let. Po 3 měsících od porodu se mi narušilo spaní. Špatně jsem usínala a někdy spala jen 2 hodiny. Mělo to asi 2 příčiny: dcera se často budila na kojení nebo bolestí bříška a také moje přecitlivělost a úzkost o dceru. Bylo to jak na houpačce, jednou jsem spala a jindy zase ne. Vyvrcholilo to za 3 měsíce, kdy jsem měla sérii nocí beze spánku a přidalo se i noční bušení srdce. Musela jsem přestat kojit a začala brát Tritico. Nejdříve jednu třetinku poté postupně celou tabletku. Vždy dávka zabrala na nějaký čas a pak jsem musela navýšit. Nakonec asi měsíc beru ještě ráno 1 tabletku Lenuxinu. Spaní je o něco lepší, ale stále večer dlouho usínám a ráno mezi třetí a čtvrtou se budím a nespím hodinu až dvě. Poté usnu, ale za chvíli mě budí moje dcera, která již vstává. Už dávno žádnou úzkost necítím, a tak nevím, jestli je dobře brát antidepresivum Lenuxin. Bývám dopoledne ospalá, někdy cítím i lehkou nevolnost a cítím, že „jsem pod práškama“. Nejradši bych je postupně vysadila. Co si myslíte o léku Melatoninu? Mohl by v mém případě pomoci? Děkuji za Váš názor.
Léčba by se měla ve Vašem případě řídit na základě porady s ošetřujícím lékařem. Rozhodně není dobré, abyste sama všechny léky a najednou vysadila. Dávky léků se snižují postupně. Lexaurin není antidepresivum, je to lék, který tlumí úzkost, pokud se cítíte již v tomto směru v pořádku, domluvte se s lékařem, že dávky Lexaurinu postupně snížíte. Náhlé vysazení léků může vést k novému vypuknutí příznaků. Melatonin pomáhá při některých typech nespavosti, jako podpůrného léku ho lze používat i v případech nespavostí spojené s depresí, ale opět kombinace s antidepresivy a jinými léky na spánek musí řídit lékař, protože účinky těchto léků se mohou navzájem sčítat.
Dobrý den, je mi 23 a mám problém s mírně přehozeným rytmem, ospalá jsem až kolem třetí ráno, ale vstávám v jedenáct (ať jdu spát v šest ráno nebo v šest večer). Pokud jdu spát dřív (třeba v deset) nebo vstanu dřív (třeba v sedm ráno), jsem celý den velmi unavená, špatně vnímám, jsem nervozní. Když se snažím chodit spát v obvyklý čas, jsem unavená, musím jít spát během dne nebo po jídle, mám stále hlad, jsem jakoby "za záclonou". Kvůli tomu jsem si rok myslela, že mám únavový syndrom, byla jsem i za doktorkou. Pak jsem si přehodila režim a konečně se cítím normálně a plná energie. Studuji VŠ a pracuji z domova, takže by mi teoreticky změna režimu neměla vadit. Není to ale špatně? Je v pořádku mít takto "přehozený" režim, než dostuduji, a pak teprve poprosit o nějakou léčbu? Jak se taková věc dá vlastně (pokud vůbec) řešit? Bojím se, že pokud si zase "srovnám režim", budu opět unavená. Omlouvám se za zdlouhavý popis problému a děkuji za odpověď.
Posun spánku do pozdních nočních hodin je považován za odchylku v časování spánku, biologické hodiny se přestavují na pozdější dobu usínání z různých důvodů, jednak mohou roli mít dědičné faktory, tendenci k tomuto posunu mají lidé, kteří jsou převážně " večerní typy" s maximem aktivity ve večerních hodinách. Roli může hrát také denní režim program, postupně se vyvíjejcí návyk usínat až pozdě v noci. Pokud máte dostatečný počet hodin spánku a posun doby spánku Vám nenarušuje studium a posléze zaměstnání, nemusí mít tato odchylka na Vás žádný negativní dopad. Pokud člověk ovšem musí vstávat např. na 8. hodinu, vyspí se jenom omezený počet hodin denně, ocpitá se ve stavu chronické spánkové deprivace se všemi jejími důsledky. Posun spánkové fáze se dá ovlivnit léčbou melatoninem, spánkovým hormonem a terapií intenzivním osvětlením, což pomůže přestavit biologické hodiny opět na obvyklou dobu usínání. Nutné je pak dodržování pravidelného spánkového režimu. S léčbou by Vám pak měl pomoci odborný lékař.
Dobrý den, měla bych dotázek, mám 14denní mimi, které mi absolutně nechce spinkat, je vzhůru třeba 10 hodin než usne , napapá se, uloží do postýlky, vydrží tam maximálně 15 minut a pláče, pusinku otvírá, ale usnout nemůže, nevím v čem je problém, miminko by přece mělo spinkat aspoň 15 hodin denně, pořád by papalo a papalo, je plně nasycené, u prsu se kroutí, ale spinkat nemůže. děkuji za odpověď
Miminko by opravdu mělo spát kolem 16-18 hodin denně v tomto věku. O příčině neklidu vašeho miminka se musíte poradit s dětským lékařem, protože příčin může být celá řada.
k memu predeslemu dotazu jsem opomnela dodatmuj vek:29.let a fakt ze trpim celiakii,pokud to ma s nespavosti souvislost.dale se chci zeptat jakym vysetrenim mam zacitu psychologa ci psychiatra??jsem z toho opravdu zoufala...take se stydim,ze tak dlouhou dobu jsem nenasla silu vyhledat odbornou pomoc..diky.
je velmi pravděpodobné, že porucha spánku u Vás bude opravdu souviset se směnným režimem, proto začněte vyšetřením ve spánkové poradně, pokud se V8m tam nepodaří objednat, zkuste neurologa, ev. psychiatra. Ve Vašem případě není tolik pravděpodobné, že nespavost bude souviset s psychickými potížemi. Ale obecně poruchy spánku také někdy léčí psychiatři.
dobry vecer,trpim dlouhodobou nespavosti,pracuji v trojsmennem provozu jakozdravotni sestra.nejhure se mi usina po nocni smene vecer,kdyz mam nasledujici den opet sluzbu,pokud neslouzim spim pomerne dobre...obavam se zavislosti na Dormiku a Stilnoxu...vim,vse je spatne...,jenze bez techto"berlicek"nemohu dobre fungovat.prosim o radu jak z tohoto bludneho kruhu ven.jsem z Pardubic.kraje a nejblizsi poradnu jsem nasla az v HR.Kralove...cestou praktic.lekare jit nechci.dekujia jsem s pozdravem.
V léčbě poruch spánku spojených se směnným režimem se osvědčuje také podávání melatoninu, který je u nás k dispozici v podobě léku na nespavost starších lidí, a jmenuje se CIrcadin. Obecně se doporučuje, pokud člověk trpí poruchou spánku při směnném režimu, aby se pokusil tento způsob práce změnit, protože je nepřirozený a někteří lidé ho velmi špatně snášejí. Zkuste zvážit, zda byste nemohla změnit svou práci, pokud to nejde, zkuste s eobrátit na spánkovou poradnu v Hradci Králové, protože léčba melatoninem by měla být také řízená lékařem. V podstatě ve srovnání s rozmístěním spánkových poraden v Čechách a na Moravě se dá říci, že spíš máte spánkovou poradnu poměrně blízko od Vašeho bydliště.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci