Dobrý den,
s usínáním ani probouzením se v noci nemám žádný problém, spíš naopak.. Usínám se 100% jistotou ve "své" poloze (na břiše) a to do max. 5 min. V noci se budím velice zřídka (pouze když se vzbudí náš 2letý syn a i na něho zřídka reaguji ihned). Mám velmi hluboký spánek, který je doprovázen velmi živými reálnými sny (jako by můj den pokračoval i ve spánku), nebo naopak skoro až hororovými sny. Každé ráno vstávám velice unavená, často mě až bolí hlava, velmi dlouho se přemlouvám, abych se už o spánek dál nepokoušela. Prosím Vás o radu, jak zlepšit svůj spánek, případně doporučení na nějakého specialistu, který by mi s kvalitou spánku pomohl. Děkuji Vám Kateřina Zelenková, 25let
Pokud se probouzíte unavená, s bolestí hlavy a ospalá, je to signálem, že s Vaším spánkem je něco v nepořádku. Podobné potíže mohou být způsobené některými poruchami, které způsobují opakovaná noční mikroprobuzení / např. zhoršené dýchání ve spánku nebo opakované pohyby nohama atd./. Jedinou možností, jak zjistit, co je příčinou, je v tomto případě vyšetření ve spánkové laboratoři. Seznam center, která provádějí vyšetření spánku najdete na těchto stránkách, k vyšetření většinou potřebujete doporučení obvodního lékaře.
|
|
25leta dcera trpi leta nocnimi murami a desy. Vse se stale stupnuje. Byla u psychologa a ten ji rekl, ze psychiatr ji da leky. Chtely bychom zjistit hlavne pricinu problemu. Dcera bydli v Českych Budejovicich, prosim moc o radu. Marie
Příčinu by se měl pokusit zjistit psycholog a psychiatr, takže tento dotaz byste měli položit jemu, protože k odhalení příčiny je nutné podrobné vyšetření pacienta. Noční můry vznikající v tomto věku mohou být způsobené nějakým stresem, psychickým traumatem, prodělaným třeba i před delší dobou. Vhodné by bylo zvážit také neurologické vyšetření.
|
|
Dobry večer,chci se zeptat beru leky-depakyne 1000,molume75,prosulpin50,a qstaix100. Mivam totiž zachvaty to že stracim vědomi a mivam při tom silne křeče me tělo je v křečich a toto trva již 3ti rok a nak to neustava,lekaři si už nevi rady,ani psichiatr. Ty zachvaty mivam dosti časte i několikrat deně a jsem s toho dost nestastna poradite mi??? Děkuji
Stanovit příčinu Vašich potíží takto nelze, k tomu je potřeba podrobné lékařské vyšetření, kterým jste již prošla, je možné, že Vám lékaři diagnózu stanovili, ale nedaří se jim léčba, což se někdy ve svízelných případech stává. Mohou se kombinovat epileptické záchvaty a záchvaty spouštěné z psychické oblasti, problémy se vzájemně prolínají a léčba je velmi obtížná.
|
|
Dobry den,chcem Vas poprosit o radu..Mam prave jednu depresivnu epizodu,treti tyzden uzivam Cipralex10mg,Xanax 0,25 a na noc Hypnogen.Pomaly sa zacal spanok trosku upravovat,ale asi tretiu noc mam desive snz-pri posteli ma chcu zabit,budim sa s vykrikom,budim sa zo snov,neviem co je realita,su desive,uzkostne..Chcem sa opytat,ci tieto sny mozu mat suvislot s ochorenim,alebo ci uz zacinaju ucinkovat antidepresiva,pripadne ci nieje suvislost s psychoanalyzou,ktoru abslovujem so svojim psychoteraoeutom..Velmi pekne Vam dakujem.
To je velmi těžké říci. Léky, které užíváte, mohou děsicé sny způsobovat jako nežádoucí účinky. Ani souvislost s psychoanalýzou nelze vyloučit.
|
|
Dobrý den, moje otázka vlastně není otázkou. Znám odpověď, ale stejně cítím, že to tak není dobře, ale nedokážu se hnout.. Rok beru antidepresiva - Zoloft 100mg denně. Dříve při nižší dávce i Atarax na uklidnění - ale s tím jsem přestala stejně jako s ostatními uklidnujícíma práškama, protože jsem po nich byla ještě druhý den přejetá a měla slabé svaly, tělo ... PROBLÉM - již půl roku užívám prášky na spaní. STILNOX dříve, nyní ZOLPINOX - což je ale to samé - přesto tam je nějaká látka na kteoru reaguji lépe. Jsou noci kdy si vezmu třeba i sedm tablet - ráno se probudím a zjistím, že jsem vyzobala platíčko - aniž bych chtěla. Nyní se už držím zase zpět na jedné tabletě - maximálně dvě - říkám si, že takhle to zvládnu. ALE TO NAPĚTÍ PŘED USNUTÍM...:(( Že vím, že když nebudu moci usnout, vezmu si prášek.. A jelikož mám k nim přístup, o to je to horší. Psychiatričce jsem to v žádném případě neřekla a jelikož jsem silná puntičkářka a detailistka nechci na detox. vynechat práci a vědět, že pak budu mít ještě pár měsců bezesné noci, budu se klepat, potit. Prášky na spaní mi nezpůsobují druhý den ospalost. ALE NEUSNU BEZ NICH. Čaje na uklidnění nepomáhají. Když snížím AD tak jsem rozmrzelá, plačtivá. Prosím, otázka tedy zní - MELATONIN - je volně prodejný? Jaká je možnost vyléčit se ze závislosti sama postupným snižováním prášku - a jaká je možnost případně užívat prášky na spaní - byt jen půlku STILNOXU CELOŽIVOTNĚ? Děkuji předem. Monika
Užívání hypnotik celoživotně, byť v minimální dávce se nedoporučuje. Léčba by měla být časově omezená. Na Vašich potížích se asi výrazně podepisuje i úzkostnost, která Vás nutí k užívání vysokých dávek Stilnoxu, abyste si zajistila dobrý spánek. Je ale zvláštní, že lék tlumící úzkost- Atarax- Vám nepomohl. 7 tablet Stilnoxu jsou opravdu velmi vysoké dávky. Riskujete tím nežádoucí účinky a z dlouhodobého hlediska to vůbec není řešení. Měla byste situaci zvážit ne z hlediska momentálního nepohodlí- absence v práci, tělesné nepříjemnosti při odvykání- ale z hlediska svého budoucího života, ale opravdu podstoupit psychiatrickou odvykací léčbu, pokud se tak se svým ošetřujícím lékařem domluvíte. Měla byste také chodit na psychoterapii, protože léky všechno nezmůžou a na problému je nutno pracovat i jinými cestami. Možnost, že byste postupně snižovala léky po domluvě s vaším lékařem, samozřejmě existuje, ale předpokládám, že už jste to zkusila. Melatonin není volně prodejný, je na lékařský předpis, lék se jmenuje Circadin. Kombinace s hypnotiky a antidepresivy může zesilovat jeho účinky, takže byste se opět o vhodnosti jeho užívání musela poradit s ošetřujícím psychiatrem.
|
|